Romantik kocam bitti

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve irmako77 tarafından 29 Ekim 2010 başlatılmıştır.

29 Ekim 2010
    Konu Sahibi : irmako77
  1. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Eşimle 11 yıllık birlikteliğimiz var 8 yıldır evliyiz. İki çocuğumuz var. Evlenmeden önce had safhada olan eşimin romantizmi şimdi maalesef yerlerde:KK43: Her görüşmemizde bana şiirler döşeyen, edebiyat dergilerinden fırlamış makaleler gibi mektuplar yazan, gözlerimin içine sıcacık sevgiyle bakan erkek gitti yerine sinirli, gergin herşeyden şikayetçi olan bir adam geldi. Evlendiğine bile bin pişman bugün. Oysa benimle evlenmek için kırk takla atıyordu:KK43: Çocuklar yaramazlık yaptıkça. 6 aylık bebeğimiz var. Huysuzlanıp ağladıkça sinirleniyor. Bugün "bıktım artık çocuk seslerinden, ben alışkın değilim böyle çocuk seslerine" dedi. Ben de "ben çok alışkınım, 10 çocuklu bir evde büyüdüm 10 kardeşin hepsine ben baktım" dedim. Halbuki benim hiç kardeşim yok evin tek çocuğuyum ben:) Sinirlendim ne yapayım. Çocukları ben dışardan mı getirdim. Beraber istedik onları. Rabbim sağlıklı uzun ömürler versin onalara. Eksikliğini göstermesin :Saruboceq: Ekonomik yönden falan sıkıldıkça niye evlendik diye saçmalamaya başlıyor. Arada ben de parlayıp evliliği sürdürmeyelim o zaman diye çıkışlarda bulunuyorum. Sonra çok pişman oluyorum. Çocuklarımız daha çok küçük. O da siniri geçince pişman oluyor aslında. Ama aynı stres faktörleri tekrar bir araya geldiğinde aynı tartışmalar yeniden başlıyor. Cinsellikten bile soğudum bu yüzden. Aman bana yaklaşmasa diye bakıyorum. Çünkü romantizmden uzak bir cinsellik ancak kötü evlerde olur diye düşünüyorum. Ona karşı mesafeli oluyorum diye acaba beni aldatır mı? Hep bir kuşku var içimde. Aldatmaların temelinde bu faktörler mi yatıyor acaba? Büyük konuşmayayım ama aldatırsa affetmem. Ozaman çocuklar mocuklar dinlemem basarım tekmeyialsanaalsanasmile

2. 29 Ekim 2010
  3. mirka

mirka hayattan tek dileğim var Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sıkıntınızı anlıyorum ve geçici bir durum olduğuda çok belli.ama inanın son cümlenizi anlamadım.aldatır şüphesi niye.

4. 29 Ekim 2010
  5. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Çünkü eskisi kadar sıcak olamıyorum ben de ona karşı. Karşılıksız olmuyor hiç birşey

6. 29 Ekim 2010
  7. cryptic

cryptic Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.452
    Ödül Puanları:
    288
    kaç yaşındasınız

8. 29 Ekim 2010
  9. cryptic

Beğenildi:
    12.452
    Ödül Puanları:
    288
    eşiniz kaç yaşında
    benim eşim çok konuşkan değildir örneğin sizin eşiniz çabuk iletişim kurabilirmi
    şimdi hakkınızda hiç bir şey bilmeden aldatır yada aldatmaz diyemeyizki

10. 29 Ekim 2010
  11. cryptic

Beğenildi:
    12.452
    Ödül Puanları:
    288
    monotonlaşma olağan bende 8 yıllık evliyim
    günlük yaşamın stresi ilişkinizi yıpratmış

12. 29 Ekim 2010
  13. mirka

mirka hayattan tek dileğim var Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aldatmanın karşılığı var mıdır sizce.ilgisizlik=aldatma.bu kadar kolaymı.niye kendinize bunu layık görüyorsunuz.evet evet aklınıza getirip içinizi kuşkuyla kaplayıp boş yere eziyet ediyorsunuz kendinize ve farketmeden kendinize buna layıkmışsınız gibi eziyet ediyorsunuz.aldatılmanın kesin kat'i nedeni yoktur.ve eğerki her evlilikte olabilecek bir sıkıntıda eşiniz bunu yapabilecekse bırakın yapsın o kaybeder.sıkıntı yaşıyorsunuz üzülüyorsunuz dolayısıyla soğuyorsunuz ve karşılığında kendinizi olası bir aldatılmaya neredeyse yine kendinizin neden olduğunu düşünecek kadar haksızlık yapabiliyorsunuz.
    içinizi ferah tutun.olasılıklar üzerine düşünüp boşyere sıkıntıya girmeyin.olursa düşünürsünüz.kafamızda yarattığımız kuşkularla eşimize (her an bizi aldatacak korkusuyla) birşeyleri hissettiriyoruz ve onlarda deyim yerindeyse iyice şimarıyorlar.kapıda kadınlar kuyrukmuş gibi havalara giriyorlar.inanın buna

14. 29 Ekim 2010
  15. cryptic

Beğenildi:
    12.452
    Ödül Puanları:
    288
    birde eşinize kızmayın bence bende eşime şiirler yazardm şu an yazmıyorum onu sevmediğimden değilki cicim ayları dedikleri olay insanın aklı başından gidiyo çok güzel birde sevdiğini aldıysan ama zaman heyecanıda aılıp götürebiliyo bazen ama bu sevginin bittiğini göstermez

16. 29 Ekim 2010
  17. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Ben 33, eşim ise 38 yaşında

18. 29 Ekim 2010
  19. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Tabiiki eşimden şiirler yazmasını beklemiyorum ama biraz daha hoşgörülü ve sevecen olamaz mı? Çocuklar ve evlilik ikimizin ve en az onun kadar ben de yük altındayım. Üstelik hem çalışıp, hem evimin işlerini aksatmadan yapıyorum