roaccutane yüzünden...

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve MissMini tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : MissMini
  1. MissMini

MissMini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar çok mutsuzumm yaaa son 1 buçuk aydır falan inanılmaz bi saç dökülmem var bu süre sırasında saçlarımı kestirdim yağlı losyonlu bakımlar yaptım ve gidip doğal şampuan alıp onu kullandım ama nafile...senağlama en sonunda anladım ki dışardan bişi yaparak olmicak içten kaynaklanan bişi var ve ben 5 aydır roaccutane kullanıyorum şuan 6.ayımdayım.geçen çarşamba doktora gittim ve durumu anlattım kadın roaccutane yüzünden olduğunu ve bi hastasının bu ilaç yüzünden 2.ayda tüm saçını kaybettiğini ancak geri dönüşümü olduğunu tedavi bitiminin 2.ayından sonra kıl köklerinin yerine geleceğini söyledi..bilemiyorum doğru mu çünkü çok tembel bi kadın eski doktorumdan uzakta olduğum için bu doktora gitmek zorunda kaldım ama lanet ettim yani kadın resmen benim zorumla test yaptı ağzını açmaktan korkan bi tip sinir oldum sövesöve çıktım resmen...:umursamaz::eek:lmaz:

peki kızlar bu ilaç yüzünden saç dökülmesi yaşayanlar var mı aranızda? napacağımı bilemiyorum çok üzgünümmm..mafoldumben

2. 25 Ağustos 2010
  3. muchacha

muchacha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende aynı duurmdayım canım.5. ayın sonlarındayım günlük 40 mg kullanıyorum.sivilcelerden kurtuldum.ama saçlarım çok dökülüyor.saç bakım yağlarını haftada 2 kere yapmaya + 1 yılı aşkın kullandığım şampuanımı değiştirip bioblas saç dökülmesine karşı şampuan aldım.3 haftadır kullanıyorum.biraz azaldı dökülmem.gelişmeleri yazarım.

4. 25 Ağustos 2010
  5. neenone

neenone Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    215
    Ödül Puanları:
    163
    Benim roaccutane tedavim 1 ay önce bitti, inanılmaz saç dökülmem var. Saçımın arkası öyle döküldü ki saçlarım kapatmıyo, saçımı açık kullanamıyorum kelim görünüyo çünkü. Bana da ilaç tedavisi bittikten sonra geçer dediler. Kel olan yer nasıl dolucak bilmiyorum ama bekliyorum bakalım

6. 31 Ağustos 2010
  7. BSariPapatya

BSariPapatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canim doktorlar ilaci biraktiktan sonra saçlar normale dönüyo diyolar

8. 11 Eylül 2010
  9. MissMini

MissMini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar çarşamba günü saçlarımı omuz hizamda kestirdim malesef halbuki artı çok uzatmak istiyordum zaten sırtıma kadardı ama yapcak bişi yoktu çok incelip yıpranmışlardı bende kestirip kurtulayım dedim şuan çok rahat her elimi attığımda bi avuç saç gelirdi artık yok ve kuaför yeni saçların çıkıyor dedi çookk mutlu oldum sanırım yerine gelir dedikleri doğruymuş umarımm çıkmaya devam eder kızlar moralinizi bozmayın demekki saçlar yerine gelicek ama kaliteli şampuan kullanın derim doğal olanlardan birde takviye bişiler almalıyız biotin gibi inş. eskisinden de iyi hale gelir...

10. 26 Haziran 2011
  11. RoSeSpRiNq

RoSeSpRiNq love;) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    63
    doktrlr gelır dıoda bnm altı ay oldu tdvm bıtlı eskı hlınden eser yok uc tel sacla kaldm npcgmı sasrdım:S

12. 21 Haziran 2013
  13. ozlemozbn

ozlemozbn Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    saç dökülmeleriniz durdu mu acaba?

14. 22 Aralık 2013
  15. bordelaise

bordelaise Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba saclariniz ne durumda acaba?

16. 13 Ağustos 2014
  17. lersa

lersa Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kızlar bu ilacı 3 ay önce ben de bitirdim evet ciltte gerçekten işe yarıyor sivilceler bi daha çıkmamak üzere gidiyor fakat ah o saç dökülmesi eskiden nasıl güzel saçlarım vardı şuan sadece yastıktan kalkmamla bir tomar dökülüyor tahliller yapıldı hormon kan hiç bişi bulunmadı doktor ilaçtandır çıkar diyor fakat hala dökülüyor. ben de haftaya mecburen kısaltacağım kızlar psikolojikk olarak çöktüm nolur eski saçlarına kavuşan ya da bi önerisi olan :KK43:(

18. 13 Ağustos 2014
  19. lersa

lersa Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16