Rica etsem test sonucuma bakabilirmisiniz,hamilemiyim öğrenmem lazım bu akşama kadar!

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve sessiz fxixrtxixna tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

12 Kasım 2009
    Konu Sahibi : sessiz fxixrtxixna
  1. sessiz fxixrtxixna

sessiz fxixrtxixna ŞükürlerOlsunAllah'ım:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar.Ben bu akşam emar çekileceğim bir rahatsızlığımdan dolayı.İkinci bebeğimi istiyorum ama olmuyor 2 yıldır.Emar çekileceğim için gündüz kan testinde gebeliğe bakırdım,adet tarihime 2 gün var.Riske atmak istemedim belki gebeysem zararlı olur diye.BETA-HCG sonucum 0,65.Doktora gösteremedim,kan alan bayana sordum gebelik yok ama,yinede doktora sorun dedi.Emarı akşama çektireceğim için emin olmak istiyorum,bu sonuç kesin gebelik olmadığına yeterli mi acaba?

2. 12 Kasım 2009
  3. peluse

peluse *EBRU* Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Geçmiş olsun. Bu sonuca göre gebelik testiniz negatif çıkmış. Gebelik var diyebilmek için beta hcg hormonunun 5 ve daha üstünde çıkması gerekiyor.

4. 12 Kasım 2009
  5. silagul

silagul yorgun savaşçı Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canım sen yinede imkanın varsa ertele emarı.doktorum adet günü geçmeden yapılan testlerde kesin yok diyemeyiz demişti.geç döllenme olabilir demişti.geçmiş olsun canım

6. 12 Kasım 2009
  7. EU3

EU3 Guest

Sonuç negatifi gösteriyor

8. 12 Kasım 2009
  9. sessiz fxixrtxixna

sessiz fxixrtxixna ŞükürlerOlsunAllah'ım:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızımda günüm 27 gün geçmişti ve 3 haftalık gözüküyordu ilk ultrasonunda.Geç döllenmeydi sanırım.Bende polikistik over var ayrıca.Kafam karıştı şimdi,ertelesemmi ki:uhm:
    Teşekkürler ayrıca cevaplarınız için arkadaşlar..a.s.

10. 12 Kasım 2009
  11. peluse

peluse *EBRU* Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Ben adet günüme iki gün var dediğin için sonuç negatifi gösteriyor yazmıştım. Ama pko gibi bir durum varsa yumurtlamada düzensizlik olabilir. Beta hcg hormonu döllenmeden sonra 7-8.gün gibi salgılanmaya başlıyor kana.
    MR hamilelikte her ne kadar güvenli olsada ilk üç ay çektirilmesi tavsiye edilmiyor.
    En sağlıklısı doktoruna danışmak olur bu durumda diye düşünüyorum.