Rota virüsü aşısı

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bi' forumundadır ve bilsim tarafından 26 Eylül 2009 başlatılmıştır.

26 Eylül 2009
    Konu Sahibi : bilsim
  1. bilsim

bilsim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi geceler. Kızımın doktoru rota virüsü aşısını mutlaka yaptırmamızı tavsiye etti. Özel aşılar konusunda biraz tereddütüm var. Sizler de fikrinizi söylerseniz sevinirim.

2. 26 Eylül 2009
  3. simlamutlu

simlamutlu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Kızım şu an 9 aylık ben iki doz vurdurmuşdum sanırım 2. ve 4. aydaydı unuttum maşallah hiç ishal falan olmadı hastalanmadı bence yapdır ama ilk dozu 3. ayı geçirmeden yaptırmak gerekiyormuş galiba

4. 26 Eylül 2009
  5. AYXSXEGXUXL41

AYXSXEGXUXL41 me and my pleasure.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oğlum 3 aylık, birkaç gün önce ilk dozu yaptırdık.2 ay sonrada 2.doz yapılacak..cnm artık bütün doktorlar öneriyor bu aşıyı..yine sana kalmış ama yaptır bence aklında soru işareti kalmasın..

6. 26 Eylül 2009
  7. merhem

merhem Kaan Emir'in annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yeğenim 3 yaşında ve zamanında rota aşısı yapılmadığı için çok sık ishal ve kusma problemi yaşıyor hatta bu yüzden hastanede bile yattı. Annesininin demesine göre doktorlar nedeninin rota virüsü olduğunu söylüyormuş. Bence kesinlikle ihmal etme.

8. 27 Eylül 2009
  9. bilsim

bilsim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekür ediyorum cevaplarınız için. Zaten yaptırmazsam vicdan azabı çekerim. Pazertesi yaptırmaya karar verdim.

10. 13 Ocak 2010
  11. esraaydin

esraaydin Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    yaa arkadaşlar benim bebeğim 4 buçuk aylık doktor ilk dozu bu hafta ikinci dozu 1 ay sonra yapabiliriz dedi siz ilk dozu 3. ay geçmeden demişsiniz kafam karıştı doktor neden olur dedi acaba? varmı 4. ayından sonra ilk dozu yaptıran

12. 13 Ocak 2010
  13. funda72

funda72 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende 3.ayı geçirmeden yapılması gerkli diye biliyorum..
    yanlız dün araştırma yaptım nette.uzman tvde bir doktorun söylediği bişey korkuttu beni.bu aşı ilk çıtığında bağırsaklarda düğümlenme yaptığı için kaldırılmış.sonra başka ir firma tekrar üretmiş.yeniden yapımına başlanmış.acaba böyle bir risk hala varmıki?yaptıracaktım ama tereddüt ettim.

14. 13 Ocak 2010
  15. Noyan

Noyan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ingiltere'de hiç öyle bir aşı yapılmıyor, adını bile yeni duyuyorum belki de türkiye'ye özgü bir hastalıktır...türkiye'de sulardan bebekler mikrop kapıp duruyor, o yüzden doktorlar ne diyorsa uymak lazım galiba...

16. 13 Ocak 2010
  17. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    biz yaptırmıştık kızıma..allaha şükür herhangi bi problemi olmadi..zaten agizdanda verdikleri için bebeişlerinde canları acımıyor..ama ben herzamanki gibi yaptırılmasi tarfatarıyım.yalnız yaptırdıktan sonra biraz ishal ve kakanin renginde degişiklik yapabiliyor..buda önemsenecek bişi degilaşının yan etkiisi..böyle bir durumla karşılaşırsanız panik yapmayn diye söylüyorum

18. 13 Ocak 2010
  19. BALKIZIM

BALKIZIM Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 dozunu aldık 6,ayında 3 dozunu alacak. Bıtecek ınŞ.doktorumuz tavsıye etmıŞtı