rsv asısı yaptıran var mı

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve Ececim tarafından 14 Kasım 2009 başlatılmıştır.

14 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Ececim
  1. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    170
    Ödül Puanları:
    313
    kızlar dun dogum yaptıgım hastaneden aradılar rsv asısı icin cagırdılar siz yaptırdınız mı tecrubelerinize ihtiyacım var

2. 14 Kasım 2009
  3. soraya

soraya mucizem.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    slm canim ben degil ama hastane arkadasimiz yaptirmis cok faydali ama cok pahali bir asi ilk asilarina 1 milyar 600 milyon verdiler ve mart ayina kadar vurdurmalari lazimmisben hollandadayim burda oyle bir sey duymadim ama burdada mecburi pnomokok asisi var

4. 14 Kasım 2009
  5. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bende aile hekimliğiyle görüştüm bu dönemlerde ishal salgını olmadıgından gerek yokdediler yazın olsaydı belki.... zaten çok gerekli bir aşı olsaydı sağlık bakanlığı bunun için devreye girerdi dediler ben üç bebeğimede yaptırmıyorum ... gerçekten gerekli olup olmadğını ilerleyen zamanlarda görücem...

6. 14 Kasım 2009
  7. preemie

preemie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili xxnilxx , ececimin bahsettiği rsv aşısı, sen ise rota virus aşısından bahsediyorsun. öncelikle bu durumu düzeltmek istedim.

ececim rsv aşısı (synagis) premature bebeklerde 32 hafta altı rutin öneriliyor. ben ekim sonunda ilk dozunu yaptırdım. hiç bi yan etkisi olmadı. sana rsv mikrobundan biraz bahsedeyim. yenidoğan ve premature yenidoğan bebeklerde ciddi solunum yolu enfeksiyonları yapar. bronşiolit tablosu çok ağır seyredebilir. bizimki gibi küçük premature bebekler bu bronşiolit nedeniyle tekrar solunum makinesinde bağlanabilirler (allah korusun) sağlıklı doğmuş yenidoğanların bile bir çoğu rsv bronşioliti ve pnomonisi nedeniyle hastaneye yatmaktadır. bence hiç düşünme ve yaptır. zaten ücret ödemiyorsun. rapor çıkarıyorsun ve devlet karşılıyor. ekim-kasım-aralık-ocak-şubat toplam 5 doz yapılıyor.

8. 14 Kasım 2009
  9. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    170
    Ödül Puanları:
    313
    canım cok tesekkur ederim bende arastırdım yaptırcam mutlaka Allah korusun tekrar kuveze girmesini istemem persembe gidicem yaptırcam

10. 14 Kasım 2009
  11. preemie

preemie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    iyi karar vermişsin ececim. ilacın pek yan etkisi yok (allerji riskine karşı bir süre gözlem de bekletiyoruz) umarım sorunsuz yaptırırsınız

12. 14 Kasım 2009
  13. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Canım forumda synagis aşısı yaptıran var mı başlığı altında bu konuda çeşitli kişilerin deneyimleri var. oradan da faydalanabilirsin.

14. 14 Kasım 2009
  15. karakxixzz

karakxixzz Cansın sen Aşksın Sen Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar benim bebeğimde 29 haftalık doğdu ve biz bu aşıyı yaptırdık daha doğrusu doğum yaptığım hastane bizi arayıp aşı için gelmemizi söylediler rapor çıkardık şimdi 6 ay boyunca her ay yaptıracağız hastaneye giderek
    bu arada ben zeynep kamilde doğum yaptım

16. 14 Kasım 2009
  17. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    karakız bende zeynep kamilde doğum yaptım..
    bizim doktorumuz istemedi
    33 haftalık olduğu içi galiba istenmedi..

18. 15 Kasım 2009
  19. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    düzeltme bilgisi için tşkler .... doğum yaptığım hastne bana bundan bahsetmedi sanırım bende 33, haftada doğum yaptım ve bebeklerim çok fazla kuvezde kalmadılar sebep olabilirmi acaba bende pazartesi bir sorayım bu aşıyı opuyorumnanaktan tşkler