rota virüs :(

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve pamukprensesim_ tarafından 11 Kasım 2010 başlatılmıştır.

11 Kasım 2010
    Konu Sahibi : pamukprensesim_
  1. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    selam arkadaslar bu rota virüsü vurduranlar varmı aranızda ben ıyıce ıkılemde kaldım onunda sebebı 99 da yapım pıysadan kaldırılması bağırsakları tıkadığna yol actığı sebebıyle sonra tekrar asamadan gecıp pıyasaya surulolmus gercı ama doktorumuz ben tavsıye edıyorum dedı cumartesı ılk doz ıcın bızı beklıyo sız ne yaptınız bılgı verırsenız sevınırım şimdiden tşkrlr

2. 11 Kasım 2010
  3. AskveOglum

AskveOglum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yaptırdım canım..Bana da arkadaşlarım bir yıgın şey söyledi bu konuyla ilgili ama hepsine kulağımı tıkadım..Ve doktorumda hep vurdurma yanlısıydı..
    Yiğenim rota virüsü oldugu halde rotaya yakalandı ama artısı çok hafif atlattı.2 gün yatıı ,çıktı hastaneden
    Eşimin yiğeni ise yaptırmadı.Tam 12 gün aynı virüsten hastanede yatıı,çok kilo kaybetti vs..
    Hiçbişide olmadı canım çok şükür..ben doktoruma sordum sindirim ve bağırsaklarla ilgili sorun oluyormuş dedim,kesinlikle kabul etmedi..Yinede sen bilirsin canım.Sağlıklı günler dilerim..

4. 11 Kasım 2010
  5. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    tşkr ederım canım vurduranları görmek bılmek rahatlatıyo ınsanı bende guvenıyorum doktorumuza ama annelık işte

6. 11 Kasım 2010
  7. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bu konuyla ilgili çok paylaşım var sitede bir göz at istersen.ben vurdurdum kesinlikle çok gerekli olduğu kanaatindeyim.sevgiler.

8. 11 Kasım 2010
  9. spring78

spring78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bende yaptırdım 15 gün önce..hemde doktorumuz hiç sormadı bile kafadan yapıcaz dedi ve yaptıda.. benim kardeşim rotadan ölüyormuş neredeyse oyuzden dr sorsaydı bıle dusunmeden yaptırırdım zaten..

10. 11 Kasım 2010
  11. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım cumartesi sizin için geç deilmi? bu aşı en geç 3. ayın sonunda yapılıyor sanıyordum ben..
    Bizde dün yaptırdık,doktorumuz yaptırmamızı tavsiye etmişti zaten bende yaptırdım..Aşı yani zararlı olacağını sanmıyorum,artısı olacaktır elbetteki..zaten ağız yoluyla yapılıyor..

12. 11 Kasım 2010
  13. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    yok canım gec olduğunu sanmıyorum bende en gec 6 ay dıye bılıyorum

14. 11 Kasım 2010
  15. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    rotarix 2 doz rotateg 3 doz şeklinde ve ilk doza neyle başlandıysa onunla devam edilirmiş..ilk 3 ay içinde uygulanmalıdır yazıyor her yerde ondan dedim..

16. 11 Kasım 2010
  17. mrvc

mrvc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ben de 2 hafta önce yaptırdım bebeğime. 2.ci ya da 3.cü ayda ilk doz vuruluyor. 3.cü aydan sonra ilk doz bebeğe verilmiyor diye biliyorum. mutlaka yaptırılmalı diye düşünüyorum. son uçta o hastalığa yakalandıktan sonra hem anne hem bebek perişan oluyor. maddi manevi sarsılıyor insan.

18. 11 Kasım 2010
  19. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    ben biryerde bu aşının çok fazla koruyuculuğunun olmadığını okumuştum. Çok yakın bir arkadaşım oğluna bütün dozlarını yaptırmıştı. Fakat hastalığa yakalandı maalesef:KK43:
    Sen bilirsin. İçin rahat edecekse yaptır derim

Son düzenleme: 11 Kasım 2010