Romatizma m, huzursuz bacak sendromu mu?

Konusu 'Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları' forumundadır ve kadisim tarafından 18 Mart 2009 başlatılmıştır.

18 Mart 2009
    Konu Sahibi : kadisim
  1. kadisim

kadisim BUNDAN BÖYLE HEP İSTANBUL Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar ben yıllar önce oğluma hamile iken enteresan bir bacak rahatsızlığı ile yüzyüze kaldım..Yatağa yattığımda adeta milyonlarca böcek kemiklerimi kemiriyor gibi bir his..Kalkıp dolaştığımda tamamen geçiyordu..Bir süre ayakta kaldıktan sonra uyuyabiliyordum..Fakat yıllar içerisinde bu problem ara ara kesilmesine rağmen arada da yokluyordu..Bundan beş yıl önce bu bacak ağrıları bir başladı bir daha kesemedik hiçbir şekilde.Ama sadece geceleri gündüz hiçbirşey yoktu..Gitmediğim ne hastahane ne doktor kaldı..
    Başta dahiliyeye gittim romatizma dendi tahliller yapıldı ve 1 yıl devamlı iğne kullandım günlük, haftalık ve aylık iğneler...Bir ara kesilir gibi oldu bu arada da alternatif tıptanda faydalandım romatizma diye..Ancak bir süre sonra bunlarda mideme dokundu ve bırakmak zorunda kaldım..Ağrılarım yeniden başladı..
    Bu kez tekrar başka bir dr.a gittim romatizma değil dedi..Ortopediye gönderdi..Ortopedi uzmanı MR EMG derken herşeyi yaptırdı birşey çıkmayınca da bana bakıp gülerek ''seni psikiyatriste gönderelim ''dedi..Sanki ben uyduruyordum..Bende dr.a bakarak ''derdime çare olcaksa giderim'' dedim ve psikiyatriste gittim..Hastalığımı anlattım gülerek ''hastalığını anladım ama bu benim dalıma girmiyor nörolojiye gitmen gerekiyor ''dedi.
    Nöroloji uzmanı olan dr.um bu hastalığın adının HUZURSUZ BACAK SENDROMU olduğunu söyledi.Romatizmaya çok benzermiş..Arkadaşlar bu hastalığın ne tahlili ne röntgeni yok..Sadece hastanın yakınmaları ile hastalık tespit edilebiliyormuş..Ben yıllarca bu hastalığın ne olduğunu bilmeden yüzlerce ilaç aldım..Doğru doktor,doğru teşhis ve doğru tedavi ile insanın hayat kalitesi artıyor..
    Arkadaşlar kısaca anlattım aslında yaşadıklarım daha fazla merak eden arkadaşlar olursa soruya göre cevap veririm..
    Sağlıklı günler....

Son düzenleme: 18 Haziran 2009
  2. 15 Mayıs 2009
  3. fairytale

fairytale Müzisyen♪♫ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de duymuştum bunu.Yanındaki insanların bacak sallamasını görünce hasta olan kişi de sallıyormuş galiba öyle bir etkisi de vardı bunun.benneyaptımki

Şu an nasılsın peki geçti mi sorun çaresi var mıymış?benneyaptımki

4. 18 Mayıs 2009
  5. kadisim

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    maalesef fairtale çaresi yok hala...:1no2:
    yalnızca parkinson hastalarının kullandığı bir ilaç bu hastalığa iyi geliyor...benneyaptımki
    insan şaşırıyor bana dr. bu ilacı yazınca eğer sende prospektüs okuyan hastalardan isen bana eve gidince tlf. edip ben parkinsonmuyum diye sorma dedi...-tatlicadiarzu-
    ama hasta kişinin bacağını sallayan birini görünce bacağını sallaması için bir şey diyemeyeceğim..en azından bana öyle olmuyordu...süprizzzzz
    Ben sonuç olarak dünyaca ünlü bir firmanın doğal ürünlerini kullanarak bunun çaresini buldum...Allaha şükür..zaman zaman yoklasada çok fazla sıkıntı vermiyor artık...:1rolleyes:

6. 18 Mayıs 2009
  7. kadisim

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ve Serdar Ortaçta bu hastalıktan muzdaripmiş...Arkadaşlar romatizmaya benzeyen ağrılarınız varsa tahlillerinizi yaptırmadan ilaç kullanmayın..çünkü huzursuz bacak sendromu ile romatizma belirtileri neredeyse birebir örtüşüyor...boşu boşuna ilaç yüklemesi yapmayın vücudunuza....

8. 18 Mayıs 2009
  9. fairytale

fairytale Müzisyen♪♫ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok geçmiş olsun ne diyebilirim ki,umarım tamamen iyileşebilirsin..:1no2:

10. 19 Mayıs 2009
  11. kadisim

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Teşekkür ederim canım...kaydirigubbakcemile5

12. 19 Mayıs 2009
  13. solaris

solaris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun.bende hamileliğimde çok çektim bu yüzden.bacaklarımı kesip atmak istiyordum resmen.sabah 6 ya kadar evin içinde kocaman karnımla dolaşıyordum ancak sabaha karşı uyuyabiliyordum.doğumdan sonra geçti.sadece bazen emzirirken oluyor.ilk hamileliğimde de yaşamıştım.
    doktorum sinir sıkışmasından olabileceğini söylemişti...umarım sizde kurtulursunuz...

14. 19 Mayıs 2009
  15. tijeen

tijeen www.tijeence.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    kadisim neler çektiğini anlaya biliyorum,aynı şikayetlerden bende muzdariptim
    geceleri ayaklarımın ağrılarına uyuyamazdım,uykudan uyandırdığı bile olurdu,temizlik çarşı pazar gezmesi sonucu bile perişan olurdum
    kas erimesi ,kas romatizması gibi acip teşhisler konmuştu :))
    dediğin gibi ilaç yüklemesi nereye kadar deyip ilaçlarıda bırakmıştım sonra anacımın tavsiyesi ile bitkisel bişi kullanmaya başladım sonuç mu ?süperrrrrrr artık kurtuldummm ağrı mağrı kalmadı
    (annem kullanıyom kızım çok iyi geliyo ayaklarıma demese inana asla kulanmazdım )

16. 20 Mayıs 2009
  17. kadisim

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Sana da geçmiş olsun canım...
    Ancak bunun tedavisine muhakkak başla derim..Çünki zaman zaman yoklar ve bir dahada bırakmamacasına yapışır insanın yakasına..:çok üzgünüm:
    Bana kalırsa hemen bir nöroloji uzmanına görün canım...:1hug:

18. 20 Mayıs 2009
  19. kadisim

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Geçmiş olsun canım sanada ...sonuç olarak ne imiş hastalığın..kesin bir tanı kondu mu merak ettim doğrusu...Birde şu bitkisel şey ne idi onu da yazarsan sevinirim...Tabi bir marka değilse....:uhm: