Rhinoplasty (burun Estetiği) Operasyonu

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve murun84 tarafından 28 Şubat 2008 başlatılmıştır.

28 Şubat 2008
    Konu Sahibi : murun84
  1. murun84

murun84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Henüz ameliyatımın üstünden 15 gün geçmiş olmasına rağmen konu hakkında merakı olan hanımları bilgilendirmek amaçlı tecrübelerimi paylaşmak istedim. 12 şubat salı günü operasyonum gerçekleşti kişiden kişiye değişiklik gösteren bu operasyon sonrasında oluşan ve bariz belli olan şişlikler ve morlukların yavaş yavaş kaybolmasının ardından hala yüzümde ve burnumda varolan şişliklerin iyileşmesi ve burnumun şeklinin alınması için gerekli olan uzun dönem iyileşme sürecindeyim şuan. Bugüne kadar yaşadığım tecrübelere dayanarak ameliyat süreci ve sonrası hakkında sormak istediklerinizi yanıtlayabilirim.

2. 28 Şubat 2008
  3. ndh1903

ndh1903 evli:)mutlu:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    keşke başlığı doktor ismi ve tecrüben hakkında açsaydın tatlım...
    çok geçmiş olsun...Şeniz
    şişler konusunda acele etme ,yaklaşık 2 ay önce oldum bende..
    hala çok şiş..
    en az 6 ay da iniomşş a.s

4. 28 Şubat 2008
  5. murun84

murun84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim cnm çok saol sanada çok geçmiş olsun başlık hakkında dediğini düşenemedim aklıma gelmedi ama neyse bu başlık altındada yardımcı olabileceğim bir çok kişi olabilir :KK66: Şişliklerin yavaş yavaş indiği ve şeklin en az 6 ayda tamamen oturacağı konusunda bilgim var hatta bu 1 seneyi dahi bulabiliyormuş yine kişiden kişiye değişir tabi ve bu süreçte her geçen gün burnunuzun ve yüzünüzün dahada yerine oturduğunu farkedebiliyorsunuz.

6. 28 Şubat 2008
  7. ndh1903

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım nasıl olsa soru yagmuruna tutacaklar seni..önce ben soriyim..
    doktorun kimdii ?

8. 29 Şubat 2008
  9. murun84

murun84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Haklısın cnm ama olsun tabiki sorusu olan hanımlara yardımcı olmak isterim seve seve çünkü çok mühim bi konu bence bu önemli o yüzden bilgi sahibi olmanın önemi çok büyük ve buda tecrübelerimizi paylaşmakla olur. Soruna cevap vereyim cnm benim doktorum Op. Dr. Hasan Poyraz kendisi KBB uzmanı fakat estetik konusunda da kesinlikle tavsiye edebileceğim bir doktor zaten baya bir tecrübesi var bu konuda benim sorunum hem deviasyon nedeniyle nefes problemiydi hemde dıştan görünen eğrilik sebebiyle estetiksel bir problemdi ikiside aynı operasyonda halledildi.

10. 29 Şubat 2008
  11. ndh1903

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    muruncum ameliyat olma sebebimiz aynıymş seninle :1hug:
    bende öncelıklı nefes düşündüğüm için kbb uzmanına oldum ameliyatımı
    :1rolleyes: senin de dediğin gibi önemli olan kbb veya pl cerrah olması değil..estetik ve sağlık açısından gerçekten yetenekli olması..
    yeni burnun hayırlı olsun tatlım

