Revigen İnce ve Cansız Saçlar için Canlandırıcı Saç Şampuanı 275 ml

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve vimjo_moderator1 tarafından 10 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

  10 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : vimjo_moderator1
 1. vimjo_moderator1

  vimjo_moderator1 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  3 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  695
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Androgenetik alopesinin (Erkek tipi saç dökülmesi) erken dönemlerinde saç tellerinde zayıflama vardır. Bu dönemde saç teli kaybı yoktur. Ancak saçlar inceldikleri ve hacmini kaybettikleri için saçlı deride yoğunluk kaybı göze çarpar. Gün geçtikçe zayıflayan, ufalan saç folikülü daha ince ve daha kısa saçlar yapmaya başlar. Buna "progresif foliküler minyatürizasyon" adı verilir. Progresif foliküler minyatürizasyonun asıl nedeninin saç folikülünün DHT etkisiyle dejenerasyonu olduğu düşünülmektedir. Diğer bir değişle saç dökülmesindeki en önemli etken saçlı derideki saç foliküllerine (köklerine) dihidrotestesteron (DHT) adı verilen bir molekülün toksik etkisidir. Bu molekül saç foliküllerinde doğal olarak meydana gelmektedir. Bazı kişilerde bu molekülün çok fazla miktarda oluştuğu ve kıl folikülüne kuvvetle bağlandığı görülür. Buna bağlı olarak saçlarda belirgin zayıflama, cansızlaşma ve sonunda dökülme ortaya çıkar.

  Bu nedenle saç dökülmesinin asıl tedavisi saç folikülüne zarar veren DHT molekülünün etkilerinin ortadan kaldırılmasıdır. Ancak bu tek başına her zaman yeterli olmamaktadır. Saç folikülüne giden kan akımının arttırılması ve saçın büyümesi için gerekli vitamin ve minarellerin saç folikülüne verilmesi gereklidir.

  REVIGEN Şampuan içinde bulunan aktif fitofarmasötik maddelerden birisi olan Serenoa repens liposterolik ekstresi doğal Tip l ve Tip ll 5 alfa redüktaz enzim inhibitörüdür ve Serenoa repens liposterolik ekstresi bu etkisi ile saç folikülünün cansızlaşmasına neden olan DHT oluşumunu engeller. Bunun yanı sıra DHT'nun saç folikülüne bağlanmasını da engelleyerek saç folikülünü DHT'nun etkisinden kurtarır. Bunun sonucunda saçlı deride telogen evrede (uyku evresi) bulunan saç foliküllerini anagen evreye (büyüme evresi) geçirerek saç yapımını başlatır. Saç telleri kalınlaşır, güçlenir ve aşırı yağlanma ortadan kalkar.

  REVIGEN Şampuan içinde bulunan bir diğer fitofarmasötik olan ß sitosterol ile yapılan araştırmalarda da 5 alfa redüktaz enzim aktivitesinin baskılanarak DHT oluşumunun azaldığı gösterilmiştir. Özellikle ß sitosterol, Serenoa repens liposterolik ekstresinin etkisini potansiyelize etmektedir.

  REVIGEN Şampuan içindeki güçlü 5 redüktaz enzim inhibisyonu göstererek DHT yapımının azalmasına yol açan bir diğer fitofarmasötik madde içinde yağ asitleri olarak tanımlanan linoleik asit, ?- linoleik asit, oleik asit, palmitik asit içeren Evening Primrose oil (Oenothera biennis) bulunmaktadır. Evening Primrose oil ile yapılan araştırmalarda güçlü 5 redüktaz enzim inhibisyonu gösterdiği çok net bir şekilde saptanmıştır. REVIGEN Şampuan içinde bulunan Evening Primrose oil bu güçlü 5 redüktaz enzim inhibisyon potansiyeli ile saç folikülünde DHT oluşumunu engelleyerek saç folikülünü minyatürize eden DHT'nun saç folikülünü dejeneratif baskıdan kurtararak folikülde saç yapımının sürdürülmesine olanak sağlar REVIGEN Şampuan içinde bulunan Panax ginseng ise saçlı deride tonik etki göstererek saç foliküllerinin daha iyi beslenmesini sağlar, saç folikülüne kan akımı artırır. Aynı zamanda Panax ginseng REVIGEN Şampuan içinde bulunan Vitamin A,Vitamin E, Niasinamid, Pantenol, Biotin ile birlikte doğrudan saç büyümesini hızlandırır, saç tellerini kalınlaştırır, canlı ve parlak hale gelmesini sağlar, saç tellerinin ömrünü uzatır ve dökülmesini engeller. Panax ginseng ginsenosidleri, güçlü antioksidan özelliği ile saç foliküllerinin serbest oksijen radikallerinden arındırılmasını sağlar ve kıl folikülünü toksik etkilere karşı korur. Bunun yanında saç folikül hücresine antiapoptotik etkilidir. (Apoptoz programlanmış hücre ölümüdür, diğer bir değiş ile hücrenin intiharıdır) Panax ginseng ginsenosidleri saçı üreten asıl yapılar olan folikül hücrelerinin erken ölümünü önleyerek saç yapımının sürdürülmesine yardımcı olur.

  Saç dökülmesinde de özellikle UV ışınlarına bağlı ortaya çıkan serbest oksijen radikalleri saç üreten folikül hücrelerini dejenere ederek saç kaybını şiddetlendirebilmektedir.

  Saç dökülmesi görülen bireyler özellikle yaz dönemlerinde fazla UV'ye maruz kaldıklarında, bu güçlü güneş ışınları saç tellerini bir fiberoptik kablo gibi kullanarak ışık enerjisini saç folikülüne ulaştırarak o bölgede serbest oksijen radikali üretimine neden olarak folikül dejenerasyonuna sebep olmaktadır. REVIGEN Şampuan içinde bulunan Lutein, Evening primrose yağı, Vitamin E, Panax ginseng ve Grape seed ekstreleri güçlü antioksidan aktivite göstererek, serbest oksijen radikallerinin yol açtığı saç folikül dejenerasyonuna karşı koymaktadırlar ve serbest oksijen radikellerinin toksik etkilerini en aza indirirler.

  Son yıllarda saç dökülmesinden güneş ışınları ve özellikle UVB sorumlu tutulmaktadır. REVIGEN Şampuan içinde bulunan UVB filtresi ile Horse chesnut (at kestanesi) ekstresi güneş ışınlarının saç dökücü etkilerini minimuma indirmektedirler.

  REVIGEN Şampuan içinde saça hacim, dolgunluk, parlaklık kazandıran ve kırıkları onaran keratinize ipek proteini, buğday proteini, phytantriol ve allantoin bulunur. Bu maddeler güçlü kozmetik etkiler oluşturarak saç tellerini kalınlaştırır ve saçın daha sağlıklı ve parlak bir görünüm almasına neden olurlar.

  Saç derisi sağlığının en önemli göstergelerinden olan kepek oluşumu REVIGEN Şampuan içinde bulunan çok güçlü kepek önleyici ElestapR ve Salvia officinalis(ada çayı) eksresi ile önlenmekte ve kepeklenme sorunu hızla ve güçlü bir şekilde giderilmektedir.

  Sonuç olarak REVIGEN Şampuan saçlınızın zayıflayarak ve cansızlaşarak kırılmasını ve dökülmesini engeller. Saçınızın büyümesini hızlandırır, saç tellerinizi kalınlaştırır , saçınızın canlı ve parlak hale gelmesini sağlar. Kırılan saç tellerini onarır ve saç tellerinin ömrünü uzatır. Saçınızı dış etkenlere ve güneş ışığının olumsuz etkilerine karşı korur. Saçın aşırı yağlanmasına ve kepeklenmesine karşı etkilidir. Saçlı derinin ve kıl köklerinin beslenmesi için ideal ortam yaratır.

  Önerilen Kullanım Yeri :

  Saçlı deri (saç derisi) sağlığının korunması ve kazanılmasına fonksiyonel yapısının güçlendirilmesine, saça dolgunluk, hacim ve sağlıklı bir görünüm kazandırılmasına, kepeklenmenin giderilmesine yardımcıdır.

  Androgenetik Alopesi (Erkek tipi saç dökülmesi) tedavisi için REVIGEN Hair Tonic ile beraber kullanılmalıdır.

  Kimler REVIGEN Şampuan Kullanabilir?

  1. Saç dökülmesi sorunu olanlar.
  2. İnce ve cansız saç tellerine sahip olanlar
  3. Kepeklenme ve yağlanma problemi bulunanlar
  4. Dış etkiler ile saçlarda kırılma, bozulma, cazsızlaşma gibi kozmetik sorunları olanlar
  5. Sağlıklı saç derisi ve saç gelişimini isteyen kişiler tarafından kullanılabilir.

  Kullanım Şekli:

  Islak saça hafif masaj yapılarak uygulanır. Birkaç dakika beklettikten sonra ılık su ile iyice durulanır. Sık kullanıma (günlük kullanıma) uygundur

  Bu ürün hakkında detaylı bilgi ve sipariş için tıklayınız
   
  Son düzenleme: 15 Ağustos 2010