Rosacea

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve shirley tarafından 4 Aralık 2009 başlatılmıştır.

4 Aralık 2009
    Konu Sahibi : shirley
  1. shirley

shirley Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar aranızda rosacea hastalığından muzdarip olan var mı? varsa ne tür bi tedavi gördü? hiç rosacea için zoretanin (roaccutane nın muadili) kullanan var mı?

2. 6 Aralık 2009
  3. shirley

shirley Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anlaşılan kimse rosacea falan değil..ohhh ne güzel..sizin adınıza çok sevindim..Hoşçakalın..

4. 13 Aralık 2009
  5. lara78

lara78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    annemde var canım rosacea rahatsızlığı

6. 11 Nisan 2010
  7. oyammm

oyammm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende de var akne rosasea ne kullanıyor annen cnm geçirdimi peki merak ettim ben haa uğraşıyorumda:KK43:((

8. 17 Nisan 2010
  9. eda35

eda35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu bahsettiğin şey gül hastalığı denen şseyse bende de vardı geçti

10. 25 Nisan 2010
  11. oyammm

oyammm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    cnm gül hastalığı vücutta çıkarr bir süre sonra ilaç kullanmasanda geçer..ama akne rozasea yüzde çıkar ve geçmesi zor bir rahatsızlıtır..eğer yüüzünde varsa bize yardımcı olabilirsin ama vücudunda geçirdiysen o bizimki ile aynı değillll ne yazıkki:KK43:

12. 26 Nisan 2010
  13. eda35

eda35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benımde yıllarca gıtmedıgım cılt doktoru kalmamıstı hep ılac verdıler kullandım gectı bırakınca ıne cıkmıstı en son gecen hafta bor doktora gıttım bana rızasea var dedı roza krem ve ılac verdı bırde gunesten koruyacaksın dedı cunku benumkı yazın artıyor ama netten baktım benımkı ole kırmızı gıbı degıl ama anlmamadım neyse yınede gunesten korucam cunku benım yazın artıyor ben hep gunes denız falan ondan dıyodum bıde bunu denıcem

14. 6 Mayıs 2010
  15. eda35

eda35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yokmu cvp azıcak yaa

16. 6 Mart 2012
  17. aylasahinturk

aylasahinturk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşlar bende de rozasea başladı son birkaç aydır, dr. Haydarpaşa numune hastanesinde ücretsiz lazer tedavisi yapıldığını söyledi. Eğer istanbuldaysanız gidip muayene olmanızı tavsiye ederim. Henüz yaptırmadım, sonuçları yazarım.

18. 12 Mayıs 2012
  19. GALYANA

GALYANA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Mrhabalar bende bu rahatsızlık 3 yıl önce başladı daha önce ergenlik sivilcesi nedir bilmeyen ben brden bire bu hastalıkla karşılaştım.Önce gözeneklerim aşırı büyüdü ve daha sonra yüzümde kızarıklıkla beraber içi minik minik iltihaplı sivilceler çıktı.Yüzümü ateş basıyor ve birden kıpkırmızı oluyor hatta bazen yüzüm morardığı oluyordu.Bir çok doktora gittim hepsi bana akne deyip roaccutane verip gönderdiler ama ben hiç tatmin olmadım ve ilaçları kullanmadım.En sonunda Gaziantepte Uzmç Dr Gökçen Alyamaçla tanıştım. Ve yüzümdeki kırmızılıklar ve pütürler %80 geçti.ilk defa bir doktor kapıdan girergirmez bana akne roza sın dedi ve bir teşhis koydu.Şimdi çok şükür yüzüm daha iyi aslında 2 3 ay daha ilaç kullanmam gerekiyordu ancak rahatsızlığımdan dolayı ilaçlara devam edemedim ve bıraktım.Ama eminim devam etseydim tamamen kurtulacaktım bu illetten yinede çk memnunum.Eğer imkanınız varsa Antepte medical parkta Gökçen hanımı tavsiye ederim ve benim gibi bir çok hastasını iyileştirdiğini söyledi.İnşallah şifa bulursunuz çünkü bu sadece sivilce değil bambaşka bir hastalık :KK16: