saçlarımı nasıl sarı yapabilirim? lütfen yardım

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve denizimderyam tarafından 18 Nisan 2011 başlatılmıştır.

18 Nisan 2011
    Konu Sahibi : denizimderyam
  1. denizimderyam

denizimderyam Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kışın saçımı kahveye boyamıştım ardından siyah yaptırdım aradan 2 ay geçti kuaföre gittim 15 gün önce rengimi açtırmak istiyorum açılabildiği kadar sonrada sarıya geçmek istiyorum dedim. kuaförde silici uygulıcaz saçına dedi ama silici dediği şey saçımın kendi dip renginide açtı bence açıcıyla birlikte kullandı siliciyi. sonuç saçımın dip ve uç kısımları sarı ama ortası turuncu sonrada üstünü boyadı şuan saçım bakır sarı karışık bişey. kötü değil aslında ama ortaları bakır tonu oldu.
    şimdi ben artık kuaförlerden sıkıldım evde kendim saçımı açmak istiyorum. ama kararsız kaldım
    o turuncu olan yerlere yani saçımın ortasına açıcı sürsem bekletsem sonra azıcıkta dip ve uclarına sürüp yıkasam üstünede çok açık küllü sarı boyasam tutar mı? yeşillik yada yine turunculuk olurmu saçlarımda.
    açıcı olarak kolestonun açıcısını mı kullanayım yoksa oksidan ve mavi toz karışımı mı yapayım yoksa
    lorealin açıcısını filan mı deneyim.
    açıcı olarak bana saçımı en az yıpranmayla turunculuk bırakmadan sonuç vericek bişey lazım, turunculukların tamamı gitsin istiyorum zaten açtıktan sonrada çok açık küllü sarı boyıcam
    bu işlemleri yaparsam saçım tatlı sarıya dönermi?
  2. 18 Nisan 2011
  3. denizimderyam

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kimse öneride bulunmıcak mı? aklım çok karışık turunculara açıcı sürersem ne olur? sarıya açılırmı ki
  4. 18 Nisan 2011
  5. arf

arf Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam öncelikle bu sezon malum bakırlar karameller çok moda ben saçlarını daha fazla yıpratma bir süre daha toparlansınlar ardından açtırırsn derim evde açabilirsin ama aynı şekilde olacaktr yani dip ayrı orta bölüm ayrı uzman ellerde yaptırman daha mantıklı olacaktır...
  6. 18 Nisan 2011
  7. denizimderyam

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım öyle sağlıklı gür saçlarım vardı ki 6 senedir kendim hiç boyamadım saçımı ama kuaförlerin bi yakmadıgı kaldı... gidiyorum açık sarı istiyorum diyorum bi bakıyorum karamel yapmış... neymiş açılmıyomuş bal gibide açılıyo kendi saçım kestane zaten. önce kahveye boyuyolar sonra üstüne röfle filan bunaldım para koparmak için mahvettiler saçımı...
    yıpranık zaten yeteri kadar bende istediğim rengi elde edip sonra artık dokunmayıp bakımları artırıp sürekli dip yapmak istiyorum...
  8. 18 Nisan 2011
  9. civciv89

civciv89 Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım diplerinden başlayarak orıel sürmen lazım dibinden itibaren sürmezsen renk bır tuhaf oluyor tutmuyor yanı
  10. 18 Nisan 2011
  11. denizimderyam

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki ortası turuncu dibinden yaparsam aynı miktarda sürüp aynı zamanda yıkarsam bu sefer dip çok açılıp orta kısmında yine dorelik kalmazmı ki
  12. 18 Nisan 2011
  13. arf

arf Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla canım seni çok iyi anlıyorum bende sık saç değiştirenlerdenim birde hep kızıl yapıp röfle tarzına dönenlerden bende bıktım ve saçlarım senin gibi gür evde boyamak en mantıklısı hem maddi açıdan hemde zaman bi saç boyatmaya gidiyorsun 4saat sürüyor ve aynende ddediğin gibi rengide tutramıyorlar evde açacaksn yapıcaksn umurlarında değilki ben çok yaşadm ama bizde suç yani akıllanmakta yok.......evet bencede öyle yap beyaz tenlimisn bir renk yap diple devam et bak bende kızıldım karamel yaptrdm tabi yıprandı çok ama bi süre devam edicem diple şimdi çokta moda tenimde pembe beyaz yakıştı çok yakıştıysa değişme........
  14. 18 Nisan 2011
  15. minnasu

minnasu Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    al benden de o kadar beyaz tenliyim ve bir hafta öncesine kadar saçları çok güzel bir sarıydı..sarı rengini 6 ay kullandım ve ben çabucak sıkılan biriyim daha doğrusu eşim bana hiç yakışmadığını yüzümü kapattığını gitmediğini kaç ay söyleye söyleye gidip kızıla boyattım kızıl boyadan sonra öyle pişman oldum ki anlatamam şimdilik saçlarımı dinlendirip uzatacağım daha sonra kısacık kestirip tekrar sarıya döneceğim ama bu sefer araştırıp kendim yapacağım sarıyı en son sarım hariç kuaförlerin yaptığı sarı sarıdan başka herşeye benziyordu ya turuncu yada karamel offffffffff.....şu kızıl nasıl akacak..ne yapacam
  16. 18 Nisan 2011
  17. denizimderyam

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende pembe beyaz tenliyim canım. kızıl tonları pek gitmiyo bana bu rengide beğendim aslında ama 2 renkli kek gibi dolaşmakta istemiyorum. ama ben sarı istiyorum :KK43: hemde tam 6 yıldır. artık karar verdim ne yapıp edip kendim becericem :KK43:
    saçlarım şuan buna yakın bi tonda orta kısmı daha belirgin turuncu işte...
  18. 18 Nisan 2011
  19. arf

arf Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynen bende çabuk sıkılanlardan ve kızılda çok kullandm aynen öyle bir tam sarı yapamazlar zaten.....yapman gereken canım hiç boyamıycaksn kızıla kendi haline bırakıcaksn yada kahveye boya uzamasını bekle diplerin epey gelince dilediğini yap..........