rujlarda tehlike

Konusu 'Dudak Bakımı (rujlar, kalemler)' forumundadır ve Anuska tarafından 9 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

9 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : Anuska
  1. Anuska

Anuska Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar dün bir mail aldım ve sizlerle paylaşmak istedim.ne derece doğrudur bilemem ama denemesi bedava...
    çok paralar vererek satın aldığımız rujların kurşun içerdiğine dair bir maildi bu.kurşun kansere yol açan bir kimyasaldır,malum.ve hangi rujların yüksek oranda kurşun içerdiği de yazılmış:
    1-christian dior
    2-lancome
    3-clinique
    4-y.s.l.
    5-estee lauder
    6-shiseido
    7-red earth(lip gloss)
    8-channel(lip conditioner)
    9-market america-motives lipstick

ayrıca avonun temiz çıktığı ve pastelin de bu listeye dahil edilmesi gerektiği yazıyor.
    bir rujda kurşun olup olmadığını anlamak için de şunları yapmak gerekiyormuş:
    1-elinize bir miktar ruj sürün.
    2-24-14 ayar bir yüzüğü rujlu yere sürtün.
    3-ruj kararıyorsa içinde ciddi miktarda kurşun vardır.

benden söylemesi,sizden denemesi.ben henüz denemedim .deneyince paylaşırım sizlerle.
    sağlıklı günler dilerim.

2. 17 Mayıs 2007
  3. furtti

furtti Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    sagol canım evdekileri deneyecem bu marklardan rujlarım yok ama evdekileri denememde fayda var

4. 30 Mayıs 2007
  5. istavrit

istavrit Guest

bendeki estee lauder marka rujda denedim,herhangi bir kararma olmadı.inşallah bir şey yoktur gerçekten de .ya anlamıyorum bu ürünler üretimden önce mutlaka belli sağlık testlerinden geçiyor,nasıl oluyo da sonradan böyle şeyler çıkıyo..gönül rahatıyla bi makyaj da yapamıcaz mı yaw

6. 31 Mayıs 2007
  7. simeranya

simeranya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet bunu bende okumusdum ve zamaninda denemisdim.. bendekiler maaalesef :S o yüzden fazla kullanmamayad ikkat ediyom.. kalem kullaniyom genelde...(belki ondada bisiler vardir :S)

ama zamaninda okudugum kadariyla avon markasinda (ve bi markada daha ama adi kalmadi aklimda) kursun maddesi yokmus...

herkese saglikli makyajlar :KK66:

8. 31 Mayıs 2007
  9. BenDenizYildizi

BenDenizYildizi Guru Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    çok teşekkürler anuşka bilgi için denedim rujlarımın hepsi karardı yaa inanamıyorum üstelik hepside senin yazdığın markalar birde o markaları aldımki daha güvenilir olsun diye :1shok::uhm:senağlama

10. 31 Mayıs 2007
  11. BenTulis

BenTulis KURŞUN KALEM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    anuşkacıım bunu benim alışveriş yaptığım kozmetik marketteki satış sorumlusundan öğrenmiştim iki sene önce..O günden beri tırsak durumdayım.Sadece golden rose alıyorum artık..alırken bile tester larda her seferinde deniyorum yine de...

12. 31 Mayıs 2007
  13. Anuska

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    ben mail gelene kadar bilmiyordum doğrusu.verdiğin markayı deneyeceğim huysuz ve tatlı arkadaşım...a.s.

14. 14 Ekim 2007
  15. sxuxrmeli_kxixz

sxuxrmeli_kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ya arkadaslar marka tercıhıde önemlı ama özellıkle başkasının rujunu sakın ha dudagıza vurmayın.yaw arkadasımın rujunu kullandım inanırmısısnz kac gun yemek yıyemedım her yerımde yara cıktı agzımı acamıyordum cok canım yandı.sadece ruj için deil butun makyaj malzemelerınde kendınıze ait olmayan hıcbırseyı kullanmıyın.yoksa bnm düştügüm duruma düsersınız.kımde ne hastalık var bılmıyor insan uçuk,sivilce falan filan...cildimize iyi bakalım onlar bizim hazinemiz:))))

16. 15 Ekim 2007
  17. Anuska

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    Sana katılıyorum canım. Başkasının rujunu kullanmak, başkasının mendiliyle burun silmek kadar tehlikeli bence de...

18. 15 Ekim 2007
  19. bersu

bersu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Beni hayrete düşüren o markaların içinde oldukça pahalı olan,hep iyi ürünleri olan marka diye bildiğimiz markaların olması.Ben de deniycem.Tşkler canım.