Rota hastalığı aşısı

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve demircik tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

25 Haziran 2009
    Konu Sahibi : demircik
  1. demircik

demircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bizim miniş 3 ay 14 günlük oldu doktora kontrole gittiğimizde rota diye bi hastalıktan söz etti bilmiyorum duydunuzmu çocuk ishal oluyormuş vücudu susuz kalıyormuş iştahı kesiliyormuş ve bu hastalığa yakalandımı en az bir hafta hastanede yatıyormuş fln ihmal edilirse ölümlere bile yol açıyormuş fakat şimdi bunun aşısı çıkmış yüzde 65 oranında koruyormuş bebişleri özel aşıymış devlet karşılamıomuş 3 doz uygulanıyormuş bu aşı ve tanesi 104 tl imiş.şimdi bnm merak ettiğim bu aşıyı yaptırmaya gerek varmı ?? bnm doktor yaptırın mutlaka dedi ama ben çocuğun kendi bağışıklık sistemi gelişsemi acaba diyorum yaptırmasammı kendi savaş versin ya herşeye ilaç aşı fln siz ne düşünüyorsunus sizin doktorlarda sööledimi böyle bi aşı yaptıran varmı fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim :KK46:

2. 25 Haziran 2009
  3. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bnm bebeğim 2 aylık ve dr.una gittiğimizde yaptı ağızdan veriliyo zaten su gibi bişey bence yaptırmalısın valla ben bu sıcaklarda bide ishal olduğunu düşünemiyorum hem bak sen kendinde yazmışsın olmazsa neler olacağını bence yaptırmalısın

4. 26 Haziran 2009
  5. AysunEge

AysunEge Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle gerek var canım.
    ROTA VıRÜS.
    allah korusun birşey olmasın bebeklerimize ama diyelimki oldusonra üzülmicekmisin niye yaptırmadık diye.
    biz 147 ye yaptırdık dün.
    beyaz sıvı birşey ağızdan veriyorlar.

6. 26 Haziran 2009
  7. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben kızıma yaptırdım iyikide yaptırmışım sonradan bir öğrencim 14 yaşında rotavirüs geçirmiş 1 haftada 10 kilo veröiş bebeğe ne yapmaz o hastalık düşün

8. 26 Haziran 2009
  9. chef

chef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizde yaptırdık canım 2 doz olandan yaptırdık toplam 270'e geldi ben çok gerekli olduğunu düşünüyorum

10. 26 Haziran 2009
  11. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    valla canim biz 2 gün önce son dozunu yaptırdık..cok yaygin ve baya güçlü bi virüs bence yaptır.onlardan hiçbişey degerli degil.nelere veriyoruz iş parayagelince..allah korusun..

12. 27 Haziran 2009
  13. merakli_misafir

merakli_misafir Milky Mommy Fresh&Daily Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bu hastalık öyle bağışıklık sistemini geliştirici sıradan ishaller gibi değil. Mutlaka hastaneye yatış gerekiyor sıvı takviyesi için. Ayrıca piyasadaki iki marka rotavirüs aşısından bir tanesi %85 bir tanesi de %90 oranında koruma sağlıyor. Ben bebeğime yaptırdım çünkü hastanede açlıştıgım zamanlarda rotavirüse yakalanıp gelen çocukların ne hallere düştüğünü en iyi ben biliyorum. Sana tavsiyem mutlaka yaptır. Zaten devlet kısa zamanda bu aşıyı da zorunlu aşılar listesine alacaktır diye düşünüyorum. Pnomokok aşısı da ilk çıktıgında devlet ödemiyordu, aşı listesinde değildi ama bak şimdi aldılar listeye.

14. 29 Haziran 2009
  15. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    bizde yaptırdık
    çok önemli bir aşı bence
    ishal şakaya gelmez heleki el kadar bebeklerde çok tehlikeli olabilir
    sonradan keşke yaptırsaydım demektense bence yaptır diyecem ama ilk dozu 12. haftaya kadar yapılması gerekiyor, sizin biraz geçmiş daha fazla geç kalmadan kararını ver derim

16. 29 Haziran 2009
  17. melexgximmm:):)

melexgximmm:):) Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar bende bu aşıyı yenbi duydum ama benim bebeğim 4 aylık oldu süresi geçtimi vurdurabilirmiyim bilginiz varmı acaba

18. 30 Haziran 2009
  19. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canım,bende oğluma 2 doz yaptırdım,içim rahat olsun diye ama bildiğim kadarıyla ilk doz 13.haftaya kadar yapılmalı..