renkli ultrason ok mu gerekli, ektiren var m?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve terazi_5 tarafından 1 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1 Ekim 2009
    Konu Sahibi : terazi_5
  1. terazi_5

terazi_5 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm ben 4 aylık mamileyim ve dr.um birdahaki ay için renkli ultrason istedi fiyatıda 200 çok geldi bana bilen birkaç kişiye sordum çok gerekli olan birşey değil isteğe kalmış dedi çektirenler varsa yardım nelere bakıldı çok kafam karıştı çektirmesem ne olur çektirsem ne olur yardım

2. 1 Ekim 2009
  3. ezgim29

ezgim29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ya o kadar pahalı mı? benim doktor da istedi ama bilmiyorum çok mu gerekli lütfen bu konuda bilgisi olanlar yazsın.

4. 1 Ekim 2009
  5. basakk600

basakk600 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence gerekli ben yaptırdım kalp kapakcılarına kan akısına ve dgr butun organlarına bakıyorlar ben 125 e yaptırdım ama devlette parasız yada coook uyguna yapılıyor dıe bılıyorum

6. 1 Ekim 2009
  7. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 5. aydayım bana öle bişey yapılmadı.....haftaya anomali taraması var. acaba aynı şeymi ki?

8. 1 Ekim 2009
  9. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    valla bende 7.ayımdayım doktorum benden böyle bişey istemedi

10. 1 Ekim 2009
  11. zeynomh

zeynomh Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla benim böyle bişeden haberim bile yoktu doktorum hiç bahsetmedi bile. ve süper ötesi bi doktorum var o istemediyse önemli değildir diye düşünüyorum. ama tabi karar senin.

12. 2 Ekim 2009
  13. terazi_5

terazi_5 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya benim dr. çok iyi özel hastane ama bilmiyorum çok kararsız kaldım çoğunluğunda dr.istememiş demekki önemli birşey değil genede yaptırmasamda aklımda kalıcak hep

14. 2 Ekim 2009
  15. prettyinpink

prettyinpink Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

doktorun özel hastanede old. Göre büyük ihtimalle hastaneye katkı için istemiştir ben 6. Aydaym ama istemedi ve doktoruma çok güveniyorum.. Ama içinde kalmasın canım istersen devlette daha ucuza yaptırabilirsin

16. 2 Ekim 2009
  17. yaxgxmursel

yaxgxmursel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim 2 li testim %85 dovnsendorumu riski var diye çıkmışdı benim doktorumda kartal devlet hastanesinde renkli dopler yaptı bebeğin bütün organlarını görüyorlar kan akımının olup olmadığına bakıyorlar eksik bir organı varmı diye bakıyorlar hepsi çok şükür normal çıkmışdı.hiç bir ücret ödemedim.ama yaptırmak şart olan bişey değil 1. bebeğimde yaptırmamışdım.ayrıca 2,li testide kimseye önermem saçma sapan bir test benim dediğim gibi sonucum çok riskli çıkmışdı göbekden su alıcaklardı oda yüksek çıkarsa bebeği alıcaklardı ama ben istemedim yaptırmadım ve bebeğim doğdu şimdi 3 aylık ve çok sağlıklı hiç bir problemi yok

18. 2 Ekim 2009
  19. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bana da doplaer yaptılar ama hiç aÇIKLama yapmadılar normal ya da değil diye......ben de soramadım çünkü ne olduğunu bilmiyordum. zaten amniyosentezden 2 saat sonra yaptılar neye uğradığımı şaşırmıştım....keşke sorsaydım. tüh........