Sa ekimi:(

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve KaRaLaHaNa tarafından 24 Aralık 2008 başlatılmıştır.

24 Aralık 2008
    Konu Sahibi : KaRaLaHaNa
  1. KaRaLaHaNa

KaRaLaHaNa YaLNıZLıK YoRaR iNSaNı... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    aynaya baktığımda artık tek çaremin saç ekimi olduğunun farkındayım malesef.saçlarımdaki bu seyreklik ve açıklıkların karşımlar,şampuanlar,serumlar,bitkilerle fışkırmayacağı sanırım aşikar.
    saç ekiminde fikirlerimizi paylaşsak nasıl olur kızlar,,
    saç ektirenler,yakınlarından tanık olanlar ,bilgisi olanlar...

2. 24 Aralık 2008
  3. tu_ba

tu_ba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım saçlarında seyrelmeler sonradanmı oldu yoksa hep açıkmıydı böyle..sonradan olduysa eğer ektirmeyi düşünmeden önce yapabileceğin başka şeyler muhakkak vardır..
    bunun için önce bir dermatoloğa görünüp ardından onun tavsiyesi ile minoxidil içerikli rogaine tarzı ürünler kullanabilirsin..benim alın bölgen açıktı öyleki saç diplerim parlıyordu..2aydır rogaine kullanıyorum şakaklarım bile kıllandı şimdi gereksiz çıkan kılları koparmakla meşgulüm a.s

4. 24 Aralık 2008
  5. KaRaLaHaNa

KaRaLaHaNa YaLNıZLıK YoRaR iNSaNı... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    belirli bir zamndan sonra başladı saçlarımdaki sorunlar.bunula ilgili gittiğimde dktora guatır çıktı.bayadır ilaçlarımıda kullanmadım.aslında gitmem gerektiğinin farkındayım doktora ama ,eskisi gibi olacağına inancım yok .
    artık bunun esprisini bile yapabiliyor olman ne güzelll:nazar::nazar:

6. 24 Aralık 2008
  7. tu_ba

tu_ba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    özelden yazdım ama bu guatr konusuna değinmeden edemeyeceğim..bende uzun yıllar gördüm tedavisini..bizimki genetik annemdede var..sonunda iyi bir doktorun düzenli tedavisiyle 1yıla varmadan kurtuldum..son 1yıldır tahlillerim hep temiz çıkıyor..saçlarını kurtarmak istiyorsan guatr ilaçlarını düzenli alman lazım..yoksa ne yaparsan yap dökülür..
    sen en iyisi önce bir dahiliye uzmanına görün canım tahlillerini yaptır,sonrada bir dermatolog ile görüş tedavi süresince saçlarını nasıl koruyabileceğini..inanki eskisi gibi olmasa bile çok çok iyi duruma gelirsin..
    saç insanın psikolojisini çok etkiliyor çünkü..

8. 5 Aralık 2013
  9. teveccul

teveccul Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar saç ekimi yaptırmak ile ilgili birçok sorular oluşuyor hepimiz yaşadık bunu :KK43: internette araştırırken bu siteyi buldum birçok sorun doktor ve saç ekim merkeziyle ilgili saç ekimi yaptıranlar tarafından yapılan yorumlar var işinize yarıya bilir.

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Eylül 2014
  10. 13 Nisan 2014
  11. NilayDAF

NilayDAF Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Saç ekimiyle ilgili belki aklınıza takılabilicek bir şey buldum. umarım işinize yarar arkadaşlar:)

Seyrek saçlı kişilere uzmanlar genellikle saç ekimi önermemektedir. Saç dökülmesi normal ise ve kellik için bir tehdit oluşturmuyorsa cerrahi bir müdahaleye başvurmak doğru bir çözüm değildir. Bu gibi durumlarda daha çok minoxil içeren ürünler ile uzun süreli tedavi yöntemine yönelmek daha makul görülür. Kişinin tercihine ve muayene sonucu karar verilen saç kaybı oranına bağlı olarak çözüm yöntemleri çeşitlilik göstermektedir.

Saç seyrekliği yoğun ise ve genetik yatkınlık sonucu saç dökülmesi hızla devam ediyor ise o halde saç nakli bir yöntem olarak düşünülebilir.

Seyrek alanı sıklaştırmak mümkündür. Ancak delikler slitle açılırsa kökler zarar görür. Delerek ekim yapılırsa kökler zarar görmez. Ancak bu bölgede dökülecek olan saçların tıbbi tedaviyle korunması gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Eylül 2014
  12. 15 Nisan 2014
  13. Kar_Tanem

Kar_Tanem Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    68
    Arkadaşlar bendede saç seyrelme var :KK43:
    Özellikle doğumdan bir yıl sonra çok döküldü.
    Özellikle önlerde bende saç ektirmeyi istiyorum.
    Banada tavsiyelerde bulunurmusunuz lütfen.
    Hiç bir özel kür vs. Yapmadım.
    Tekrar saçların çıkacağına pek umudum yok :KK43: