rubella igg ve igm pozitif

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve recell tarafından 30 Haziran 2009 başlatılmıştır.

30 Haziran 2009
    Konu Sahibi : recell
  1. recell

recell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba test sonuclarimi simdi aldim. randevumda yarin rubella testlerinde igg ve igm pozitif cikmis korktum acikcasi bilgisi olan varmi.

2. 30 Haziran 2009
  3. peluse

peluse *EBRU* Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Hem igg hem igm nasıl pozitif çıkmış ki. Bildiğim kadarıyla geçmişte kızamıkçık geçirmişsen vücut buna karşı antikor üretiyor ve hayat boyu bağışıklığın oluyor. Bu durumda ig G de pozitif çıkıyor. ıgM'nin pozitifliği ise şu anda aktif enfeksiyon geçirdiğini gösteriyor. Ama her ikisi birden nasıl olabiliyor anlayamadım.
    Bence doktorunla biran önce doktorunla bağlanıtı kur. Belki de test sonuçlarında bir hata vardır. Tekrarlanması gerekebilir veya rubella avidite testi isteyebilir.

4. 30 Haziran 2009
  5. recell

recell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende anlamadim:KK43: ama acaba hastalik oldugunda ikisidemi pozitif cikiyor doktorumla yarin randevum ama icim icimi yiyor suan.korkuyorum bu yuzden bebegimi kaybetmek istemem.

6. 30 Haziran 2009
  7. peluse

peluse *EBRU* Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Sen yazınca araştırdım Trakya Tıpta senin gibi her ikiside pozitif çıkmış bir anne adayı sağlıkla doğumunu yapmış canım. ınşallah sen de güzel haberler alırsın yarın doktorundan.

8. 30 Haziran 2009
  9. recell

recell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    lutfen yardim edin bilgisi olan varsa paylassin :KK43:

10. 30 Haziran 2009
  11. basakk600

basakk600 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benımde posıtıftı doktoruma gosterdım test sonuclarını gayet ııı sorun yok demıstı

12. 30 Haziran 2009
  13. ibem77

ibem77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benım ıgG ve ıgM pozıtıf cıktı onceden gecırmıssın sımdı hayat boyu korunuyon dedı ben urfadayımya ılk tayın cıktıgında cok etle grastım ve cıg kofte yadım ondan dedı dr

14. 30 Haziran 2009
  15. peluse

peluse *EBRU* Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Canım senin dediğin toxoplazmayla ilgili olan parametreler. Arkadaşınki rubella virüsü. Yani kızamıkçık.

16. 7 Aralık 2009
  17. nurdannurdan

nurdannurdan meleğim geldiii Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    recell aynı durum bende de var
    sorun oldu mu sende

18. 31 Ağustos 2013
  19. Palthy

Palthy Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    6
    Merhaba arkadaslar , başlığı görünce dayanamadım yazmak istedim. Günlerce ağladığım günler aklıma geldi birden benimde test sonuclarımda rubella igm,igg pozitif çıkmıştı. Bazı doktorlar gebeliğin sonlandirilmasinin uygun olacağını söylediklerinde dünyam basıma yikilmisti.Ayni testleri defalarca yaptırdık özel laboratuvarlardan gelen tüm test sonuclarında her ikiside pozitif çıktı. Samatya devlet hastanesinde ise igg pozitif igm ise negatif çıktı cok sevindik ancak diğer test sonucları kafamızı karıştırdı ve icimiz bir türlü rahat etmedi. Cerrahpaşa tip fakültesinde tanıdık vasıtası ile bir doçent e göründük cok tatlı pozitif bir adamdı.beni yanına çağırıp lenf bezlerine baktı ve kızım korkma sende hiç bir şey doğur bu cocuğu dedi bana :) icim bir nebze rahatladı ama şüpheler aklımı kurcalıyor günlerimi ağlamamda geçirmeye devam ediyordum. Yaptirdigimiz Test sonuclarını gösterdiğimde bana ben samatyadaki testini dikkate alırım özelleri dikkate almam ancak icin rahatlasin diye aynı testleri bizde yapacağız dedi. Tabi her test icin yaklaşık 1 hafta bekliyorduk. sonunda sonucları aldığımızda testler tam istediğimiz gibi sonuc verdi ama icim yinede rahatlamadı avidite testimiz %82 çıktıktan sonra bebeğimi doğurmaya karar verdim. Bebeğim 29 Mart 2013 de kollarimdaydi :) iyiki doğurmuşum kulak testinden gecti , daha hastanede iken elimizi gözleriyle takip ediyordu ne sagirlik , nekörlük vardı. Rabb'ime şükürler olsun:) şimdi 5 aylik maşallah cok hareketli ve sagligi yerinde :) bizler gibi sorun yasiyanlar olur diye yazmak istedim.Cerrahpasadki mikrobiyolojiden doc. Mustafa Aslan hocamıza görünün. Umarım herkes benim gibi sorunlu bir hamilelik geçirmez. Sorularınız olursa özelden yazabilirsiniz.

ayej, minikPrensim, ayayyy ve diğer 2 kişi bunu beğendi.