Rota virüs aşısı yaptıracak mısınız?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve ELALI tarafından 21 Kasım 2009 başlatılmıştır.

21 Kasım 2009
    Konu Sahibi : ELALI
  1. ELALI

ELALI biriciğim, canım kızım... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar bu özel aşıyı yaptırmayı düşünüyomusunuz? sanırım ilk dozu ya 2. ayda yapılan aşılarla birlikte yada bu tarihten tam 1 ay sonra yapılması gerekiyormuş, ve pahalı bir aşıymış.
    Bu aşıyı (ağıza damlatılıyomuş iğne değilmiş) eczanelerden alınıp sağlık ocakları vuruyomuş...
    Bu konuda kararsızım siz ne düşünüyosunuz, yaptırcakmısınız???

2. 21 Kasım 2009
  3. seydahancer

seydahancer Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    valla biz dün yaptırdık evet pahalı bir aşı biz 150 tl verdik ve birde bacaktan aşı yapıldı ben yani kendi şahsi fikrim bebeğim için ne gerekiyorsa yaparım eğer yapılması gerekiyorsa birde doktora dün domuz gribini sorduk elinizden geldiği kadar bebeği dışarı çıkarmayın ve temizliğe çok dikkat edin etraf çok karışacak daha dedi

4. 21 Kasım 2009
  5. leo7

leo7 yağmur'un annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bu aşı yapılması gereken bi aşı bence.ilk dozunu 100 tl ye tanıdık eczaneden aldık...
    3.ayda yapıldı,şimdi 2.dozu yapılacak..bence çokda pahalı değil.çocuğunun sağlığı için sonuçta.
    nerelere weriyoruz parayı.bunamı fazla diyecez..bence yaptır..nacizane fikrim arkadaşım...yerimseniben

6. 21 Kasım 2009
  7. ELALI

ELALI biriciğim, canım kızım... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar peki bu aşıyı 2. ayda yapılan verem ve karma aşılarıyla birliktemi yaptırmak gerekir? hepsi ağır gelmez mi? yoksa 3 aydamı yaptıralım?
    bide diğer dozlarını hangi aylarda yaptırcaz? toplamda kaç doz oluyor?

8. 21 Kasım 2009
  9. leo7

leo7 yağmur'un annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm 3.ayda yaptır.2 doz oluyor.
    diğerinide 5.ayda yapptırırsın tatlım..

10. 21 Kasım 2009
  11. blueflower

blueflower İki kuzusuyla musmutlu =) Üye

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    ben de yaptırma taraftarıyım... 2 aylık olduğunda diğer aşıyla birlikte yapılacak...

12. 23 Kasım 2009
  13. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    muhakkak yaptırın,ihmale gelmeyecek bir aşı.yarar-zarar karşılaştırılması yaptığınızda aşı pahalı belki evet ama rota ishali Allah korusun,hastaneye yatıran bir hastalık.maddi-manevi daha çok yıpratır bu durum...

14. 23 Kasım 2009
  15. SEYMA

SEYMA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kereme belki bu aşı vurulsaydı rota virüsü olmazdı bı arkdaşa gtmıştım 2 sene once çocuğu olmuş bnde bılmıyrdum geçmişti ama ordan geldık keremde ishal,kusma,ateş ve en önemlisi kilo kaybı oldu 4-5 saat içinde yarım kılo verdi...dr hemen yatralım dedı ve 5 saat serum yedi kuzum delik deşik ettıler damar bulamdılar ishal olunca damarlar kayboluyrmuş...eğer ımkanım el verırse bende yaptrıcam kayraya..

16. 23 Kasım 2009
  17. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    slm arkadaşlar
    benim kardeşimde doktor onunda ikizleri var yaptırmamış.ben sordum tesadüf ilaç firmasından gelen mümmessille görüşmüş valla doktor bey laf aramızda ama bu aşı 1 yıl içinde piyasadan toplatılabilir kimseyle paylaşmam ama siz yabancı değilsiniz diye bir açıklama yapmış.bende araştırdım ve yaptırmadım.bu aşı olunca rota olmayacak diye bir kural yok mümkün mertebe oyuncaklarını ve yerleri hergün temiz tutmak,dışarıya çıktığınızda dikkatli olup herşeyi ağzına götürmemesini sağlamak ve suyu kaynatıp vermek yeterli.çok şükür biz bişey olmadık.

18. 23 Kasım 2009
  19. Revolucion

Revolucion artık iki aşkım var :P Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    doğrusu benimde kafam çok karışık bu konuda bir türlü karar verebilmiş değilim aralığın 10 unda 2 ayımız dolucak ama araştırdıklarıma göre kesin güvenli denemiyor üstelik geliştirilmiş hali daha 2 yıl önce piyasaya sürülmüş ve güvenilirliği kesin deil iki gün sonra domuz giribinde yaşanan mikrobun evrim geçirmeyeceği garanti deil ki zaten bilinen bir gerçek tüm mikrobik virüsler evrim geçiriyor.ayrıca bu değişimden sonra ters etki etme olasılığıda var.bir gerçekte şu ki aşının daha önceki versiyonunda büyük problemlerle karşılaştırılmış tedavi edilebilecek bir virüsü kapmasımı daha mantıklı yoksa çocuğun karaciğerinde haxarlar bırakabilecek bir aşıyımı yaptırmak hala çözebilmiş deilim.iyice araştırmadan da yaptırmak istemiyorum doğrusu.