rinoplastinin insanda yarattığı psikolojinin üstesinden gelme

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve juvenile tarafından 7 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : juvenile
  1. juvenile

juvenile Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hep şekil bozukluklarından , yok kalkıklık yok şişlik derken aslında tam birer psikiyatrik vakka oluveriyoruz.Ben şunu çok iyi anladım doktorunuz sadece çok ii burun çok başarılı ameliyat yapmanın yanısıra çok ii bir psikiyatr bilgiside olması gerekiyormuş.Ben dr umla ilk konuştuğumda bana dediği şu cümleler beni çok etkilemişti. 'Gencecik kızlar geliyor ve bana kendilerinin beklentilerini anlatıp emanet ediyolar.Ben en iyisini yapmalıyım ve umutlarını boşa çıkarmamalıyım ve rahat uyumalıyım . Oyüzden bişim işimiz çok zor ', demişti.Çok hoşuma gitmişti samimi duygular bunlar. Kaçınız bu tarz samimi duygularla karşılaştınız bilmiyorum ama sanırım ben çok şanslıyım :) Ameliyat sonrasıda aynı ilgi ve alakayı gösteren dr çok az .. Doktoruma teşekkür etmek istiyorum ayrıca iyiki varsınız emre bey ..a.s.

2. 7 Mayıs 2010
  3. oske.06

oske.06 Afakanlar basıyor :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bence hemen hemen bütün estetik cerrahlar bu beceriye sahipler ben doktorumu görünce bütün olumsuzluklardan sıyrılıyorum resmen insana huzur veren bir yanı var.

4. 7 Mayıs 2010
  5. KALEM1981

KALEM1981 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    98
    Ödül Puanları:
    148
    bence de bir plastik cerrah aynı zamanda bir psikiyatrist de olmalılar..düşünsenize beklemdiğiniz bir sonuç ile karşılaşmışsınız ve doktorunuz yanınızda değil,tam kabus olur sanırım... ve plastik cerrahlar bence bu tür ameliyatalra çok büyük beklentiler yükleyen insanları ameliyat etmemeliler.

6. 7 Mayıs 2010
  7. juvenile

juvenile Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kesiğnlikle katılıyorum çok güzel bir noktaya değindin .:) eğer gerçektende beklentileri karşılamicak bir girişim olcaksa bu açıkca söylenmeli ..sonuçta sanat işi bu bazılarının bu sanata uygun olmaması olağan bir durum dimi...

8. 7 Mayıs 2010
  9. oske.06

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    juvenilecimm resimlerin varmı?

10. 7 Mayıs 2010
  11. juvenile

juvenile Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım çekmedik daha drum çekince koyucam ama herşey güzel ilerliyor harfiyen ne dediyse onu yaşıyorum ne 1 eksik ne 1 fazla :) heyecanlı bir bekleyiş.. en yakın zamanda güzel bir resim eklicem

12. 7 Mayıs 2010
  13. oske.06

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ok bekliyoruz hee :)

14. 22 Haziran 2010
  15. seviyorumseni

seviyorumseni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    bende senin dedigin o şanslılardanım canım .ameliyattan sonra okadar cok kontrole gittimki ama hiçbirinde ameliyattan önceki ilgiden fark yoktu .hatta dahada fazlaydı .oraya giderken doktora gidiyorum psikolojisinden cok uzak oluyorum keyf bile alıyorum diyebilirim .bir insanın benim iyiliğim için mutlu olmam için okadar titizlikle ugrasması insanı mutlu ediyor.

16. 22 Haziran 2010
  17. pmbs

pmbs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Juvenile çok doğru bir noktaya değinmişsin. Burnumla kafayı bozmuş durumdayım gerçekten,sempatiksalakcinni alçılar çıkıp üzerinden birkaç ay geçmeden bu durumun değişebileceğini de zannetmiyorum ama ben de doktor açısından şanslı olanlardanım, Nebil bey bizzat arayıp ilgilendi sağolsun.

18. 22 Haziran 2010
  19. perna

perna Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ilk ameliyatımı yapan doktorlar malesef ameliyat sonrası memnuniyetsizliğimde beni yalnız bıraktılar ve 1 yıl bozuk bi psikolojiyle yaşadıktan sonra nihayet 2 hafta önce revizyon oldum başka bi doktora, şimdilik herşey yolunda çok şükür...

ilk görüşmelerde nerdeyse bütün doktorlar çok ilgili ve anlayışlı gibi görünebiliyo ama asıl önemli olan ameliyat sonrası yanımızda olmaları, yaptıkları işin arkasında durmaları...