Sa dklmesinde mucizem "sar kantaron"

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve seabeel tarafından 9 Ekim 2009 başlatılmıştır.

9 Ekim 2009
    Konu Sahibi : seabeel
  1. seabeel

seabeel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam öncelikle...
    son 3 senedir yoğun saç dökülme sorunum vardı...denemediğim kullanmadığım ürün kalmadı yudadan tutunda sarımsak ısırgan doktor aktar vs...diyeceksiniz belki bu kadar yoğun herşeyi kullanman doğru değilki diye,evet biliyorum ama saç dökülmesi sorununu yaşayan heleki günden güne seyrek bir görünümde alıyorsa, herşey size umut olabiliyor işte...
    benim dökülmem daha ziyade erkek tipi ve hormonal.yani sürekli devam eden bir dökülme fakat dönem dönem çokçada artan bir dökülme...dönemden kastım mevsim değişikliğinde herkeste olan olağan dökülme bende hat safhalardaydı yani... taki,uykusuzluk ve sinir sistemimdeki yorgunluğumla ilgili nörolog olan bir doktor ahbabımızla sohbet ederken bana s....r isimli ilaç firmasının sinir sistemi üzerindeki etkiyi tedavi eden sarı kantaron bitkisel kapsülleri kullanmam için önermesiyle saç sorunum "mucize"gibi son buldu...(çok şükür) yani,bana büyük bir süpriz oldu sonradan bu...
    "ST.JOHNS WORT "olarakda geçen SARI KANTARON sayesinde şimdi çok rahat banyo yapıyorum ve saç taramam artık kabus değil...zemuszemus hatta elimle saçlarımı yokluyorum ve eskiden parmak aralarım saç telleriyle dolarken şimdi o kadar sert davranmama karşı 1-2 tel geliyorsa geliyor...2 aydır başka gözlerin bile farkedebileceği şekilde saçlarımda düzelme var şükür.hatta yeğenimde kullanıyor bir süre oldu başlayalı ve oda memnun bu yüzden bunu burda paylaşmak istedim sizlerle kızlar...a.s
    çünkü,saç dökülmesinin ve bunuda toparlayamamanın ne demek olduğunu çok iyi bilen biriyim ama bu talep meselesidir illa kullanın diye yazmadım bu yaşadıklarımı...sonuçta sağlık açısından hiç bir yan etkisi olmayan ve metabolizmayı hatta sinir sistemini ayakta tutan,bitkisel olarak hazırlanmış yağlarınında cilt sağlığında ve derin yaralarda yarattığı iyileştirici özelliğiyle faydalı bir bitki bu sarı kantaron...benim yaşadığım güzel bir tesadüf oldu bu deneyim ve benim başıma gelen en güzel olaylardan birisi bu şimdi...en azından birine yada bir kaçına faydam olabilirse ne mutlu bana :kedi:

2. 10 Ekim 2009
  3. seertmece

seertmece Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ilginç.. sinirsel mi senin saç dokulmen yanı.. sarı kantoronun ne etkısı oldu sacına yanı mantık olarak

4. 10 Ekim 2009
  5. seabeel

seabeel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sinirsel değil canım saç dökülmem dediğim gibi erkek tipi ve hormonal...dermotoloğa gittiğimde bu teşhis konmuştu ama kullandığım ilaç ve benzeri şeyler öyle çokda etkili olmadı...
    ben yalnızca bundan 2-3 ay önce,kendimi aşırı yorgun ve son zamanlarda uyuyamama sorunum üzerine yardımcı olabileceği için bu ilacı kullanırken fark ettim düzelmeyi...
    bunun sonrasında bu bitkiyi araştırdım. cilt dokusu ve hücre yenilemesinde etkili olduğunu okudum bir çok sitede...hatta saç için sarı kantaron toniklerin ne denli faydalı olduğunu anlatan bilgiler gördüm ve o dakika anladımki,saçım için extra fayda sağlayan bu bitkinin içerdiği etki...
    ben çok uzun uğraşlar ve maddi anlamda para sarf ettim çünkü sskyada özelede gitseniz ilaçları malesef cebinizden kendiniz alıyorsunuz...hatta en son sonucunu birebir gördüğüm ve büyük umutlarla aldığım,yarısını kullanıpta hayal kırıklığına uğradığım "yuda" şimdi öylece duruyor bir kenarda...ben şans eseri bunu keşfettim yalnızca ,niyetim ve amacım hani herşeyi deneyipte hiç birşeyden çözüm bulamayan kişiler varsa birde bunu deneyebilirler belki,tabii yine söylüyorum tercih meselesi bu...bir yan etkisi ve zararı yok...
    elbette araştırır ve kendiniz ikna olabilirsiniz,üstelikte elimizin altında internet denen sonsuz bir kütüphane varken zemuszemus

6. 11 Ekim 2009
  7. seertmece

seertmece Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ne kadar süre kullandın kantoronu.. gunde kaç tablet... kaç ay kullandın ve dokulme durdu.. fiyatı ne kadar.. nerden alabılırız.. hemen alcam...erkek tipi dokulme olduuuna daır kesın teshısın nasıl kondu.. erkek tipi dokulme hormonlardaN DHT HORMONUNDAN.. BU HORMONA ETKIMI EDIYO KANTARON ACABA.. ıLGıNÇ.. ACıL CEVAP BEKLIORM SENDEN..

8. 11 Ekim 2009
  9. lazleydi

lazleydi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu ilacı nasıl kullandınız ve ne kdr zamnda etki etti bnmde aşırı derecede dökülüyo ve bnde bu hafta doktora gitmeyi düşünüyodum ve bnu nerden alabilirim acele cevap verirseniz sevinirim şimdiden..tşk

10. 11 Ekim 2009
  11. zlmm

zlmm artık böyle Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    108
    sarı kantoron strese ii geldiğini biliyordum ama bu şekilde hiç aklıma gelmedi

siz nasıl kullandınız birz açarsanız seviniriz.

12. 11 Ekim 2009
  13. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ilginç gerçekten de.
    bu topiği takip edeceğim.

14. 11 Ekim 2009
  15. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Geçmiş olsun öncelikle, sarı kantaronu nasıl ve hangi sıklıkta uyguladığınızı toplam tedavi süresini paylaşabilirseniz sevinirim.....paylşaım için teşekkürler..

16. 11 Ekim 2009
  17. seabeel

seabeel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    1-ilacı nerden bulabilirim?
    ben doktor tanıdığımada sorarak güvenilir ve sağlık bakanlığı tarafından onay almış,dünyada satılan S......R adlı ilaç firmasını tercih ettim ve aldım.internette sitesi ve ücretsiz danışma servisi var lütfen inceleyin...

2-fiyatı ne kadar?
    34,50....atmış adet var

3-kullanım şekli nasıl?
    ilaçtan sonra peynir yada şarap tüketmemek gerekmiş,çünkü ilaç etkileşimini bozabiliyormuş bu mayalı şeyler...bundan sebep doktorunda bana dediği gibi akşam yemeklerinden sonra bir tane alıyorum...

4-kullanım süresi nedir?
    atmış adet olduğu için hergün bir tane almak kaydıyla ilaç iki ay gidiyor...

5-saçtaki fayda ne zaman belli olur?dökülmedeki düzelme nasıl?
    ben ilk bir ayın sonunda farkettim dökülmemdeki azalmayı...şuan ikinci şişeyi aldım yani üçüncü aya girdim...omuzumdan,yerlerden yataktan banyodan saç bulmuyorum artık,hatta günlük saç dökülme olayım bitti gibi,taradığımda üç beş tel tarakta kalıyor o kadar...banyo sonrasında bile taradığımda çok normal şekilde saç sayısı oluyor havluda, en güzel yanıda banyodaki deliği saçlardan temizlemiyorum artık...