12. 29 Şubat 2008
  13. murun84

murun84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkür ederim cnm saol benim ameliyat olayım aslında biraz ilginç oldu şöyle ki ben hiçbir şekilde burnumun üst tarafında görülen eğrilik haricindeki hiçbir yerinde değişiklik yaptırmayı düşünmüyordum. Hatta bulunduğum semtteki özel bir hastaneye gidip kbb uzmanına muayene olmuştum doktor beyde bana içteki problemi ben yaparım dışındaki eğikliği estetik cerrahımız halleder onunla görüştürmem lazım seni demişti ve aslında burun görüntümün yüzümde olumsuz olarak çok büyük bir etkisi olmadığını en ufak bir değişikliğin bile psikolojimde sorun yapabileceğini söyleyip estetik uzmanımızla istersen görüşme ben sadece deviasyon problemini gidereyim demişti buna rağmen ben hazır ameliyat olurken o eğiklikde düzelsin ve burun normal şeklini alsın ikiside aynı anda giderilsin diye düşünerek hastanenin estetik cerrahıylada görüşmüştüm ve kesinlikle burnumun o dıştaki eğikliği haricinde başka bir yeriyle oynatmayı düşünmeyen ben bir anda dr hanımın ucunu kaldırıcaz dudakla burun acısını değiştiricez vs vs diye bir sürü şeyi saymasından dolayı şok geçirip asla böyle birşey yaptıramam sadece eğikliği düzeltirseniz olur demiştim :) dr hanımda bana malesef bu şekilde olmaz burnunuzun eğikliği giderildikten sonra alt taraflarınında toparlanması lazım diye cevap vermişti bende tabi bir anda duyduğum bu değişikliği kabul etmeyip hastaneden ayrılmıştım. 1 ay kadar geçti geçmedi derken babamın araştırmaları sonrasında tavsiye edilen doktora yani şuanki doktoruma muayene için gittiğimizde muayene sırasında oda hemen hemen aynı şeyleri söylediğinde aynı tepkiyi ona da vermiştim fakat bunun bu şekilde yapılmasının kesinlikle gerekli olduğunu anladığımda açıkcası fazla birşey söyleyecek durumda değildim sonrasında da zaten bütün herşeyi doktoruma bıraktım hiçbir şekilde yapılacak olan şekle müdahale etmedim çünkü doktorum sen bana bırak yüzüne uygun en doğal şekli yapıcam diyip profilimden ayna tutturarak eliyle bana o şekli göstermişti ben dediğim gibi hiçbir şeye karışmadım sadece ameliyat masasında lütfen rica ediyorum fazla oynamayın ve değiştirmeyin dediğimi hatırlıyorum :) tabi doktorumda yine bana bırak doğal ve en uygun burnu yapacağım demişti. Bende öyle yaptım zaten ve tamamiyle ona bıraktım yani bilgisayarda photo shop teknikleriyle yapılan resim üzerindeki değişiklikler yada başka türlü burnun son şeklini görebileceğim hiçbir şeyle değerlendirme yapmadık sadece aynada gördüğüm doktorumun eliyle gösterdiği şekli biliyordum o kadar :) zaten önemli olan önceden o şekli gösteren bir doktora sahip olmanız değil bence önemli olan gösterdiği o şekli yapabilecek doktora sahip olmanızdır bunu bu şekilde düşündüğüm için şeklin son halini görmeyi önemsemedim. Ama gerçekten baya teferruatlı bir operasyon geçirdim yapılan işlemler içteki deviasyon probleminin giderilmesi, dıştaki kemik eğriliğinin düzeltilmesi, burun ucunun kaldırılması, ve yanlardan kanatların daraltılması, yapılması gereken benim düşündüğümden çok daha fazlaymış ve gerekliymiş bunu anladım çünkü kemikteki eğriliğin verdiği sebebiyetten dolayı burun ucu yaş büyüdükçe ve kemik şekillendikçe olması gerekenden daha fazla uzun bir hal almış ve kanatlarda genişleme yapmış yani aslında eğrilik problemim olmadan büyümeyi tamamlamış burnumu yaptı diyebilirim doktorum. Biraz uzun bir açıklama oldu ama faydalı olmak ve merak edilenlerin giderilmesi açısından yararlı olur diye umuyorum.

14. 29 Şubat 2008
  15. murun84

murun84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    her yazılanın silinmesine bir anlam veremedim sadece tecrübeler paylaşılacaksa resimlerede gerek yok o zaman

Son düzenleme: 29 Şubat 2008
  16. 29 Şubat 2008
  17. murun84

murun84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim cnm cok saol henüz çok yeni daha 17 gün falan oldu burnun şekil alma ve normale dönme süreci gerçekten ilk iyileşme sürecinden daha uzun ama en azından çok bariz rahatsızlıklar olmuyo alışıyosun biraz fazlaca dikkat etmek gerekiyo her konuda özellikle darbeler konusunda :) birde hala uyuşukluk ve şişlikler var tabi bunların geçmeside biraz zaman alıcak ama herşey sabırla çok sabır gerektiren bir operasyon Allah olacak olan herkesin yardımcısı olsun inşallah hayırlısı olsun haklarında.

18. 5 Mart 2008
  19. melikee06

melikee06 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende olmayı düşünüyorum ama şuan okulum olduğu için yazın olmak daha uygun geldi bana bendeki sorunda tam olarak senin gibi burnumun üst tarafında bi eğrilik var ve çok belirgin olmasada nefes almada sorun yaşıyorum bazen ve yaşım 21 yani kemikler iice gelişmesini tamamladımı bilmiyorum ama benimde tek isteğim o eğriliğin düzeltilmesi yoksa burnumun hiç bi yerinden şikayetçi değilm zaten tamamen değiştirmek istemem burnumu çünkü dinimizcede uygun olmadığını düşünüyorum sadece estetik amaçlı olduğu zaman,ama benimki nefes problemide yaptığı için ben küçük bi operasyon olur die düşünüyodum çünkü bakıldığında sadece ufak bi eğrilik var bilmiyorum sen böle diyince korktum şimdi ama daha hiç bi doktorla görüşmedim bakalım görüşünce ne derler inş korktuğum gibi olmaz:KK43:(