roaccutane sonrası lekeler!

Konusu 'Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları' forumundadır ve plasure tarafından 19 Ocak 2010 başlatılmıştır.

19 Ocak 2010
    Konu Sahibi : plasure
  1. plasure

plasure Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    764
    Ödül Puanları:
    198
    arkadaslar daha önce bir çok konu açtım bu durumla ilgili ama kimse tam olarak bilgi vermedi..o yüzden bıkmadan bi daha soruyorum..roaccutane kullanıpta leke problemi yaşayan, buna çözüm bulabilen ve bu konuyla ilgili bilgisi olan herkesden yardım istiyorum..suan 6.ayımdayım, 7. ve son ayıma 8gün kaldı ama hala lekelerim duruyor hatta üstünede her sabah yeni sivilcelerle uyanıyorum..bu ilacı kullanıp yüzü bebek gibi olan insanlara imreniyorum resmen çünkü o kadar ay ugras vermeme rağmen ilk ilaca başladığımdaki sivilcelerim leke seklinde kalıp üstüne 2katı da yenisi eklenince artık sabredemiyorum..artık o kadar çok sıkıldımki..ne yapacağımıda bilemiyorum kimyasal, lazer, kremler ve daha birçok şey var ama hangisi nasıl etki eder onuda bilemiyorum o yüzden yardımcı olursanız gercekten cok sevinirim.. :çok üzgünüm:

2. 19 Ocak 2010
  3. dilek_36

dilek_36 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    88
    benim tedavim biteli 2 ay oldu ama halen izlerim duruyor doktor lekeler için ilaç tedavisi uygulamaya başladı geçen ay ama halen geçmedi duruyor sinir oluyor sivilce değil leke ama sivilce varmış gibi duruyor. büyük bir ihtimalle tedaviniz bittikten sonra doktorunuz leke için tedavi uygulayacaktır.

4. 19 Ocak 2010
  5. plasure

plasure Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    764
    Ödül Puanları:
    198
    canım izlerin kırmızı leke seklindemi ya da cukur falanmı tam olarak nasıl..çünkü doktorum zamanla gecer cukur haricindekiler demişti tedavi süreci bu konuda etkili olamadı belki ilaç bittikten sonraki zamanlarda azalırmı diye düşünüorm ama pek öyle gelmiyor..

6. 20 Ocak 2010
  7. plasure

plasure Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    764
    Ödül Puanları:
    198
    benim zaten basıma 9ay önce geldi bu durum ergenlikte bile yasamadım sivilce sorunu nasıl bu hale geldim anlamadım bile..şimdi 9ay öncesi ve bu zamanın resmini yollayacağım hem izleriminin ne sekilde olduğu görülürse belki yaşayanlar daha kolay yardımcı olabilir..bu arada izler resimde az görülmüş ama daha belirgin ve fazla..:çok üzgünüm:

Ekli Dosyalar:

8. 20 Ocak 2010
  9. QLoPaTRa

QLoPaTRa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ooo canım senin bunlar lekemi yaaa :)) bende senin gibi ergenlikte hiç sivilce problemi yaşamadım ergenlik bitti sivilceler geldi. roaccutane denen ilacı bende kullandım azalacağına arttı sonra onun gibi yan etkisi çok zoretanin kullanmaya başladım ama sivilce lekelerim geçmedi.

Bende kille maske yapmaya başladım o maske bütün sivilce lekelerimi geçirdi. 1 tatlı kaşığı kil (siz ister toz kil alın ister aktarlarda satılan hazır kil maskeleri var krem kabının içinde. Ben krem killerden aldım ) 1 tatlı kaşığı kayısı çekirdeği yağı, 2 tatlı kaşığıda elma sirkesi bunları iyice karıştırıyorsun içinde hiç topak kil kalmıyor sirke ve kayısı çekirdeği yağı ile tamamen özdeşiyor sonra bunu yüzüne sürüyorsun sıcak suyla ıslatılmış havluyu yüzüne kapatıp yarım saat bekliyorsun daha sonra havluyla yüzünü tahriş etmeden siliyorsun ve ılık suyla duruluyorsun bunu haftada 1 yap canım emin ol çok iyi gelecek ve bir daha sivilce çıkmayacak siyah noktaları temizliyor gözenekleri sıkılaştırıyor.ince kırışıklıkların varsa onlarıda açar :) Zaten kayısı çekirdeği yağı akneli ciltler içindir dahada yağlandırır sivilceleri arttırır diye düşünme canım. Ben şimdide çok olmasada burnumun üzerindeki çillerimle uğraşıyorum her ne kadar yakıştığını söyleselerde sonunda onlarıda geçiricem :KK70:D

Son düzenleme: 21 Ocak 2010
    Gul receli bunu beğendi.
  10. 20 Ocak 2010
  11. QLoPaTRa

QLoPaTRa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Diğer günlerdede her akşam yüzüne kayısı çekirdeği yağı ile tampon yapıp yatarsanda faydalı olur cildindeki pütürler sabah kalktığında dümdüz olur :KK70:

12. 20 Ocak 2010
  13. 91tuba

91tuba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gerçektende onlar leke mi?? !!! bende okuyunca herhalde kızın yüzü berbat halde dedim bi baktım hiç birşey yok, tedavin bittikten sonra 6 ay daha ilaç etkisini göstermeye devam edicek dudak kuruması gibi değil tabi lekeler hafifler beklemen gerek biraz zaman :KK66:

14. 20 Ocak 2010
  15. plasure

plasure Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    764
    Ödül Puanları:
    198
    cok sağolun yardımcı olduğunuz en azından cevap yazdığınız için ama inanın fotoğrafta hiç belli olmamıs izlerim daha belirgin ve fazla..cekebilirsem bi resim daha koyarım ama yinede cevaplarınız için cok tesekkürler gercekten lekelerin bi şekilde de olsa geçeceğini düşünmek bile yetiyor..

QLoPaTRa; canım ben suan son ayıma girmek üzereyim ilacı kullanırkende bu maskeyi yapsam tahriş edermi yüzümü yoksa bittikten sonra 1 ay beklemeli miyim?

16. 21 Ocak 2010
  17. QLoPaTRa

QLoPaTRa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    plasure ben bunları tedavim devam ederken yaptım hiç bir zararı olmadı hatta iyileşmesini hızlandırdı doktor bana birde bepanthen vermişti ilk başlarda bütün yüzüme kullanıyordum daha sonra sadece dudaklarıma ve ellerime kullanmaya başladım çünkü kayısı çekirdeği yağı cildimi hem besliyor hemde kurumasını önlüyordu. Verdiğim maske tarifide zaten haftada bir kere yapılıyor tahriş etmez sen bir kere yap nasıl bir etki göreceksin maskeyi yıkadığında kuruluk hissetmeyeceksin zaten maskenin içine koyduğun kayısı çekirdeği yağını hissedeceksin yüzünde :) maskeyi yaptığın gün yatarken doktorunun verdiği kremi kullanabilirsin

Unutmadan birşey daha söyleyeyim maskeyi yıkarken sabun kullanmıyorsun sabah kalktığında yüzüne yıkar gibi sadece ılık suyla yıkıyorsun yüzün nemli kalsın fazla havluylada kurulama hatta havlu yerine kağıt havlulardan kullanırsan daha iyi olur bez havlular dan bakteri kolay taşınıyor hergün havlu değiştirmen gerekir.Sivilce lekelerim geçmesine rağmen ben hala haftada bir yapıyorum bu maskeyi ve çok memnunum birde not düşeyim :):):) sirkenin elma sirkesi olmasına dikkat et sakın üzüm sirkesi kullanma canım

Şimdilik benden bu kada r:KK70:

18. 21 Ocak 2010
  19. plasure

plasure Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    764
    Ödül Puanları:
    198
    verdiğin bilgiler için tekrardan cok tesekkür ederim canım yarın ilk iş bu maskeyi yapıcam yalnız aklıma takılan bişey daha var yüzünde havluyla yarım saat durmak zor olmaz mı? yani insan nefes alırken bile zorlanmazmı?:1rolleyes: