Romantik ve Duygusal Erkekler

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve realist tarafından 12 Şubat 2008 başlatılmıştır.

12 Şubat 2008
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Romantik ve duygusal erkeklerin dünyasına bir yolculuğa davet ediyorum sizi. Gelir misiniz benimle? Size çok hoş şeyler anlatacağım.

Romantizm. Kadınların bayıldığı bir konudur. Erkeklerinse büyük bir kısmında romantizm yoktur. Onlar hayata daha gerçekçi bakmayı severler. Sadece gençlik dönemlerinde kızları tavlamak için kullandıkları bir yöntemdir. Evlenmek istedikleri kadına da başlarda romantizm yaşatırlar fakat evlenip barklanınca her ne hikmettense bu duygudan uzaklaşırlar.

Tabi tüm erkekler böyledir demiyorum. Asla genelleme yapmıyorum.

Ben bu yazımda azınlıkta olan ama hep romantik olan erkeklerden söz etmek istiyorum. Bunlar çok şekerdir. Hani alıp, yüreğinizin içine sokasınız gelir. Kadın ruhundan iyi anlarlar. Nasıl etkileyeceğini, nasıl davranması gerektiğini bilirler. Üstelik romantik erkekler genelde çok da duygusaldır. Mantığını kullanmayı unutanları da unutmayanları da vardır. Eğer mantığını kullanmayı sevmeyen, romantik ve duygusal bir erkekle beraberseniz, ona istediğiniz pek çok şeyi yaptırabilirsiniz. Tabi bu özelliklerinin yanı sıra size aşık olması da gerekiyor. Ama mantığını kullanmayı unutmayan duygusal ve romantik erkekler daha farklıdır. Onlar öyle her dediğinizi yapmaz. Fakat sizi mutlu etmesini bilirler.

Şimdi, hayatınızda romantik bir erkek varsa üstelik eğitimli ve kariyer sahibiyse yaşadınız demektir. Yani bulunmaz nimettir sizin için. Çünkü kariyer yapmış erkek her şeyden önce akıllıdır. Sorumluluk sahibidir. Disiplinlidir, çalışarak kazanmayı bilir. Bu özelliklerinin yanı sıra duygusal ve romantik olması ise harika bir şeydir. Ayağınızı yerden kesecek güzellikleri, sürprizleri size sunabilir. Eeee bir kadın daha ne ister öyle değil mi?

Onlar sanki başka dünyanın insanıdır. Etrafınızda görmeye alıştığınız erkeklerden farklıdır. Hemen anlarsınız farkı. Size yaklaşımı, yakınlaşması, elini uzatması bile farklıdır. İzninizi almadan hiçbir şey yapmazlar. Size önem ve değer verirler. Kendinizi özel hissetmenizi sağlarlar. Yaşadıkları duygu yoğunluğunu sizinle paylaşırlar. Bundan da keyif alırlar. Düşüncelerinize, duygularınıza saygı duyarlar. Asla sizi zorlamak istemezler. Empati yapmayı iyi bilirler. Size huzur verirler. Başınızı omzuna dayar, o sizinle konuşurken kendinizi bir masal prensesi gibi hissedersiniz. Yanlarındayken zamanın nasıl aktığını anlamazsınız. Birlikte olduğunuz sürecin bitmesini hiç istemezsiniz. Size okuduğu şiirlerin, kurduğu güzel cümlelerin sarhoşu oluverirsiniz. Üstelik güzel olan nedir biliyor musunuz? Bu sarhoşluğun hiç bitmeyecek olması. Tabi o erkek, hayatınızda olmaya devam ettiği sürece.

İşte ben böyle bir erkekten inanılmaz bir evlilik teklifi aldım. İnanılmaz diyorum çünkü evlilik teklifinin yapılış şekli de yapılacak evlilik töreninin biçimi de inanılmaz derecede farklıydı. Hiçbir yakınlık yaşamadığımız, birbirimizi sadece 3 gündür tanıyor olduğumuz halde yaptı bu teklifi bana. Ve o teklifinde gerçekten içtendi. Çünkü onun için mantık ikinci plandaydı. Duyguları, 6. hissi önemliydi. O bunlara güveniyordu. Bir anda pat diye!Benimle evlenir misin? dedi. Sonra şunu ekledi sözlerine: İkimiz ayrı ayrı Kapadokya'ya gidelim. Üç tane balon kiralayalım. Sen birine, ben birine binelim. Üçüncüye de nikah memuru binsin. Gökyüzünde balonlar bir araya gelsin ve biz orda evlenelim.İnanılması güç değil mi?

Romantik ve duygusal erkekler böyledir. Onların hayal güçleri de kuvvetlidir. Dedim ya ayağınızı yerden kesecek sürprizleri bir anda ayağınızın altına serebilirler. Şaşkınlıktan adeta küçük dilinizi yutarsınız. Ne diyeyim, Allah dileyen her kadına böyle bir erkek nasip etsin.

Şadan Hergüner

2. 12 Şubat 2008
  3. pegasus

pegasus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Romantizm. Kadınların bayıldığı bir konudur.

ben sevmem acaba erkekmiyim neyim yaw :roflol: öle çok romantik erkeği de sevmem ayy daral gelir valla ben realistim sefgilimde öyle olmalı öylede zaten ama arasırada romantizmi yaşamalı :smiley-cool:

4. 12 Şubat 2008
  5. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Ben asla romantik olmayan maço bir erkekle evliyim.Ama arada bir de olsa insan bir sürpriz olsun istiyor.Olmayınca da böyle realist olmayı tercih ediyor!...

6. 12 Şubat 2008
  7. benim Sevgilim Cok Iyi Biri.aradigim Hersey Var Onda,amaaaaaa Malesef Romantik Degil Ya:KK43: Ama Olsun Ben Onun Icin Olurum Biricik Yarim O Benim

8. 12 Şubat 2008
  9. pegasus

pegasus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    realist olmak tercih değildir, yapıdır ,yapmacık gerçekci olamaz kimse bence

10. 12 Şubat 2008
  11. EU3

EU3 Guest

kadın olsun,erkek olsun insan değer vereni seviyor.ben hastayken nasılsın iyi oldunmu?bugün dünden iyiymisin diye merak edecek bir sevgiliyi başucunda istiyor mesela.ama nerdeeeee bende bu şans varken nerde bi takoz beni bulur gelir tepeme oturur.

12. 13 Şubat 2008
  13. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Canım zamanla gerçekten romantik bir insan realist insana dönüşebiliyor.Belki çok nadir bir durum bu ama ben böyle oldum.Zamanla yüreğin bile nasır tutabiliyor.Eğer bir insan maço bir erkekle yaşıyorsa ne kadar romantik olabiir ki?Olsa bile bu gerçeklerden kaçmak olur.Olsa bile bu insan zaman içerisinde mutsuz olur.O yüzden gerçeklerle yüzleşmek ruh sağlığı açısından inanılmayacak kadar faydalı bence.

14. 13 Şubat 2008
  15. _deniz_

_deniz_ Guest

ayy ya duygulsal ve romantik erkeğin yanında kendimi çok duygusuz hissediyorum ayrıca hiç sevmem romantizmide romantik erkeğide zaten ondn mıdr nedir allhda bi tane bile çıkarmadı karşıma :):)

16. 15 Şubat 2009
  17. Lavanda

Lavanda Başını eğme dik tut Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çıkarmaması normal canım, kesinlikle öyle bi erkek yok çünkü. Ben inanmıyorum. Heleki evliliğin ilk 5 senesinden sonra yaptıkları romantiklikler bir elin parmaklarını geçmez.

18. 16 Şubat 2009
  19. italim

italim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    ben bu konuda şanslıyım eşim, düşüncelidir hiç bir özel günü atlamadı 18 senedir,ilgilidir,hoş süprizler yapar,hoş msj atar vs....yani romantiktir bana göre

Son düzenleme: 16 Şubat 2009