Rosacea

Konusu 'Dermatoloji - Deri ve Cilt Hastalıkları' forumundadır ve fairytale tarafından 26 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

26 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : fairytale
  1. fairytale

fairytale Müzisyen♪♫ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar geçen doktora gittim yüzümdeki aşırı kuruluk,döküntü ve kızarıklıklar için.Roza olduğumu söyledimafoldumben Roza geçirenler ya da hala roza hastası olan arkadaşlara sormak istediklerim var.Öncelikle roza hakkında yazılanları okudum da benim hiç öyle yara gibi bir problemim ya da kaşıntı derdim yok.fisfisfisDoktor bana roza kremi verdi 1 ay sonra tekrar gelmemi istedi.Herkese söylendiği gibi aşırı sıcak-soğuktan,alkolden,baharattan vs. uzak durmamı söyledi.Ayrıca 50+ faktör güneş kremi verdi.Genelde yetişkinlerde oluyormuş ama ergenlikte de görülebilir dedi doktor.
    17 yaşındayım henüz bu cilt konusu başıma bela benim.Rozası olan arkadaşların verebileceği tavsiyeler var mı?Sizler geçirebildiniz mi bunu?:çok üzgünüm:

2. 27 Temmuz 2009
  3. fairytale

fairytale Müzisyen♪♫ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kimse bilmiyor mu?:çok üzgünüm:

4. 27 Temmuz 2009
  5. narcoleptic

narcoleptic A'raf Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba canım,
    Ben senin yaşlarındayken öss stresi sonucu geçirmiştim bu hastalığı,hala zaman zaman özellikle stresli dönemlerimde bazı kızarıklıklar oluşur,benim bildiğim bazı kişilerde tekrarlayabildiği gibi,bazılarında hiç tekrarlamayabiliyor,yine geçme süresi de değişiyor kişiye göre,1 aya yakın kalmıştı benimkiler,doktorum o zaman bir merhem vermişti şimdi adını hatırlayamıyorum bir de rahatlatıcı bir bitkisel ilaç,kesin net bir tedavisi yok sanırım,kafana takma derim,kaşıma,dokunma fazla onlara,yakında geçer,hiçbirşeyi de kafana takma çok gençsin daha ...a.s.:1hug:

6. 27 Temmuz 2009
  7. fairytale

fairytale Müzisyen♪♫ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kafama takmamaya çalışıyorum ama becerebildiğim kadar işte..Bende kaşıntı da olmuyor acaba bende mi anormallik var?fisfisfis
    Teşekkür ederim ilginize..a.s.

8. 7 Kasım 2009
  9. shirley

shirley Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana da aynı tanı kondu ben pek alakasını bulamasam da doktor zoretanin ilacını verdi(hane şu ağır olan) iki aydır kullanıom da pek bişiyi değiştirmedi hayırlısı ..sonu ii olur inş..

10. 25 Kasım 2009
  11. uhuvvet

uhuvvet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ben henüz doktora gitmedim ama bu hastalıktan süpheleniyorum
    tedavisi lazer ile kalıcı olarak halledilebiliyormus
    yaptıran var mı?

12. 22 Şubat 2010
  13. DEVDAS

DEVDAS 29.05.2010... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende roza hastasıyım 4 yıldır .Allah herkese acil şifalar versin

14. 4 Mart 2010
  15. ayse_87

ayse_87 Bir ben miyim perişan??? Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de bugün gittim doktora akne rozase dedi aynı dimi roza ile yani.ilaç yazdı Faydası olur mu acaba kullanan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Eylül 2010
  16. 4 Mart 2010
  17. uhuvvet

uhuvvet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ben gitmediğim için bilmiyorum maalesef.
    önümüzdeki hafta bi mani olmazsa gideceğim
    sizde gelismeleri yazarsınız
    devdas doktor mu koydu teshisi?4yıldır tedavi olmadınz mı?

18. 7 Mart 2010
  19. happylife

happylife Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba ,bende yaklaşık 3-4 aydır rosacea hastalıgıyla ugrasıyorum..benim yüzümde olustu,aşırı kızarıklık ve sivilce benzeri dokular var yüzümde..ilk gittiğim doktor ve roza krem verdi..1 buçuk ay kullanmama rağmen hiç sonuç alamadım..ikincisi ise,aknetrent isimli ilacı verdi ve bu bıraz ağır bir ilaç okuduğum kadarıyla hamilelik durumunda bebeğin sakat olması ıhtimali var.Yani evli bayanlar için biraz riskli bir durum..hamilelik belki kontrol altında tutulabilir ilacın kullanıldığı süreç içersinde ama sonrasında da zararı olur mu bana diye korktum açıkçası..endişe içersinde iyi bir cildiye doktoru ararken kolsuz agop lakaplı agop kotoğyan'ı buldum p.tesi ona muayene olmaya gıdıcem..tek umudum agop bey umarım iyileşirim..sonuçlarını burdan yazarım..bilgilendiririm sizleri.hoşçakalın..

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Eylül 2010