Ruh eşinizi buldunuz mu?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve NILBERA tarafından 21 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  21 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 1. NILBERA

  NILBERA SeVGi KeLeBeĞi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  6.271
  Beğenildi:
  82
  Ödül Puanları:
  153
  Ruh eşinizi buldunuz mu?


  Sağda, solda "Ruh eşimi bekliyorum" nidası almış başını gidiyor. Ruh eşi meğer sizmişsiniz. Yani kopyanız. Diğer yarınız değil tastamam siz yani. Nasıl oldu şimdi, kavramın büyüsü hala geçerli mi? Erken büyümüş olmanın getirdiği farkındalık haliyle hayatı anlamaya çalışırken, böylesine bir kavrama çarpmış, biraz da çarpılmış olmak düşündürücü.

  Ruh eşinizi nasıl tanıyacaksınız?

  Hiç kimse itiraz etmesin. Dünya üzerinde aşk-meşk olayları, başlı başına "takık" bir konudur. Bu durum herkesin kalbinde irili ufaklı yara berelerin, kırıkların olmasından kaynaklanıyor sanırım. Kim istemez bu yara bereleri tedavi edecek, kırıklıkları onaracak, yaşları dindirecek birini?

  Haydi dürüstçe verin cevabınızı. Vereceğiniz cevap, ruh eşinizi isteyip istemediğiniz gerçeğini de ortaya çıkaracak. Hazır, soru cevaplamaya başlamışken, bir tane daha sorayım: 'Önemli olan aşık olacak kişi mi, yoksa aşık olma hali mi?' Kusura bakmayın sorular biraz kazık ama testi geçtiğinizde ödül büyük: İdeal erkek modeliniz, nam-ı diğer ruh eşiniz.

  Malumunuz, kendimiz için bile bir bilmece durumumuz var iken, ruh eşimizle nasıl anlaşacağız, onu görünce nasıl tanıyacağız? Söylemeye ne hacet, siz başka türlü bir kadınsınızdır, o da başka türlü bir erkek. Günün birinde mucizevi bir şekilde karşılaşırsınız. Peki bu mutlu tesadüfün gerçekleşebilme olasılığı milyonda kaç?