Sa dklmesi probleminiz var m?

Konusu 'Doğum Sonrası Saç Bakımı' forumundadır ve EU1 tarafından 15 Aralık 2007 başlatılmıştır.

15 Aralık 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızlar,sanırım vitamin eksikliğinden kaynaklanıyor ama saçlarım dökülüyor..genellikle hamilelik sonrası dökülür.benimki şu sıralar dökülüyor..bakımda yapmaya korkuyorum..sizlerde aynı problemi yaşayan varmı..yada çözüm önerileriniz varsa yazarmısınız...a.s.

2. 27 Aralık 2007
  3. elifzafer

elifzafer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim saçlarım hamileliğimin 5 ayına kadar anormal döküldü:KK43:
    banyoda ayrı döküldü , tararken ayrı döküldü , sabah uyandığımda yatakta bi yumak saç oluyodu her sabah
    çok döküldü yani
    saçlarımın uçlarından azcık kestirdim , şu anda kesildi dökülmesi:)

4. 4 Ocak 2008
  5. EU1

EU1 Guest

bende aynısını yaptım elifcim işe yaroymuş gerçekten..ama alnım biraz açıldı:KK43:naapalım..şimdi durdu...yataktan kalkınca her taraf saç içinde oluyodu..e hamilelikten sonrada dökülürmüş hemde çok...inşallah öyle olmaz

6. 7 Ocak 2008
  7. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    şu anda 30 haftalık hamileyim başlarda benimde çok dökülüyordu doktoruma söyledim vitamin verdi ve şampuanımı değiştirmemi tavsiye etti şimdi dökülmüyor
    sende şampuanını değiştir bence

8. 10 Ocak 2009
  9. KADXIXS

KADXIXS aşksın sen cansın sen:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim saçlarımdada aynı problem var kızlar hamileyken durdu ama kızım 4 aylıktı başladı tekrar şimdi yıkarken ayrı kurularken ayrı tararkende ayrı dökülüyor ne yapıcağız bir önerişsi olan varmııı:KK43:(

10. 10 Ocak 2009
  11. y3s3min

y3s3min Hayal Dünyası... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Hamilelik döneminde saçların dökülmesi normaldir geneldede dökülür saç dökülmesi vitmin eksikliğinden kaynaklanıyor ısırgan otlu şampuan var onu kullanın.

12. 13 Ocak 2009
  13. Ms.Eda

Ms.Eda Annedir yüreği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Diğer başlıkta da yaşmıştım:

Bende saç dökülmesi konusunda kellikten dönenlerdenim kızlar. Doğumdan sonra saçlarım inanılmaz bir hızla sökülmeye başladı, hemen gittim kestirdim, bana mısın demedi. Sonra dr. gittim demir takviyesi verdi, yok yok yine dökülüyor. Tekrar doktora gittim yine kan tahlili yaptırdım ve çinko kullanmaya başladım. z,,co tablet kullanmaya başladım inanın çok işe yaradı. Şu anda dökülen saçlarım bir parmak uzunluğunda tekrar çıkıyor, her yerim önler arkalar yanlarda kısa kısa saç dolu. Bir kan tahlili yaptırıp çinko kullanmaya başlayın derim, emzirmekle alakası yok ben hala emziriyorum ama dökülme durdu.

Ama hamilelik sırasında sanırım pek birşey yapamazsınız, yine de doğum dr.unuza bir danışın derim.

14. 13 Ocak 2009
  15. ozdenarda

ozdenarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    benim de saçlarım hep dökülür ama hamilelikte düzelmişti hatta o kadar güzelleşmişti ki görenler şaşırıyordu doğumdan sonra yine başladı ve hala devam ben hamilelikte kullandığım vitaminlere bağlıyorum düzelmesini

16. 19 Ağustos 2009
  17. alacan

alacan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm.Yardımı olurmu bilmem herbalis leyla hülya çabuğun konuk olduğu bir program izledim orada her türlü dökülmeye çare bir bitki lapası ve şampuanından bahsetti araştırdım .Eczanelerde satılan bitki derman isminde bir set varmış bu set saç dökülmesine mucize bir şekilde etki ediyormuş.Ayrıca bu bayan 7 kuşaktır bu işle uğraşan bir aileden geliyor ve yurt dışında bir çok sertifika almış.bu bitkisel karışımın hiç bir yan etkisi yok saçındaki dökülmenin şiddetine göre haftalık yada aylık kullanıyorsun.Umarım yardımım dokunur.Bende siteye yeni üye oldum görüşürüz inş