Renkli Ultrason

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve mxixnxixkeller tarafından 4 Haziran 2008 başlatılmıştır.

  4 Haziran 2008
  Konu Sahibi : mxixnxixkeller
 1. mxixnxixkeller

  mxixnxixkeller Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  340
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Merhaba arkadaşlar,
  Ben 20+3 deyim. Dün doktora gittim ve 15 gün sonrası için bana renkli ultrason randevusu verdi. Bebeğin görüntüleri renkli olarak cd ye aktarılıyormuş. Benim hoşuma gitti daha sonra bebeğime ve şimdi babasına gösterebilmek açısından. Fakat bebeğe bir zararı varsa yaptırmak istemiyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olmalarını rica ediyorum.
   
 2. 4 Haziran 2008
  Konu Sahibi : mxixnxixkeller
 3. destina4

  destina4 minik bamyam büyüyor Üye

  Katılım:
  3 Mart 2008
  Mesajlar:
  2.095
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  106
  Doppler riskli midir?
  Teorik olarak bakıldığında doppler ultrasonografinin bölgesel sıcaklık artışı ve baloncuk oluşturma riski daha yüksektir. Bu nedenle yine teorik olarak bu incelemenin yarattığı risk normal ultrason incelemesine göre biraz daha yüksektir. Ancak hayvan deneylerinde uzun süre doppler uygulanması durumunda dokularda yaklaşık 2.5 °C'lik bir artış olabileceği gösterilmekle birlikte bu düzey bile insanlarda güvenlidir ve gebelikteki doppler incelemeleri bu kadar uzun sürmemektedir. Bugüne kadar insanlar üzerinde yapılan doppler incelemelerine bağlı olumsuz bir etki bildirilmemiştir.

  (alıntıdır)Şeniz
   
 4. 4 Haziran 2008
  Konu Sahibi : mxixnxixkeller
 5. bxixzdxixkcan

  bxixzdxixkcan Davetsiz Misafirim Geliyo Pro Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2008
  Mesajlar:
  621
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  canım senin dediğin 3 veya 4 boyutlu ultrasonografi normal ultrason aletiyle aynı aletler sadece bir tuşa basınca 3 ya 4 oluyor ultrasonlar ses dalgalarıyla çalışıyor ha bu arada benim doktorum her gittiğimde normal boyutta bakıyor sonra 3 boyutlu bakıyor hatta bazen 4 boyut sanmam zararlı falan olduğunu korkma bence