Roll Corn Nasır Bandı

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve vimjo_moderator1 tarafından 13 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  13 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : vimjo_moderator1
 1. vimjo_moderator1

  vimjo_moderator1 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  3 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  695
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Nasır nedir?
  Nasır derinin kalınlaşmasıdır. Vücut kendisini korumak için nasır oluşturur. Nasırın oluşma sebebi aslında vücudun o bölgesine yardımcı olmaktır; cilt sürtünme veya baskı nedeniyle belli bir bölgede tahriş hissettiği zaman kalınlaşarak tepki verir yani nasır oluşturarak o bölgeyi koruma altına alır. Bu nedenle nasırın tanımı en basit şekliyle cildin koruma amaçlı olarak kalınlaşmasıdır.

  Nasır neden oluşur?
  Vücutta nasır oluşan bölgenin çoğu vücudun belli bir ağırlık taşıyan sürtünme ve baskıya maruz kalan bölgedir. Bu bölgelerde koruma amaçlı deri kalınlığı artar. Nasır sadece ayakta olmayabilir ancak nasırın en yoğun görüldüğü bölge ayaklar olduğundan genellikle ayak nasırlarından söz edilir. Fazla dar, sıkı veya sivri uçlu ayakkabılar, sert zeminden oluşabilecek bir sürtünme, hatta iki ayak parmağının birbirine yaptığı baskı veya sürtünme sonucu nasır oluşabilir.

  l Corn Nasır Bandı ile nasırlarınız giderilebilir.

  kullanım şekli:
  %40 Salisilik asit içeren keçe yastıklı nasır flasteri ;nasırlı el veya ayak 5 dk. suda bekletilip ıslatılıp iyice kurutulduktan sonra nasır üzerine uygulanıp 48 saat bekletilmelidir. Gerekirse uygulama nasır gidene kadar tekrarlanmalıdır.

  Bu ürün hakkında detaylı bilgi ve sipariş için tıklayınız
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.