Rota aşısı ve diğer özel aşılar hakkında yardım

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve sbilge tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

14 Eylül 2010
    Konu Sahibi : sbilge
  1. sbilge

sbilge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar yiğenim 3 aylık oldu...özel aşılar varmış yapılması gereken...rota ve pnömokok aşıları...acaba bunları yaptırmalımıyız...yardımlarınızı bekliyorum...bu arada rota aşısı 114 tl ymiş...diğerini bilmiyorum...

2. 14 Eylül 2010
  3. sbilge

sbilge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bilgisi olan yokmu arkadaşlar..

4. 14 Eylül 2010
  5. depresif34

depresif34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    113
    pnomokok aşısını sağlık ocakları yapıyor ücretsiz.suçiçeği aşısı 1 yasında yapılıyor.70tl.hepatit aşısı 2 yasında yapılıyor 30 tl

6. 15 Eylül 2010
  7. sbilge

sbilge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    rota aşısını yaptırdınmı adnans...onu merak ediyorum daha çok...bir çok kişi önermiyor...gerek yok diyorlar...bizde kararsız kaldık...

8. 15 Eylül 2010
  9. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    rota aşısı sadece bir ishal türü için geliştirilmiş. diğer ishallerde işe yaramıyo. ama en tehlikeli olan halk ağzıyla kanlı ishal aşısı. ben yaptırmadım. aslında yaptıracaktım ama günü geçmiş belli bi aya kadar yaptırabiliyomuşsun sanırım. türkiye haricindeki bütün avrupa ülkelerinde zorunlu bir aşıymış devlet ücretsiz yapıyomuş bu aşıyı. galiba önemli bi aşı. tercihe kalmış vurulması,birazda pahalı olduğu için kimse vurdurmuyo.

10. 15 Eylül 2010
  11. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    rota virüsü aşısını ben vurdurdum oğluma çünkü etrafımda bu hastalıkla uğraşanları çok gördüm doktorumda vurdur deyince vurdurdum tanesi 140 liraydı rotateks ti sanırım markası 3 doz yapılıor 2 ay ara ile herbirine veriosun 140 lira

12. 15 Eylül 2010
  13. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu aşılar konusunda doktorlar da insanın kafasını karıştırıyor kimisi gerek yok derken kimisi ısrarla tavsiye ediyor.rota virüsü aşısını bizim doktor ısrarla tavsiye etti yaptırdım hiç bir yan etkisi de olmadı.Allaha şükür ishal de olmadı.sadece bir tek ishal virüsünden korusa bile bence maddi gücü olan yaptırmalı.

14. 15 Eylül 2010
  15. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    çocuğunun hasta olmasını istemiyorsan aşı yaptıracaksın bu, bu kadar basit.

rota virüsü her bebekte aynı etkiyi göstermeyebilir,kimisi evde atlatıyor 2 günde kimisi 1 hafta sürünüyor hastanede (aylarca bebeğin gözünün içine bakıyorsun güzel beslensin kilo alsın diye,sonra bir bakmışsın bir virüs gelmiş çocuk 1 hafta da bir deri bir kemik kalmış),kimi bebek ise hiç kaldıramıyor virüsü ölüyor ki dünya üzerinde rota virüsü nedeniyle ölen bebek sayısı hiç de az değil.

16. 15 Eylül 2010
  17. sbilge

sbilge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkürler arkadaşlar...bakalım neye karar verecekler..aslında internetten okuduklarıma göre bebeklerde çok fazla yan etki yapıyomuş..iştah kesiyomuş...çokta gerekli bi aşı olmadığı söyleniyor çoğunlukla...ve ilerde beyinde problemlerede yol açabiliyomuş...tedirgin olduk.

18. 15 Eylül 2010
  19. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    İlk defa sizden duyuyorum bu yan etkileri.hadi iştah kesmesi neyse de beyinde probleme yol açabilecek bir aşı hiç bir doktor tarafından tavsiye edilmez ve üretilmez .sonuçta bir çok ülkede uygulanan bir aşı.yaptırıp yaptırmamak sizin kararınız.