Revizyon Ameliyatı İçin Adım Adım...

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve esterabim tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : esterabim
  1. esterabim

esterabim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    hatırlamak bile istemiyorum...

Son düzenleme: 21 Mayıs 2013
  2. 30 Temmuz 2010
  3. kellyr

kellyr Guest

sevgili estarabim bu anlattıkların o kadar tanıdık ki... salak filan değilsin sadece basiretin bağlanması diye bir durum var ve sen onu yaşamışsın tıpkı benim gibi. ama umutsuzluğa kapılacak bir şey yok. sen 8 ay sonra ameliyat olacaksın, ben tam 14 ay sonra ameliyat oldum emre beye. kendisine sorabilirsin nasıl bir psikolojiyle ona gittiğimi. sabır taşı olsa çatlardı ama emre bey çatlamadı:) hep dinledi hep anlattı, her türlü bilgiyi ( burunla ilgili yazılmış makaleler dahil) bıkmadan usanmadan paylaştı... şu an durumumu fotoğraflardan görebilirsin. revizyon için doktor doktor gezip en son emre beyde karar kıldığım için şükürler olsun çok memnunum. sana da sabırlı olmanı ve emre beye güvenmeni, ne istediğini çok açık anlatmanı tavsiye ederim. inan bana 2. bir hayal kırıklığına uğramayacaksın. şimdiden sana bol şans dilerim.ALLAH yardımcın olsun bana olduğu gibi.

4. 30 Temmuz 2010
  5. esterabim

esterabim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    evet evet basiretin bağlanması.. ama çok ağır bir psikoloji.. bir ağrınında geçmesi sabır gerektirici bir durumdur.. Allah muhafaza bundan başka bir çok hastalıkta öyle sabır gerektiyor.. ama burun estetiği konusu insanın hissiyatını alt üst ediyor.. beğenilerin, zevk aldıkların, duruma göre insanlığın bile ters köşe oluyor.. insanlığın dediğim eski burnun değil sadece eski sen değişiyorsun.. hayattan kesiliyorsun..

ben çok korkuyorum.. kendimle barışıktım.. burnumun görüntüsü çirkin olsa bile o şekilde aynaya baktığımda mutluydum.. azimliydim.. üniversite için hazırlanıyordum.. gülüşüm yetiyordu kendime.. sevimliydim.. şimdi ikinci bir ameliyatla burun değil bakışlarımı istiyorum.. ya olmazsa, aynı şeyleri yine ya yaşarsam korkuları sarıyor elimde olmadan.. frenlemeye çalışıyorum kendimi.. Emre Bey ben yaparım dedi.. kendisine güveniyorum ama psikolojime güvenemiyorum.. aynaya baktığımda "bütün şişliklerinden kurtuldun bak ne kadar boş yere üzülmüşsün, yüz senin yüzün, burnunda sorun var o da olsun çok iyi olucaksın" diyorum.. derslerimden kendimi çektim..

öyle işte kellyr cim.. 2 ay oldu daha ameliyat olalı.. gün boyu yapabildiğim sadece sabır gücümün ayarını kontrol edebilmek.. dediğin gibi internette bilgilerle boğuşuyorum her gün.. yinede diyoruz herşeyde bir hayır vardırr bunlarda gelir geçer inş..

6. 30 Temmuz 2010
  7. izmirli

izmirli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende ayni seyleri yasadim hala yasyrm ilk ameliyatimdan 8 ay gecti hala inanamyrm yasadiklarima ve bu kotu psikoljiyi atamadim uzerimden hayatimda hicbisey eskisi deil seninde anlattigin gibi tum hayatim alt ust oldu benimde allahim kimseye bunu yasatmasin ...

8. 30 Temmuz 2010
  9. esterabim

esterabim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    yaptığım araştırmada açtığın konunda yaşadıklarından haberim var canım.. ne çok geçmiş olsunlar fayda ediyor ne de yeni bir ameliyat düşüncesi.. peki sen ameliyattan tamamiyle mi vazgeçtin bekliyor musun uygun zamanı? seni çok iyi anlıyorum gerçekten ama yıpratma kendini.. bende çok korkuyorum ikinci bir ameliyatla burnum güzel olsa bile o eski sevimliliğimi bulamazsam diye.. ne varsa acele işlerden geliyor başımıza bu haller.. bende çaresizim bende umutsuzum benimde en kötü haller geliyor aklıma ama bi yerde inanasım gelmesede geçiceğine inanıyorum.. geriye dönüp baktığımızda kocaman bir hohh çekiceğimizi düşünmek istiyorum..

10. 30 Temmuz 2010
  11. izmirli

izmirli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    anlasildigimi bilmek okadar guzel ki su durumda sende bilirsin herkes gecicek duzelcek diyo ama sen inanmysn inanamysn cunku sen yasiysn bunu herkesin soledgi bos geliyo ne yapcagimi bende bilmyrm ikinci bi ameliyatta beni mutlu etmez gibi geliyo yani sahanede olsa artik istemem kendimi eskisi kadar begenmem gibi geliyo cok kotuu yaaa :KK43:

12. 30 Temmuz 2010
  13. esterabim

esterabim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bu durumda bulunduğumuz için böyle bu gerçekten bak.. büyük bir hayal kırıklığı yaşadığımız için korkuyoruz.. bende öyleyim.. bende inanmak istiyorum, bende güvenmek istiyorum.. yeni bir ameliyat fikri korkutmuyor ama sonrasında nelerin bekleticeği korkutuyor bizi.. zamanla hepsi hafifliycek inş.. bütün endişelerimiz, evhamlarımız geçicek.. en azından böyle olmasını istiyorum..

14. 30 Temmuz 2010
  15. su.ay

su.ay bana Allah yeter Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    esterabim bende ilk ameliyatımı kbb prof tu ona oldum.içi düzeltildi. üstünde kemik vardı onu törpüledi. ucu çok uzundu ama ucuna hiç dokunmamıştı. alçı alındığnda şok oldum. ucu şiş ve uzundu. zaman geçtikçe üst törpülenen yer çöktü. ezikti. ucu uzundu. bu şekilde 5 yıl durdum ama artık dayanamadım başka bir doktora oldum. Saffet Örs . Allah razı olsun beni kurtardı. şimdi burnmu 3.5 ayını doldurdu. çok güzel oldu. herkes doktorun ellerine sağlık diyor.

inşalalh sende biran önce istediğne kavuşursun.

16. 30 Temmuz 2010
  17. su.ay

su.ay bana Allah yeter Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bu arada fotoların varmı merak ettim. yükleyecekmisin.

18. 30 Temmuz 2010
  19. esterabim

esterabim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ne güzel çok sevindim senin adına.. gerçekten 5 yıl bu şekilde durmuş olman büyük sabır gerektirir.. bazı doktorlar yıkıyor, bazı doktorlar durumu toparlıyor işte.. nefes problemim gayet sağlıklı hiç bir sorun yok ama estetik açısından beni hüsrana uğrattı.. bende diliyorum rabbimden bir an önce kurtulurum bu durumdan.. resimlerim şu an yok canım.. o psikoloji ile yapılan yorumlar insanı çok yıpratıcağı için koymadım.. ama özelden danıştığım ve merak edenlerle paylaştım fotoğraflarımı.. bu konuda biraz sizin sabrınızı sınıycam ama fotoğraflarımı şimdi değil bir müddet sonra koyucam..

peki geride bıraktığın dönemlerini hatırlamanı istemem ama biraz bahsedebilir misin nasıl geçirdin o zamanlarını? :KK43: