Rinoplasti Septoplasti ve nefes alamama, horlama, uykusuzluk

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve pinar85 tarafından 23 Aralık 2008 başlatılmıştır.

23 Aralık 2008
    Konu Sahibi : pinar85
  1. pinar85

pinar85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aferin bana dertsiz başıma dert açtım.
    neymiş burnumun sağ kanalı tıkalıymış
    neymiş kemerliymiş burnum

ameliyat bitti herşey iyi hoş
    ama akıntı, hala süregelen tıkanıklık (eskindenden kötü) dolayısıyla nefes alamama yüzünden deliiireceeeeeeeeeeğimmm

cuma günü ameliyat olum bugün tampon alındı
    2 gündür deliriyorum uyuyamıyorum

normal midir? yoksa ters giden bişi mi var?

dalcağım anda boğulma hissi ve horlama sesiyle uyanıyorum.
    ne yapıcam kızlarrrrrrrrrrrrrr

alçak yastık.. olmuyor
    yüksek? ı-ıhhhhh

sizde de oldu mu? normal midir? yoksa bi sorun mu var bnde. zaten ameliyattan sonra bi kez hastanede bi kez de bugün dışarda kanamam oldu

2. 23 Aralık 2008
  3. ladyanna

ladyanna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    pınar85 gecmiş olsun,saydığın bütün bu şikayetleri bende yasadım. 2 gün boyunca hiç uyuyamamıştım.bogazım kuru oldugu için sürekli kalkıp su içiyodum.evet bende tam uykuya dalacagım zaman birden irkilerek kalkıyordum boguldum bogulcam diye.evdekilerde ani kalkışlarımdan korkuyolardı
    aman kıza bi sey oldu diye.üçüncü dördüncü seferde onlarda bende umursamamaya basladık.yemek yerken kulaklarım patlıcak gibi hissediyodum bogazımdaki kuruluk ve burnumdaki tıkanıklıktan dolayı.bunlar ilk zamanlarda olan şeyler.hepsi geçicek düşünme bunlarıda ohhh evde yan gelip yatmanın keyfini çıkar.

4. 23 Aralık 2008
  5. pinar85

pinar85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ohh dün gecenin bi körü yazmıştım o mesajı. yanıtın içimi rahatlattı canımmm teşekkürler

6. 27 Nisan 2011
  7. gamzelimasi

gamzelimasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    slm,ben ameliyat olalı 8 gün oldu,dün ateller çıkartıldı fakat burnumun üst kısmında küçük bir şişlik var ve dümdüz duruyor kavisli değil,sizce o şişlik inip kavisli ir şekil alır mı???

8. 12 Haziran 2011
  9. Aylisch

Aylisch Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ben de de ilk hafta kabus gibi gecti... Kendi horlamalarimdan uyandim, agizim kuruydu (yatmadan dudaklarima krem sürüyordum, cok iyi geliyordu), bazen boguluyorum saniyordum... Cok az uyuyordum... Bir de yemek yerken burnum gicirdiyodu, cok tuhaf yaaa... Sizde de gicirtma oldu mu??
    Fakat simdi hersey gecti! Umarim sende de!

10. 11 Nisan 2014
  11. yaseminoz93

yaseminoz93 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Kizlar merhaba septoplasti ve konka ameliyati oldum. bugun tamponlarini aldirmis biri olarak tecrubelerimi paylasmak isterim  belki gec oldu ama benim gibi daha önce forum forum dolaşan arkadaslara bi bilgi olur en azindan 
    Cok kisa bi zaman icinde ameliyat kararı verdim ve 1 hafta sonraya gunu aldim aklimda cok fazla soru vardı yalan yanlış bir suru sey okudum internette cogu goz korkutucu seylerdi ne yazik ki :/
    Ameliyatimi persembe gunu oldum genel anestezi ile. Oncesinde cok fazla korkum vardi ama ameliyata dair hic bir sıkıntı olmadı 1 saat 20dk icinde de bitti kendime geldigimde odadaydim anesteziye bagli oksurmelerim vardi onun disinda burnumda tampon olduğunu bile hissetmemistim hatta kendime geldigimde tamponu ne zaman takicaksiniz diye sormusum  benim tamponlarim silikondu bu arada ilk gun epey kanamam oldu bi gece hastanede yatirdilar duzenli olarak kntrl edildim (ozelde olmanin avantaji sanirim) ve yuzumde en kucuk morarma veya çökme yoktu. Bugun tam 1 hafta oldu ve tamponlarini aldilar cikarirken tahmin ettigimin cok cok altnda acima degilde biraz gerildigini hissediyosunuz cunku biraz genis bi silikon cikarmasi gayet kolay saniyeler surdu. Sonrasinda beni zorlayan vakumla burnumun icindekilerin cekilicek olmasiydi onlarda alindiktan sonra o bir haftalik aciyi nefes alamama durumunu unuttum suan verilen badem yagi jeli ve yikama suyunu kullaniyorum. Tampon cikmadan oncede bol bol badem yagi kullandim ve deniz suyu spreyi kullandim. Badem yagini cok kullanmis olmamin etkisinden dolayi burnum daha rahat temizlendi ve tampon daha kolay çıktı (doktorum oyle soyledi) eger ameliyat olmaya henuz karar vermediyseniz bence hic dusunmeyin ertelemenin hic anlami yok sadece çektiğiniz eziyet 1 hafta o da nefes alamama sorunu ne kdar silikon ve ici delikte olsa nefes almak cooook zor :/
    burnumda hic bir degisim olmadii dis gorunum olarak zaten bu niyetle gtmemistim. Estetik eklendigi zaman eziyet ciddi oranda artiyor isin icine alcida girince :/

your_app_name uygulaması kullanılarak device_name cihazından gönderilmiştir.

12. 19 Kasım 2015
  13. burcinim

burcinim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    26
    Yasemincim kime ameliyat oldun? Aradan uzun süre geçmiştir bu mesajı yazdığımda ancak şu anda durumun nasıl? Bilgi verebilirsen çok memnun olurum. Teşekkürler