ruya ve uyuyamamak...

Konusu 'Rüya Yorumları' forumundadır ve Phi1618 tarafından 4 Haziran 2010 başlatılmıştır.

4 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Phi1618
  1. Phi1618

Phi1618 askim~ben~bebegimiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kizlar cok kotuyum artik tahammul edemeyecek boyuta geldim.yazip yazmamakta da kararsizdm ama belki bilen birileri denk gelir... Aslinda sorunum garip gelebilir ama bilenler vardir mutlaka..Basliyorum.

Bu olay ilk defa 7-8 yaslarmdayken oldu. Teyzemlerde kalacagimiz bi gece hersey normal yatagima girdim uykuya daldim. Ruyamda tuvaletim geldigini gordum ve o hissi tamamen hissettim sonra ruyamda dedimki kendime uyanmaliyim tuvalete gitmeliyim. Uyandim ve tuvaletm gelmisti gercekten gittim.neyse bu iyi bisey oldu aslnda benim icin..

Sonra sanirim lise sinavlarina hazirlandgm donem yine ruya goruyordum ruyayi en basindan hatirlayamiyorum simdi ama kopek saldiriyordu bana ama normal deil bole aslnda kopekle alakasi olmayan bi canli .. ruyamda dusundum bole kopek olur mu yaa fln diye sanirim ruya goruyorm dedim ve hic sallamadim kopegi ustune gittim fln nasil olsa ruyadaym bisey olmaz diye. ve yine ara ara ruyada oldugumu hissettigm zamanlar oldu cok fazla olmamakla beraber...

Gelelim soruna.. Son 1 yildir fln bu bana hep olmaya basladi.. Ruya gordgmde hep ruyada oldugumu farkediyorum ve istedigimi yapabiliyorm delirdigimi dusunmeyin ama ucuyorm yuksekten atliyorm fln ve tamamen hissediyorm bunlari hatta ruyada baskalari varsa onlarada soyluyorum ruyadayiz biliyo musun diye ohaoldumsmile sadece goruntu deil. Aslinda bu eglenceli bisey o anda kural yok aci yok tamamen ozgursun ama uyandgmda feci bi bas agrisi hissediyorum ve hic dinlenemiyorum zihnim hic bosalmiyor.. Son 2 aydir bu durumdan kurtulmak icin yatmadan once hep telkin verdim kendime ruyada oldugumu hissedince uyanicam diye. simdi de yatiyorum ruya gormeye basladgmda kontrol bende oldugu icin direkt uyaniyorum.. saate bakiyorum en fazla yarim 1 saat fln olmus ben yatali.. bu defa yine uyamaya calisiyorm yine aynisi. doktora gittim kendim de arastirm bu konuyu baya. Doktor bunun olabilecegini her insanin hayatinda 1-2 kez zaten bunu yasadigini ama bazilarnda daha fazla oldugunu soyledi cok fazla olunca da zarar verecek boyuta geliyormus. terapiye gidiyorm ama simdilik degisen hic bisey yok.. internetten arastrdigima gore de bu olay icin ugrasanlar fln var istemli olarak yapmaya calisanlar fln kurtulmaya calisan yok Lucid ruya denen bisey bu... napacagimi sasirdim dun iki uc defa kendimi ruyadamiyim acaba diye kontrol ederken buldm hersey normal mi fln diye.. nolacak boyle bilmiyorm... onerisi olan bisey bilen varsa paylasirsa buyuk sevap isler mafoldumben sempatiksalakcinni sempatiksalakcinni sempatiksalakcinni

2. 4 Haziran 2010
  3. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    bu bende de olur bazen.
    ama seninki gibi her zaman olmaz.
    senin dedigin gibide bir bas agrisi felan olmuyo bende.
    bence herkeste olan bir durum.
    ama sen kafaya cok taktigin icin,
    sana surekli oluyodur.
    kafaya takmazsan gecer.
    :nazar:

4. 4 Haziran 2010
  5. GazozGofret

GazozGofret Moonlight Sonata... Üye

Beğenildi:
    1.961
    Ödül Puanları:
    238
    ben de ara ara oluyordu canım...
    ama senin ki kadar değil...
    ama mesela ben diyelim ki o gün çok düşündüysem bişeyi merak ettiysem ya da uzakta olan birini düşündüysem rüyama giriyor.. çok garip telepati gibi bişey o zaman da uyanınca uyumamak için direniyorum sempatiksalakcinni
    san ada acil şifalar çözülmüyecek bi sorun değil Allah'tan..:hulya:

6. 4 Haziran 2010
  7. Phi1618

Phi1618 askim~ben~bebegimiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ins ya..baslangicta hosuma bile gidiyordu.. bole ucuyorum fln ve o kadar gercekci ki yapamadigim tek sey yazilari okuyamiyorm ruyada sacma sapan anlamsiz biseyler oluyor ve o kadar gercekci ki.. hani bazen olur ya ruyadan uyaninca emin olamazsiniz bi sure gercek miydi acaba diye... hepsi oyle oluyor. ve bende gercek hayatta kontrol etmeye basladim bu iyice korkuttu beni tirnagmi elime fln batiriyorm aci hissediyo muyum diye.. devamli uykusuz oldgm icin iyice sasiriyorm ruyami gercek mi..

Kafaya hic takmiyodm ki.. eskiden ara ara oldugunda hic sallamiyodm bile.. kendilignden cok fazla olmaya basladi bole olnca da devmli uykusuzm illet bi agri ister istemez takiyorm kafaya iste... Esimde tedirgin oluyor.. ona da canm skliyor..

8. 4 Haziran 2010
  9. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    bana da oluyordu canım bir aralar.

antidepresan ya da alkol kullanıyormusun,ya da beynini uyuşturacak içecekler yiyecekler..nikotinle aran nasıl

10. 4 Haziran 2010
  11. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    1.033
    Ödül Puanları:
    163
    bir kac kez olmustur sanirim ama seninki her gece oluyorsa bu git gide zaraz verecek boyuta gidebilir doktorunuzda söylemis tadaviye devam et bakalim insallah kurtulursun

12. 4 Haziran 2010
  13. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    267
    Ödül Puanları:
    213
    bazen ben de korkulu bi rüyanın otasında bu rüya derim
    farkına varırım ama uyanıyo muyum uyanmıyo mıyum pek takmadığım için
    emin değilim.

14. 4 Haziran 2010
  15. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana da olur arada sırada bu tür şeyler..

Mesela çok korkunç bir rüya görürken kendimi uyandırabiliyorum .

Sadece rüya diye kendime temkinler veriyorum rüya görürken :uhm:

16. 4 Haziran 2010
  17. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hasta olduğumda olur... gece boyunca yarım saat-1 saate bir uyanırım... ama ne baş ağrısı ne başka şey...tekrardan uyumaya devam ederim.... sizinki çok ilginç... umarım en kısa zamanda kurtulursunuz sizi rahatsız eden bu durumdan...

18. 4 Haziran 2010
  19. White Mocha

White Mocha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.609
    Ödül Puanları:
    238
    Lucid Dreaming çok ilgimi çekmiştir. Bende de bir kaç defa oldu. Senin kadar bilinçli değil tabi ki. sen tamamen kontrolü eline almışsın bu iyi bişey aslında, dediğin gibi bu olayı yakalamaya çalışan çoook insan var. Aslında öğrenci olmasan ve bolca boş vaktin olsa bu özelliğini kullanarak farklı şeyler de yapabilirsin :) Çok yüksek kabiliyetin var.