6-ilaç saç için mi faydalı?
    aslında ilacın fayda ettiği nokta sinir sistemi...bende bu sebeple aldım işin aslı,oda çok sevdiğim birini kaybettim ve üzüntülü günler geçirdim akabinde uyku sorunum başladı...tekrar yazıyorum nörolog doktor olan ahbabımla sohbet ederken bana yardımcı olabileceğini söylemesi üzerine bu ilacı kullanmaya başladım...

ancak ve ancak saçımdaki düzelme tamamen süpriz oldu,çünkü üç senedir bu dökülme olayıyla uğraşıyorum...yani bu şekilde keşfettim bitkinin olumlu diğer yanını...
    sonrasında araştırdım baktım okudum ve sarı kantaronun saçtaki faydasınıda bu sayede öğrenmiş oldum...
    üstüne basa basa yazıyorum
    uzun süre hiç bir tedaviden tam sonuç alamayan arkadaşlar
    ek olarak bu sarı kantaronu gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz...lütfen kullanmadan önce sizde netten arayın araştırın kendiniz iyice ikna olduğunuzda karar verin...a.s

Son düzenleme: 11 Ekim 2009
  18. 11 Ekim 2009
  19. seabeel

seabeel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Saç dökülmesi ve kepeğe kantaron yağı

Kantaron yağı, hasar görmüş ciltlerin onarımında antik çağlardan beri kullanılan bir halk ilacı. Cilde olduğu kadar saç diplerine de faydalı, zaten saç dökülmeleri de çoğunlukla saçlı derideki sorunlardan kaynaklanıyor. Bu sorunların en sık görülenleri saç kepeklenmesi ve saçlı deri egzemaları. Saçlı deri, travma, radyasyon tedavisi, kimyasal boyalar ve kozmetikler gibi herhangi bir dış etkenden dolayı hasar gördüğünde de, kantaron, saçlı deriyi onarmak ve yeni hücrelerin gelişimini uyarmak için çok kıymetli bir yardımcı.

Evde hazırlanabilir

Kantaron yağını aktarlarda bulmak mümkündür, kaliteli olduğuna emin olun, ama isterseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Özellikle yaz ortasında çiçekler en verimli dönemindedir, iyileştirici güç de çiçeklerdedir. Kurutulmuş kantaron çiçeklerini zeytinyağı dolu bir şişede bir hafta kadar bekletin, ağzı sıkı kapalı olsun ve buzdolabında saklayın, daha sonra süzün. Hava almamasına dikkat edin, işlem sırasında her gün eksildikçe yağ ekleyebilirsiniz.

Banyodan bir saat kadar önce saçlı derinize kantaron yağı ile parmak uçlarınızla friksiyon yapın, yağı saç derisine yedirin. Bir saat sonra hafif bir şampuanla, tercihen bebe şampuanıyla yıkayın. Banyodan sonra da saç diplerinize hazırladığınız şu doğal losyonu sürün ve bırakın saç diplerinizde kalsın, kuruduktan sonra sorun olmaz. Losyonun hazırlanışı şöyle,

- 1 tatlı kaşığı k. ısırgan yaprağı

- 1 tatlı kaşığı kuru sarı papatya

- 1 tatlı kaşığı sarı kantaron

Büyükçe bir kupa içerisine bu bitkilerin karışımını koyun ve üzerine kaynar su boca edin, 10 dakika demleyin, ılıdıktan sonra temiz bir tülbentle süzün, losyonunuz hazır. Saçlarınızda dökülme yanında kepeklenme de varsa bu losyona 1 / 4 oranında doğal organik elma sirkesi karıştırın ancak bu durumda losyonu banyo öncesi sürüp bir saat kadar beklettikten sonra yıkamanız gerekir çünkü elma sirkesi saçta pek hoş bir koku bırakmaz. Benim önerim haftanın bir günü yağ, bir günü losyon uygulamasını yapmanızdır.

*alıntı *