roaccutane ve doğum kontrol hapı birlikte

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve nuris tarafından 19 Şubat 2010 başlatılmıştır.

    19 Şubat 2010
    Konu Sahibi : nuris
  1. nuris

    nuris Aktif Üye Üye

    Katılım:
    17 Temmuz 2008
    Mesajlar:
    91
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 4.5 aydır roaccutane kullanıyorum bugün tüylenmeden dolayı doktora gittim 4 cmlik bir kist çıktı hormonlarımda sorun olmadığını söyledi adetin 3. günündeyim.adetten sonra gel kistine tekrar bakalım dedi tüylenme için de diane 35 adında doğum kontrol hapı verdi bu ilaçların ikisi birden zarar verir mi sizce vücuduma
    Estradiol 16 pg/ml
    FSH 2.94 mIU/ml
    LH 4.33 mIU/ml
    Prolaktin 27.97 ng/ml 3.34 26.72
    Total testesteron 0.74 ng/ml 0.1 0.75
    TSH 1.493 µIU/ml 0.34 5.60
    tahlil sonuçlarımda böyle bilgisi olan var mı? bir de eğer hormonlarda sorun yoksa tüylenmeye sebep olan şey ne?
     
  2. 20 Şubat 2010
    Konu Sahibi : nuris
  3. kusko

    kusko öylesine işte... Üye

    Katılım:
    11 Eylül 2009
    Mesajlar:
    2.681
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Ay bu kadar tesadüf olur.Benim kızımda aynı durumda.3 aydır roaccutane kullanıyor.1 hafta önce kad.doğ.gittik.Çünkü adetleri çok gecikiyordu.Mesela 2 ayı geçti hala adet olmadı.Dr.polikistik over dedi.Ve Diane 35 verdi.1 yıl kullanacak dedi.Bende senin gibi endişe ettim.Cildiye dr.unu aradım.Hiçbir sakıncası yok dedi.Aynı dozda içmeye devam etsin dedi.Kad.Doğ.Dr.sivicelere de iy geliyor Diane 35 dedi.Yani aynı şekilde iksinide içecek.Peki senin adet gecikmelerin oluyormuydu?Merak ettim.Kıllanmaya o da sebep oluyor çünkü.Benim bildğim kadarıyla..
     
  4. 20 Şubat 2010
    Konu Sahibi : nuris
  5. nuris

    nuris Aktif Üye Üye

    Katılım:
    17 Temmuz 2008
    Mesajlar:
    91
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim adetlerimde bi sorun yok en fazla 3-4 gün gecikiyo tüylenmenin sebebini anlayamadım bi türlü ya bulablsem ona göre önlem alıcam artmasın artık diye ama malesef