Rustik perde hakkında yardım lütfen

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve enan tarafından 7 Mart 2009 başlatılmıştır.

7 Mart 2009
    Konu Sahibi : enan
  1. enan

enan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    selamlar arkadaşlar yine ben :)

bu konuda da fikirlerinizi esirgemeyeceğiniz için yazmaya karar verdim.

taşınacağım evdeki kornişler metal ve hemen camın bitiminden başlıyor ben onları çıkartıp yerlerine rustik yaptırmak istiyorum ama yeni tül ve perde de yaptırmak istemiyorum kornişleride o şekilde de kullanmak istemiyorum.
    evin içine bayağı bir tadilat yaptıracağız bütün bütçemizi ev tadilatına ayırdık eşya yenileme işini biraz daha ertelemem gerekiyor.
    ne yapmalıyım sizce bu konuda kornişleri tavana monte ettirsem tüller de kısa gelecek tüllerim yarım yere kadar değil.

yani demek istediğim kısaca eski tip kornişe geçen pileli tüller rustik e nasıl uyarlanır veya uyarlanabilirmi fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olacağım.

2. 7 Mart 2009
  3. Barcman

Barcman PR UZMANI Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    bende rustiği çok seviyorum ve evimdeki perdeler hep rustiğe asılı eski perdelerini rustiğe takabilmen için bol bol rustik kancası alman gerekiyor sonrada onları rustiğin halkalsarına geçireceksin çok basit yani ama büyük marketlerdeki rustikleri önermem sürekli düşüyor

perdeciye yaptırmanda yarar var güneşlik tül süs perdeside istiyorsan üçlü rustiği tercih etmelisin

4. 7 Mart 2009
  5. enan

enan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkür ederim canım yanıtladığın için olur diyosun yani.
    kanca dediğin şeyi ne yappıcam tülemi dikicem
    tüldede düğmeler oluyor kornişe geçirmek için onları nabıcam sökücemmi ? :1rolleyes:

bir yapı marketten gördüm sacede halkaları vardı üstünde güneşlik asmak içinde ayrı birşeymi alıcam yoksa onlar birbirine bitişikmi oluyor.

dediğin gibi perdeciyede gidip bi bakıcam. yerimseniben

6. 7 Mart 2009
  7. Barcman

Barcman PR UZMANI Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    evet o perdenin pupcuklarını çıkaracaksın kancaları geçireceksin onlar rustikten ayrı satılıyor üçüde birbirine bitişik oluyor mimari bölümünde

benim evimin resimleri var oradan bakabilirsin

Huzur bulduğum tek yer evim

başlığında

8. 7 Mart 2009
  9. enan

enan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    tamam canım çok teşekkür ediyorum bakıyorum şimdi.