Sa diplerim pul pul oldu yardm!

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve dscopur tarafından 19 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : dscopur
  1. dscopur

dscopur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    arkadaşlar saç diplerim pul pul oldu kepek varmış gibi görünüyor ama kepek değil saç derilerim dökülüyo ne yapabilirim? saçlar kıvır kıvır bide gür yumurta yağ sürülmezki bu saça sürsen temizlenmez. ne yapıcam berbat görünüyor.:çok üzgünüm:

2. 19 Mayıs 2009
  3. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    mevsimsel ya da kullandığın şampuandan olabilir arkadaşım. zaten yumurta ve yağ bu sorun için uygun çözüm değil. Sen saçını son duruladığın suya 1,5 litreye 2 yemek kaşığı fln elma sirkesi koy. Onu tekrar durulama, biraz kokar belki ama saçını açınca rüzgarda uçar kokusu. çabuk toparlar elma sirkesi.

4. 19 Mayıs 2009
  5. dscopur

dscopur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    inşallah arkadaşım ya. artık psikolojimi bozdu elma sirkesini deniycem. bitsin artık

6. 28 Mayıs 2009
  7. margaritha

margaritha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı sorun bendede var mevsımsel sanırım çünkü şampuanımı değiştirdim yıne oldu.bide sana tavsiyem kayınvalıdem sağolsun önermişti işe yaradı kabartma tozuna hakıkı zeytınyağı döküyosun ama ayarlayarak lapa kıvamında olsun çok sulu degıl krem gıbı olucak sonra bunu saçlarının diplerıne sür sürerken kazıttır bıraz çok degıl yarım saat sonra yıka haftada 2 kez uygula benım geçmişti.hatta bunu bebeklere yapıyolarmış konak oluyomuş saç diplerınde o yuzden işine yarar inşallah

8. 28 Mayıs 2009
  9. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    ben 5-6 senedir çekiyorum bütün kafa arkamı sarmış durumda. bebeklerdeki konak varya onun aşmışı -tatlicadiarzu- ne kullandıysam fayda etmedi gittim 30 milyonluk şampuan bile aldım ki benim için çok ekstrem bişeydir bi şampuana bu parayı vermek :))) tek işime yarayan zeytinyağı oldu. saf zeytinyağını her gün sürüp 1 saat bekletip yıka. bırakma ama ben bıraktım tekrarladı.

bu arada doktora da gittim işte bu şampuanı da cildiyeci vermişti, ama dediği şey "kendini sıkma kafana bişeyi takma, üzüntü yaptığın sürece bünyen bunu yapcak":nazar: sen de bi görün doktora istersen.

10. 28 Mayıs 2009
  11. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    benim kafamdada oldu.dr gittim bi şampuan verdi. bana iyi geldi .şimdi tertemiz kafam.birde normal şampuanımın içine aspirin attım.bunuda bir yerde duymuştum kepeğe iyi gelir diye

12. 28 Mayıs 2009
  13. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    emcan hangi şampuanı verdi doktor size?

14. 29 Mayıs 2009
  15. kelebekcik

kelebekcik evli ve çook mutlu:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    cnm denedim we şiddetle tavsiye ediyorum elma sirkesi ısırgan otu karışımı.. eğer ilgilenirsen nasl yapabilceğini anlatabilirm..benmde aynı sorunm wardı kabuk bağlamştı ve acaip derecede kaşınıyodu..bu karışımı bir kez uyguladım artık o kabuklardan eser yooooookkyerimseniben

16. 29 Mayıs 2009
  17. Huysuz

Huysuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benımde canım neye üzülse sıkılsa aynı böyle oluyo kafam pul üstüme dökulüyo
    bıde miğdeme vurur wc den çıkamam
    stres nerelere vuruyo valla
    bnde bi çözüm bulamadım

18. 29 Mayıs 2009
  19. kelebekcik

kelebekcik evli ve çook mutlu:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    cnm benm söylediğim formülü kesinlkle denemelisin inan ki tekrarlamıycak denemesem ce faydasını görmesem yazmazdım