Rop muayenesi

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve peluse tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

20 Aralık 2009
    Konu Sahibi : peluse
  1. peluse

peluse *EBRU* Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar bebeğim prematüre değil ancak sarılık yüzünden bir gün küvezde kaldı ve fototerapi gördü. Doktorumuz bu süreçte gözündeki bandın sıyrılmış olabilmesi ihtimaline karşı rop muayenesi yaptırmamızı tavsiye etti.
    Sanırım bu muayene aslında prematüre doğan bebeklere yapılan bir muayene.
    Sormak istediğim bu muayene nasıl yapılıyor, doktorumuz biraz acılıı olabileceğinden bahsetti. İnternette de bulamadım.
    Ne kadar sürüyor ve gerçekten acı veriyor mu bebeklere?
    Sonucu hemen çıkıyor mu?
    Bu muayeneyi yaptıran arkadaşlar beni aydınlatırsa çok sevinirim.

2. 20 Aralık 2009
  3. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya selam tam da bu konuda soru sordum sınerjı kısmında ya .............guzel bı raslanytı oldu benım kızlarım kuvezde bıu hafta rop muayenelerı olucak bendxe bılen ark soıordunm canım acılı oluyo dıye oku muştum bı yerde kafauya taktım.........ınş sıkıntısız gecer bu gunler zaten zor gecıyo...........bende cevabı beklıyorum canım.............

4. 20 Aralık 2009
  5. Peridus

Peridus Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar
    Benimde kızım 35+6 haftada 1.840 kg doğmuştu. 6 gün kuvezde kaldı. ve 1 gün oksijen verildi. Oksijen verildiği için taburcu olurken doktor 28. günden sonra rop muaynesi yaptımamızı söylemişti. Bende sizin gibi çok endişelenmiştim.
    Biraz sıkıntılı bir işlem olduğu doğru. ilk önce bir damla damlatıyorlar bebişimizin gözüne. (göz bebeğini büyütmek için). yaklaşık yarım saat bekliyorsunuz. muayene 10 dk bile sürmüyor. Doktorumuzun söylediğine göre acı veren bir işlem değilmiş. sadece bebişin gözüne bir aparat takıyorlar.( gözü açık tutabilmek için). kızım oldukça ağlamıştı muayene sırasında. ben bakamamıştım. ancak bittikten sonra hemen sustu. dediğim gibi acı veren bir işlem olmadığını söyledi doktorumuz. sadece sıkıntılı ve biraz stresli. Stresli olduğu için gözden birşey kaçabilir diye doktorumuz 15 gün sonra tekrar kontrole çağırıp aynı muayeneyi bir daha yaptı. Çok şükür kızımın muayenesi sonucunda bir deformasyon görülmedi. sonucu doktor hemen söylüyor zaten. beklemeniz gerekmiyor.
    ınşallah sizin bebişlerinizinde muayeneleri problemsiz geçer.
    El-muallim sende kısa zamanda üçüzlerine kavuşursun inşallah.

6. 20 Aralık 2009
  7. el-muallim

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sagol canım ...............ınşşş................neyse rahatlattın canım ...........zor belkı ama gereklı ..........onlara kıyamıyo ınsan .........rabbım kolaylık versın.....annelere ve bebışlere.............

8. 21 Aralık 2009
  9. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oğlumuda rop muayenesi yaptırdık..
    doktorumuz damlayı aldırttı bize ..ben evde damlatıp öyle hastaneye götürmüştüm..
    ordada 1 defa damlattılar..daha sonra doktor oğlumun gözünü eliyle açıp ışıkla baktı..öyle aparat falan takmadı..
    yani ağrı olmuyor.. gönlünüz rahat olsun..
    geçmiş olsun..

10. 21 Aralık 2009
  11. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynen bizimkinede aparat takmadılar zaten gözbebekleri büyüdüğü için eliyle açıp baktı uykusu vardı o sırada o yüzden ağladı muayene sırasında sonra susup tekrar uyudu

12. 21 Aralık 2009
  13. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizde 2 kere yaptırdık oyle cok acılı degil 2 dk bile surmuyo igne oldugunda nasıl aglıyorsa oyle hem o guclu bebekler kuvezde serumlarla yasıyor onlara dayanıyorlar bisicik olaz olmuyo zaten guzel anneler stres yapmayın Allah korusun kor olması daha mı iyi

14. 21 Aralık 2009
  15. el-muallim

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sagolun kızlar ıyı oldu bu fıkırler............ınş hıçbı bebek sıkıntı cekmez..............ınşş

16. 21 Aralık 2009
  17. karakxixzz

karakxixzz Cansın sen Aşksın Sen Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    benım kızımda 29 haftalık doğdu 1130 gr 35 gun kuvezde kaldı 3 defa rop muayenesı yapıldu gelişimi takip etme açısından ve allaha çok şükür herşey normal cıktı damla ile gözbebeklerini büyüttüler ama bizi içeri almadılar içerden ağlama seslerini duyduğumda çok korkmuştum ama sonra dr herşey gayet normal dediğinde içim çok rahatladı
    szilerede çok geçmiş olsun arkadaşlar

18. 21 Aralık 2009
  19. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızımada 7 defa rop muayenesi yapıldı erken doğduğu için göz damarları gelişmemişt henüz onun takibi yapıldı. damlalardan sonra beni almadıkları göz ameliyatı yapılan ameliyathaneye aldılar kızımı ama belliki bir aparat takıyorlardı kıskaç şeklinde izler oluyordu kızımın gözünde. Geçen ay yine yapıldı tabi artık büyüdüğü için benim kuçağıma yatırıp dr kendisi gözlerini açarak muayene etti tek sorun damlalar yüzünden biraz gözlerinde bir kaç saat rahatsızlık ve ışığa tepkili oluyorlar