Renkli ultrasona 2 kere girdim, her ikisinde bebeği görünüşü bambaşka,neden olabilir

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve DMY tarafından 12 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : DMY
  1. DMY

DMY www.tastaki.com Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Herkese merhabalar,

Ara ara yazıyorum ama bu haftasonu yaşadıklarım canımı çok sıktı size anlatmak istiyorum.

Cumartesi günü Recep Has'a gittim renkli ultrason için. 20.haftalıkken gittiğimizdeki bebişimizin resimleriyle şimdiki 36 haftalık hali çok farklı ! Ağzı burnu bile çok farklı neden olabilir sizce sanki o gitmiş bambaşka bir bebek gelmiş???

Ayrıca geçen çarşamba kendi doktorum bebeğin ağırlığını 2.8kg boyunu da 48 cm ölçmüştü. Ancak Recep Bey'deki veriler kilo olarak aynı ama boy olarak 44 cm olduğunu gösteriyor.

Bir de plasenta previa nedeniyle sezaryana karar vermiştik ama Recep Bey normal doğum yapabilirsin dedi !?

İnanılmaz kafam karıştı hadi boy meselesi neyse eşim 1.86 boyunda bende 1.62. İkimizde 50 cm.den uzun doğmuşuz herhalde bunlar yaklaşık veriler değişir düşünüyorum...

Ama peki bu normal doğum meselesi? Ben zaten normal doğum diye yalvarıyordum doktora o imkansız yapamazsın kan kaybın çok olur riske atamam diyordu. Şimdi kalktı Recep Has yapabilirsin deyince inananılmaz kafam karıştı moralim bozuldu :KK43: Napıcam ben?

2. 12 Temmuz 2010
  3. ilgimmm

ilgimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim haliyle 20.haftadan 36. haftaya kadar bebeğin değişmiştir.sonuçta hızla büyüyo.boy ve kilo meselesine gelince usg de yapılan ölçümler tahmini 3 aşağı 5 yukarı oluyor.doğum şeklin konusuna gelince 20.haftada sanırım diğer doktorunla sezeryan kararı aldınız ama inan 20.hafta bunun kararını vermek için çok erken.sen canını sıkma stres yapma hayat her zaman bizim planlarımız doğrultusunda ilerlemiyor.şimdiden hayırlı doğumlar

4. 12 Temmuz 2010
  5. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende geçen ay gittim recep beye çok memnun kaldım bebeğimin kalp sorunu vardı sağolsun çözdü. öneriler üzerine mardinden istanbula sırf recep beye muayene olmak için gittim. bence onun dediklerini kulak ardı etme.

6. 13 Temmuz 2010
  7. sehrayin

sehrayin gül kokulu kızım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    20 haftalık bebek 36. haftaya geldiğinde tabiki değişir
    ay biz bile değişiyoruz 16 haftada :))
    doğumuna gelince benim doktorumda sezeryan gibi gözüküyor demişti sanırım 18. haftada
    ama şimdi öyle birşey söylemiyor
    demekki buda değişken bir durum
    sıkma canını
    sen içinin rahat etmesi için 1 doktora daha git bence