Robotlarla evleneceğiz!

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve SHADOWGIRL tarafından 15 Ekim 2007 başlatılmıştır.

15 Ekim 2007
    Konu Sahibi : SHADOWGIRL
  1. SHADOWGIRL

SHADOWGIRL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    108
    İngiliz bilim adamı yeni bir iddia ortaya attı. Çok şaşıracaksınız...
    Yapay zeka uzmanı bir İngiliz bilim adamı, insanların "birkaç on yıl içerisinde" robotlara aşık olup onlarla sevişebileceklerini, hatta evlenebileceklerini bildirdi.

"Yapay Eşlerle Yakın İlişkiler" adlı doktora tezini Hollanda’nın Maastricht Üniversitesi’ne sunan David Levy, robotbilim ve yapay zeka çalışmalarındaki mevcut eğilimleri tahlil etti.

İngiliz bilim adamının vardığı sonuca göre, mevcut bilimsel çalışmaların aynı hızla sürmesi durumunda "insan-robot evlilikleri" çok yakın bir gelecekte gerçekleşecek. Levy, robotların giderek insanlara benzeyeceğini, hem kişilikleri, hem de duygularını ifade etme başarıları nedeniyle birçok insanın onlara aşık olacağını iddia etti.

Konu hakkında bir de kitap yazan Levy’ye göre bugün hayatta olan pek çok kişi, yakın gelecekte bunu görebilecek.

2. 15 Ekim 2007
  3. txixlsxixm72

txixlsxixm72 Kuzusuna ve kocasına Aşık Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Buna inanmak istemiyorum yaa..:1no2:

4. 15 Ekim 2007
  5. nurhat

nurhat Guest

saçmalık kim evlenir robotla

6. 17 Ekim 2007
  7. sanart2000

sanart2000 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Evet şu an çok saçma görünüyor ama teknolojiye olana bağımlılığımız yüzünden gelecekte böyle bir olasılık da mümkündür. fisfisfis

Kaldı ki şu an bile aşık olmak değilse de seks shoplardan malum bebeklerden alanlar olduğu da gerçek.Hareketsiz olanla yetinmeye çalışanlar neden bir robotu tercih etmesin :Roflol: Biliyorum konu bu değil.Konuyu dağıtmak istemiyorum.Sadece şu ana bize garip gelebilir ama 50 yıl sonra belki çok normal gelecek.Şu an doğan çocuklar teknolojinin nimetlerinden faydalanarak büyüyor.Belki bizden daha iyi pc kullanıyorlar.Hatta cep telefonları ellerinden düşmüyor.

Bu durum,yani robotlara aşık olmak normal değilse de insanlar birbirlerinden kopuyor.Yalnızlaşıyor.İlerde bizleri nelerin beklediğini bilmiyoruz.
    yerimseniben
    Şu an doğru mu bilmiyorum ama yarı görünmez giysi üretilmiş.Bir konu açıp paylaşıcam.Teknelojinin ne boyutlara geldiğini görün :1shok:

8. 17 Ekim 2007
  9. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    zati bu çeneyle benimle bi robottan başkasının evlenmek istiyceeni hiç sanmıyorumtatlicadiarzu

10. 18 Ekim 2007
  11. sozyasi

sozyasi Hüzün Dostu..! Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ee ne zaman piyasaya çıkıyomuş sayın eşim Şeniztatlicadiarzusırnaşık şeykafamçokkarıştıjeyyar

12. 19 Ekim 2007
  13. yessillim

yessillim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    ne güzel işte boy boy
    model model
    hersene bi yenisi ile değiştir
    haha