Sa beyazl

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve nihal75 tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

24 Ekim 2009
    Konu Sahibi : nihal75
  1. nihal75

nihal75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam benim sorunum saçlarımdaki beyazlar.Aynaya bakmak istemiyorum gün geçtikçe çoğalan beyazlar beni sinir ediyor.bu sorunuma çare olacak formüller arıyorum YARDIM EDERMİ SİNİZ?:1hug:

2. 24 Ekim 2009
  3. gxoxkyxuxzxuxmm

gxoxkyxuxzxuxmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşım ben daha önce açmıştım böle bi konu pek bişey çıkmadı bi iktane fomül var bakalım deneyemedim deneiypte faydasını görürüsem yazarım çoğu kişinin dediği şu beyazlayanlara çare yokmuş. Aslında var çaresi ama boya firmaları bunu engelliyomuş die duydum.

4. 26 Ekim 2009
  5. cileklipuding

cileklipuding Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    1 - 40 gün üst üste hiç ara vermeden aç karna bir diş sarımsak yut.
    2 - Yeterli miktarda sarımsak ve soğanı rendeleyip veya rondoda çekip saçına sür (buna dayanabilir misin bilmiyorum:))
    3 - Çörek otu yağı ve zeytinyağını ılıt ve 2 günde 1 saç diplerine sür (bunu alışkanlık haline getir en az haftada 1)

İnşallah beyazlamasını enelleyebilirsin :Saruboceq:.

İlk söylediğim kür saçtaki beyazları döküp siyah saç çıkarıyormuş diye birçok yerden duydum ve okudum a.s

6. 27 Ekim 2009
  7. cileklipuding

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    B-12 vitamini alan, kansızlık hastalarında da kırlaşan saçın zamanla eski rengine dönüştüğüne rastlanmıştır. (Yani vücudunuzda b12 vitamini eksikliği varsa saçlarınız beyazlar, eğer takviyewsini yaparsanız saçlarınız eski rengine kavuşabilir yerimseniben )

8. 27 Ekim 2009
  9. cileklipuding

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    Yine biyotin eksikliğide saç ağarmasına sebep olur:

Biotin eksikliği: Biotin eksikliğinde anemi , egzama , mukozada yaralar , saç , kaş , kirpik dökülmesi , tırnaklarda zayıflık, halsizlik, iştahsızlık, adale incelmesi ve ağrıları, kuru, pullu ve hassas bir cilt, kansızlık ve kalp sorunları, saçlarda beyazlama ve dökülme, kan kolesterol seviyesinde artma ve gözlerde kızarma görülür.

Biotin hangi yiyeceklerde bulunur:
    Maya
    Yumurta sarısı
    Soya fasulyesi
    Karaciğer
    Balık
    Süt

10. 27 Ekim 2009
  11. cileklipuding

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    Ayrıca beyazlaşan saçlarda bakır miktarının da azaldığı saptanmıştır. Erken saç ağarması kemiklerdeki mineral yoğunluğunun azalmasıyla bağlantılıdır.

12. 27 Ekim 2009
  13. cileklipuding

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar birde ceviz kürleri var, ben denemedim, çünkü saç rengini koyulaştırabilir diye düşünüyorum :1closedeyes:, eğer koyu renk saçlarınız varsa veya zaten saçınızı koyulaştırmak istiyorsanız saç ağarmasını önlemede iki kür daha var hihoyyyt:

1-taze cevizin dış kabuklarını az suyla haşlayın, içine ısıtılmış yarım kahve fincanı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı kuru maya katın 2 saat saçınızda bekletin. Faydalı olur.

2-Ceviz kabuklarını iyice dövüp püre haline getirin. Diğer taraftan bir tutam ceviz yaprağını yarım litre suda kaynatın, 20 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Sonra süzüp içine ezdiğiniz ceviz kabuklarından bir çorba kaşığı katın. Karışımı şaçlarınıza sürüp bir saat bekletin. Bunu haftada bir gün uygularsanız saç renginiz değişir, koyulaşır. :teytey:

14. 27 Ekim 2009
  15. cileklipuding

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    Burda ilk mesajımda yazdığım kürün yumurtalısı var, bunuda deneyebilirsiniz, yumurtanın içindeki biyotin ve proteinde saç ağarmasını engeller:

1 adet soğan ve 5 diş sarımsağı blendarda ezin. 1 yumurta sarısı ve 1 çorba kaşığı zeytinyağını ekleyerek krem kıvamına getirin, saçınıza sürün. 1 saat bekletin. Haftada 1 gün uygulayın. yerimseniben

16. 27 Ekim 2009
  17. cileklipuding

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    Folik asit takviyeside işe yarayabilir, demir ilaçlarının folik asitli olanları var, tabi ki vitaminleri vücudumuzda eksiklik varsa kullanmamız lazım, fazla vitamin takviyeside böbrekleri yorabilir buyrunnnnnnnnn, arkadaşlar eğer yukarıda yazdığım kürlerle ilgili sormak istediğiniz birşeyler varsa yanıtlayabilirim sengözlerimebaksanab

18. 27 Ekim 2009
  19. cileklipuding

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar tahmin ettiğiniz üzere, saç beyazlamasının en önemli nedenleri
    STRES ve ÜZÜNTÜ. Üzüldüğümüz zamanlar vücudumuzdaki ve saçlarımızdaki nem azalır, cildimiz kurur ve kırışır, saçlarımızda beyazlar. Bunlardan olabildiğince uzak durmalıyız hayata hep pozitif bakmalıyız :smiley-cool:. En önemliside bol bol SU içmeliyiz :içelim: