Rotavirüs aşısı yaptıran var mı?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve Strawberry_83 tarafından 8 Ocak 2009 başlatılmıştır.

8 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Strawberry_83
  1. Strawberry_83

Strawberry_83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    Slm kızlar dün doktora gittim aşıları için sağlık ocağına gönderdi ordan da gel ishal aşısı yapalım dedi tamam dedim sağlık ocağından sonra doktora gittim aşı 130 ytl miş o an müsait olmadığım için ve araştırmadan yaptırmak istemedim 3 doz yapılıyormuş 2.4.ve 6. Aylarda yapılıyormuş yaptırmam gerekiyormu dedim sana kalmış dedi buraya arada dışkısı kanlı olan bebekler yatıyor bu virüsü önlemek adına yapılan bir aşı dedi aranızda yaptıran var mı doktorunuz sizlerede bahsetti mi bu aşıdan ben yaptırmakla yaptırmamak arasında kaldım

2. 8 Ocak 2009
  3. estel

estel Guest

slm
    ben rotavirüs aşısını yaptırıcaktım fakat sonradan bi araştırma yaptım ve vazgeçtim..
    yenidoğanlarda ve küçük bebelerde antibiyotik kullanımı ve aşının her türlüsü içinde metaller marındırdığı için tehlikeli..
    otizme sebebiyet verebiliyo..
    otistik çocuklar arasında yapılan araştırmada hepsinin geçmişinde bu tür bi durum var..
    aslında aşı yüzde yüz bi koruma sağlamıyo..
    sen karar ver yaptırdığında mı daha risk altında yaptırmadığında mı..
    ben düşündüm ve yaptırmamaya karar verdim..

4. 8 Ocak 2009
  5. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    aşı ile ilgili bende birşey sormak istiyorum..yarın aşılarımız olacak kızım 2 aylık oldu ,aşı kartında 3 aşı var 5li karma verem ve pnömokok ..bir günde 3 aşımı olacak yani şimdi..tecrübeli arkadaşlar yardım edin..

6. 8 Ocak 2009
  7. Strawberry_83

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    cnm benim teşekkür ederim bilgin için açıkcası bende araştırma yapmadan yaptırmak istemedim bunu duymam iyi oldu nereden araştırdın daha net bilgi verebilirmisin

8. 8 Ocak 2009
  9. Strawberry_83

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    eylülcüm bir günde 3 aşı oluyorlar karma ,zatüre,verem iki bacak bir kol

10. 8 Ocak 2009
  11. estel

estel Guest

ben psikoloji bölümü mezunuyum..
    bi çok üniden arkadaşlarla bi psikoatölye çalışması yapıyoruz..
    ordan maille bilgilendirdiler..

Prof. Dr. Ahmet Aydın ın araştırması..
    İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
    Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD
    Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı

12. 8 Ocak 2009
  13. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bana da Cerrahpaşa'da yaptırmamı tavsiye ettiler. Aynı kurumdan iki farklı fikir mi çıkıyor şimdi?

Yalnız dr'a ısrarla sorduğumda eğer ben bilinçli bir anneyim diyorsanız ishalde hemen çocuğu getirirseniz yaptırmayın dedi. Evet ben belki bilinçli bir anne olabilirim ama ishal çok gözden kaçabilecek ve hemen dr a gitmeyi gerektirmeyecek bir şey. Ya ciddi bir şey olduğunun farkına varmayıp atlarsam ne olacak? Ben de çok kararsızım aşıyı yaptırıp yaptırmama konusunda. Bir de yeni şeylerden korkuyor ve çekiniyorum. Ne de olsa biz çernobillli çayları içmiş, içirilmiş milletin çocuklarıyız. Her şey sonradan ortaya çıkıyor. Kimbilir ki bizi bu aşı konusunda deneysel bir ülke olarak kullanmadıkları. Belki komplo teorisi ama insanın aklına her şey geliyor.

14. 9 Ocak 2009
  15. EU3

EU3 Guest

ben bu durumda yaptırmamayı düşünüyorum şimdilik biraz araştırayım,

beni vazgeçiren otizm değil ama belirteyim

16. 9 Ocak 2009
  17. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    denizanası nedir seni vazgeçiren ben druma çok güveniyorum ben yaptırın derim ama şart değil dedi hani mutlaka yaptırın demedi ama dr yaptırın deyince insanın içine kurt düşüyo

18. 9 Ocak 2009
  19. Mrs.Dincer

Mrs.Dincer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benim drumda çok gerekli bi aşı olmadığını jülinin dr dediği gibi eğer bilinçliysen ve ishal başlangıcında başvurursan korkma hiç bişi olmaz dedi. ben illa yaptırın demiyorum size kalmış dedi.bizde düşündük yaptırmama kararı aldık.jülinin dediği gibi ya bizi deney için kullanıyorlarsa.herkezin kendi fikri buda benim..