RüZGaRa diş buğdayı...

Konusu 'Bebeklerimiz ve Cicileri' forumundadır ve burciii tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

4 Mart 2010
    Konu Sahibi : burciii
  1. burciii

burciii MiNiiK KuZUm ^RüZGaR^ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam kızlar oğluma diş buğdayı yapıcam.. fakat değişik bişeyler güzel süslemeler yapmak istiyorum..mevlüdünde bebek şekerinden bile almayı unutmuştum çok aceleye gelmişti..kapı süsünüde asamamıstım senağlama bari diş buğdayı tam istediğim göre olsun dimi ama yorumlarınızı beklıorum yenı fıkırlere açıgım:KK70: siz neler yapmıstınız yada yapacaksınız merakla beklıyorum arkadaslarr ..kaydirigubbakcemile2

2. 5 Mart 2010
  3. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    dis bugdayi nedir?
    ilk defa duyuyorum... biraz acarmisin....

4. 7 Mart 2010
  5. burciii

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    TaBi tatlım..eskı bı adet bu bebgin ilk dişi cıktıgında kutlama yapılır.Aile bireyleri,arkadslar davet edilir.bugday kaynatılır ,sekerle harmanlanır ceviz nar la faalan suslenır ıkram edılır
    tabı farklı ıkramlıklarda yapılır davetlilere verılır..işin eglenceli taraflarıda sunlardır ; ikram edılen diş bugdayının ıcıne altın yada bozuk para konur kime çıkarsa o bebegi bastan asagı gıydırır,buyuk bır
    tepsının içine makas tarak kalem kagıt vs konur ,bebek hangısını secerse ilerde o meslegi seçicek diye oyunlar oynanır:) bebişin boynuna 32 tane bugdaydan kolye yapılır takılır..mesela gelenlere hatıra kalması ıcın diş fırcası yada diş seklınde seker verılebılır fıkırlerı cogalta bılır,renklendırebılırsın..mesela enım aklıma bır ıkı sey geldı rüzgarın fotosunu cıkarttıp yanına yeni dişe selam yaramazlıga devam yazdırmayı düsünüyorum davetlilere gondermek için:) varsa aklna gelen bısey paylasalım canım

6. 7 Mart 2010
  7. ravzanur

ravzanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Adaşah'ın Diş Buğdayı
    Mesaj Linki

Merhaba.. Oğlum Adaşah'a diş buğdayı yaptım.. alkisalkisalkis Çok güzel oldu..Çalışan bi anne olarak çok yoruldum ama deydi. Gelenlerin hepsi " Sen çocuğun bi dişi çıktı diye bunları yapıyosan doğum gününü tahmin edemiyoruz" dedilerkaydirigubbakcemile3 Resimlerini ekliyorum bakın bakalım beğenecek misiniz cokacimcoook
    Eklenen Resim Ön İzlemesi[​IMG]03102009759.jpg (43.1 KB (Kilobyte), 0x kez indirilmiştir)[​IMG]03102009760.jpg (41.0 KB (Kilobyte), 0x kez indirilmiştir)[​IMG]03102009766.jpg (41.3 KB (Kilobyte), 0x kez indirilmiştir)[​IMG]03102009761.jpg (42.6 KB (Kilobyte), 0x kez indirilmiştir)[​IMG]04102009832.jpg (66.0 KB (Kilobyte), 0x kez indirilmiştir)
    arkadasimizz ,bir topik acmis bu konu ile ilgili insallah sizede yardimci olur.bu arada allah anali babali hayirli uzun omurler versinnna.s.darisi bizim basimiza insallahh:Saruboceq:

8. 8 Mart 2010
  9. burciii

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilgin için ve iyi dileklerin için çok tesekkur ederım tatlım.. pasta çok güzelmiş gerçekten diş fırçası bile düşünülmüş:) adaşahın kravatınada bayıldık maşallah çok tatlı oğluşun ... yorulmussun ama deymiş tatlı yorgunluklar bunlarr dimi..

10. 8 Mart 2010
  11. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cok güzel bir adet...
    ben hic cevremde duymadim sadece bildigim su...
    kim cocugun agzinda ilk dis cikardigini görürse, basdan asagiya kiyafetini alir giydirir...
    ama böyle kutlandigini bugday pisirildigini ilk defa duyuyorum

12. 8 Mart 2010
  13. burciii

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

evet tatlım oda var ılk dişi gören bastan asagı gıydırır :KK70:

14. 10 Mart 2010
  15. _mervem_

_mervem_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hayırlı olsunn tontiş maşallah:ecrin_bebek::nazar:

16. 10 Mart 2010
  17. burciii

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kaydirigubbakcemile2

18. 15 Mart 2010
  19. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    eee neler yapıyoruz şimdi detaylı yazarmısınız arkadaşlar bende kızıma istiyorum
    daha mevlüdü var ama
    inşallah havalar ısıncak hepsini yapıcaz