saç diplerimde oluşan sivilce tarzı yaralar

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve athhena tarafından 26 Kasım 2008 başlatılmıştır.

26 Kasım 2008
    Konu Sahibi : athhena
  1. athhena

athhena Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar öncelikle selamlar ben siteye yeni üye oldum benim sorunum saç diplerimle ilgili saç diplerim de önce sivilce tarzı yaralar oluşuyor sonra bu yaralar kendiliğnden kabuk bağlıyor ve de en sonun da kepek gibi dökülmeye başlıyor bunun için doğal bir karışım var mı bildiğiniz gitmediğim cilt doktoru kalmadı ama verdikleri ilaçların hiç biri işe yaramadı ne olur yardım edin ayrıca kabuk bağladıktan sonra saçlarım aşırı derece de kaşınıyor senağlama
  2. 5 Aralık 2008
  3. athhena

athhena Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    neden kimse cevap yazmıyor benden başka böyle sorunu olan yokmu :KK43:
  4. 6 Aralık 2008
  5. daylight

daylight Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    anlattıgın bana saç dibi sedefi olan egzamayı anımsattı saç diplerin hava almalı öncelikle hafif bir kesim bu durum saçların yaglanması sonucu oluşur bunu engellemek içinde limon-sirke içerigindeki asitle yaglanmayı emer banyodan 30dk önce saç diplerine friksiyon yapıp yıkamalısın bu karışım saçlarının parlamasını da saglar(ben arada içine yeşil kil de ilave ediyorum) bununla aylardır kafam kabuklanmıyo ve en önemli husus : KESİNLİKLE KAŞIMAYACAKSIN tamamen irite eder yarayı tetıkler iyileşemezsin dermotolog destegiyse KONAZOL diye bir şampuan var medikal karneye de yazılabiliyor böylece ücretsiz eczaneden alabilirsin
  6. 6 Aralık 2008
  7. Cahil Peri

Cahil Peri Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kesinlikle bi cilt doktoruna görünmelisin bence.
  8. 6 Aralık 2008
  9. chicek

chicek bebişim ve ben Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    aynı sorun bende de var..tam enseme yakın kısımda felaket bi kaşınma oluyo ve yanma elimi attığmda ise tam sivilce gibi değil de yuvarlak bişey geliyo elime ve bazen kabuklanıyo..benim saçlarım çok yağlı eskiden hergühn yıkardım şimdi küçük çocuğum var açıkçası zaman ayıramıyorum ve iki günü geçtimi acayip yağlanıyo ve kaşıntı daha da artıyo bendenetten araştırdım ve egzemanın belirtilerine benzettim doktora gitmedim ama kepekten de olabilir diye düşünüp head and schoulders sampuan aldım ilk zamanlar iyi geldi ama şimdi yine kaşınıyo..sebamedin anti kepek şampuanı varmış on kllanıcam oama bi doktora da gidecem
  10. 3 Mayıs 2009
  11. pontif

pontif Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhabalar, yukarıdaki sorunun aynısı benim eşimde de var. tam ensesi ve yukarıya doğru yaklaşık 3-4 parmak mesafede kırmızlıklar oluyor. bazen kabuk bağlıyorlar.

şampuan değiştirdik, sık sık yıkadık ama geçmedi. uzun süredir devame diyor (yaklaşık1 yıl)

soruna çözüm bulabildiniz mi?
    teşekkürler
  12. 1 Haziran 2009
  13. decemBer

decemBer bi dilek tutmuştum... Pro Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    doktora gidin. sıkıntıdan oluyor bu, size de muhtemelen ducray ürünlerinden verecek doktor.. sıkıntı yaptığınız sürece de devam ediyor..
  14. 6 Haziran 2009
  15. gxuxbxuxxsx

gxuxbxuxxsx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim eşimede doktor fungoral şampuan yazdı.ondada var sivilcelenme.şimdilik kullanıyor .
  16. 7 Haziran 2009
  17. dopiez

dopiez yaptım, olacak :D Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benimde saç diplerimde bir iki yara oluştu :S yine bu forumda okumuştum şampuanımın içine bal koydum bununla bi alakası olabilrmi?
  18. 18 Eylül 2009
  19. meraba bendede aynı sorunlar var ama benm başımdaki yaralar dahada ilerlemiş durumda 4 senedir gitmediğim doktor kalmadı kullanmadığım ilaç kalmadı .. o yaralar bi süre sonra artar çok kaşıntı yaparak çoğalırlar fzla kaşırsanz kanamalarda olur hastalığın adı Seboreik dermatit. kulladığm ilaçlardan en iyisi momecon ve elecon du ikisinin etkisi hemen hmen aynı ama momeconu tavsiye ederim.. şampuan olarakda ketoral iyi gelir saçınıza kesinliikle kmyasal maddeler içeren şeyler sürülmemesi gerekiyomş Dün gittiğim doktorda dermovate verdi ama pek iyi geleceğini sanmıorm daha öncede kullanmıştım ama eğer yaralarınz daha fazlalaşmamışsa oda etkili olabilir.