sağlık ocağına kayıt gerekli mi?

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve firuze-1524 tarafından 30 Ekim 2008 başlatılmıştır.

30 Ekim 2008
    Konu Sahibi : firuze-1524
  1. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Slm kızlar,ben hamileliğin ilk günlerinden itibaren dr.umun özel muayenehanesine gidiyorum,tahlillerimide devlette yaptırıyorum.Oturduğum bölgede sağlık ocağına gidip kayıt yaptırmam gerekir mi acaba?CADIARZUbebk doğdujktan sonra aşıları falan var ,onları bildiğim kadarıyla sağlık ocağında yapıyorlar,kafam karıştı doğrusu,bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim ,şimdiden teşekkürlerra.s.
  2. 30 Ekim 2008
  3. elçinzeynep

elçinzeynep Guest

evet canım olman gerekıyo bır an once gıdıp ol .inşallah saglıklı bı sekılde yavrunu kucagına alırsın darısı benım ve benım gıbı tum ısteyenlerın basına:Saruboceq:
  4. 30 Ekim 2008
  5. ozlemyb

ozlemyb Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    olman gerekmıyor ama olursan senın için daha iyi olur
    bebegının asılarını saglık ocagında yaptıracaksan kı en ıyısı saglık ocagı cunku asılar hep taze oluyor sureklı tuketıldıgınden
    hamılelıgın sırasında bı takım psıkolojık destek olsun emzırme vb. egıtımı olsun cok cokkk yardımcı oluyorlar
    dogduktan sonra bebişini eve saglık durumunu konrole gelıyorlar
    bebegın hareketlerıyle ılgılı bısey kafana takılırsa hemen gıdıyorsun el doplerıyle kalp atıslarını dınlıyebılıyorsun

yanı sana zararı olmaz faydası olur canım
  6. 30 Ekim 2008
  7. kSo

kSo Guest

benim evime geldiler 2 kere ben çalıştım için annem evdeydi gelip kayıt yaptırsın demişler salı günü gittim hakkında forum dolduruyorlar birde bebeğin aşı takibi için iyi bence gitmen
    bebek doğduktan 10 gün sonra gel dediler :CüvCüv:
  8. 30 Ekim 2008
  9. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler kızlar,buraya yeni taşındık,en kısa zamanda sağlık ocağının yerini öğrenip kayır olayım bende.
  10. 30 Ekim 2008
  11. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kayıt yaptırmak zorunda değilsin galiba. Ama yaptırman hem senin hem bebeğinin için faydalı olur... Senin ileriki aylarda tetanoz aşını yapacaklar.. Bebeğin doğduktan sonra gelişimi ve aşılarını takip edecekler... Sana aşı kartıda verirler ve böylece bebeğinini aşılarını unutmadan ve gününü geçirmeden yaptırmış olursun...
  12. 30 Ekim 2008
  13. bernice

bernice Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlarında dediği gibi kayıt yaptırırsan iyi olur. Mesela bebeğin kalp atışlarını el dopleri ile sana dinletiyor hemşire eğer istersen.Ayda bir kan tahlili ve tansiyon ülçümü yapıyorlar istersen.Ayrıca tetanoz vurulacaksın ileride, en tazesi sağlık ocaklarında oluyor dediler.Ben ne zaman aklıma birşey takılsa ya da bebeğimin kalbini duymak istesem gidiyorum.
  14. 31 Ekim 2008
  15. betxuxl19

betxuxl19 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    ya arkadaşım ben de kalp dinlemek istiyorum ama 17+4 günlük kesin duyulur mu?:1hug:
  16. 31 Ekim 2008
  17. PembePanter

PembePanter Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet canım yaptırmanda fayda var.bende hiç istemeyerek gittim açıkçası sağlıkocaklarında insanlara hiç hoş davranmadıkları için gidesim gelmedi.ama çok çok memnun kaldım.çok ilgililer.hem tetenoz vuruldum.kendi aşılarım için kart verdiler tarihleri yazıyor.bebeğim doğuncada bebeğim için aşı yapıp kart vericekler.bence muhakkak gitmelisin.hem dışarıdaki aşılar çok pahallıya geliyor dediler bana.ne kadar doğru bilmiyorum.ana sağlıkları varken özele gerek yok diye düşünüyorum.
  18. 2 Kasım 2008
  19. bernice

bernice Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    a.s.
    Ee git sağlık ocağına dinlettir hem para falan da almıyorlar.Çok da ilgileniyorlar. 17+4 ken duyabilirisn diye hatırlıyorum.Ben 4.aydan sonra gitmiştim.