renkli ultrason

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve cogito tarafından 25 Ekim 2010 başlatılmıştır.

25 Ekim 2010
    Konu Sahibi : cogito
  1. cogito

cogito Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhaba renkli ultrason çektirmenin zamanı var mı? ben 34. haftaya girdim hala çektirmedim. doktorum da öyle bir şey yapalım demedi.mutlaka yapılmalı mı?

2. 25 Ekim 2010
  3. Yusum

Yusum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Yanlış bilgi vermek istemem ama ben ayrıntılı ultrason ile bu renkli veya 4 boyutlu ultrasonu aynı şey zannediyordum.
    Fakat farklı şeyler olduğunu öğrendim.
    Bebeğin iç organlarının, kemiklerinin falan görüldüğü şey ayrıntılı ultrasonmuş. Yani bebeğin sağlığı hakkında bilgiyi bu veriyormuş.
    renkli veya 4 boyutlu ultrason ise sadece bebeğin görüntüsünü yüzünü ellerini ayaklarını daha net birşekilde görmemizi sağlıyormuş. Benim doktorum çok önemli birşey değil bebeğim yüzü nasıl diye merak ediyorsan, elimde o görüntülere ait bir cd olsun istiyorsan 4boyutlu ultrasona da gönderebilirim senii demişti.

4. 26 Ekim 2010
  5. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    renkli yani 3d 4d ultrason cok fazl aönemli degil isteyen yaptirabiliyor ben istedim 28.-32. hafta arasidna yapiliyor bidahaki kontrolümde doktorum birseyler görmeye calisacak bakalim cok merak ediyorum =)