Sa kran iin zmnz varm arkadalar

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve Nagihan tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Nagihan
  1. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar ben 1yıldır saçkıranla savaşıyorum ordan kapanıp başka yerden açılıyor kafamı jiletle kazıdık geçen yaz gene aynı hala açılıyor denmediğim şey gitmediğim doktor kalmadı çok çaresizim.....................

2. 23 Mayıs 2009
  3. nefra

nefra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    saç kıran nedir çok iyi bilmem ama çamtrebent yılan yağı ve badem yağını bi şampuanla karıştırıp saçlarını öyle yıkamayı denesene
    saçların çabuk uzamasına gür çıkmasına ve dökülmeyi azaltmasına yardımcı oluyo
    sanırım saç kıran bi hastalık onun için ne yapmalı çok bilmiyorum ama netten baktıgım kadarıyla ışın ve ilaç tedavisi uygulanıyomuş

4. 23 Mayıs 2009
  5. ceylanmelek

ceylanmelek Yasamak cok guzel! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108

Canim ayni sorun abimdede oldu,dr un veridigi ilac care olmadi ,,,,
    Yasli bir teyze allah razi olsun,sarimsagi yagda kavurun kafasina surun dedi...Bir ay icinde sac gelmeye basladi cok sukurr bir daha olmadi o problem,hem olsada caresini bulmustuk artik...
    Dene derim,,,kavurr ilikken surr,mecbursun evde oturmaya o kokuyla :roflol:
    Gecmis olsunn...

6. 23 Mayıs 2009
  7. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Erkek kardeşimde de sakalında çıktı önce,sonra yer yer saçına sıçradı..Ama bir cildiyecinin verdiği losyon ile (en az 6 ay filan kullanmak lazım belki daha fazla) sorunu halledildi...
    Fakat ecz.de yaptırılan bir losyon 250tl civarında idi.
    Minoxidil 1,5 sol 2 tüp.
    Acnelys krem 1 tüp
    Momecon losyon 4 tüp
    Finacen gel 1 tüp

sabah akşam pamuk ile dökülen kısımlara sürülecek
    Fakat öyle şakır şukur değil makul miktarda..

Geçmiş olsun..ılaç isimlerinde belki harf hatası olabilir fakat ecz.lar anlarlar.

8. 23 Mayıs 2009
  9. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar hepnize teşekkür ederim artık aydada bakamıyordum biraz uzadı saçım birde açığım kazıyınca kapandım şimdi biraz tokalarla kapatıyorum şimdi önden açılmaya başladı arkalarım kel hiç yok saç

10. 11 Temmuz 2009
  11. izmirlimehtap

izmirlimehtap Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yaklaşık 1 ay önce saçkıran olduğumu farkettim.Bundan 5 yıl önce aynı şey kızkardeşimin de başına geldi.Gitmediği doktor kullanmadığı ilaç kalmadı ama sonuç gittikçe kötüye gidince bir arkadaşının tavsiyesi ile bir beye gitti.Bu bey aynı zamanda bir sünnetçi.Kardeşime uyguladığı yöntemle söylediği gibi 1 ay sonra saçları beyaz ve gri olarak çıkmaya başladı.Sonrasında da o saçlar uzadı ve şimdi eskisinden daha gür saçları var.Ben bu rahatsızlığı kendimde farkedince hiç doktora falan gitmedim.Direk bu beye telefon açıp randevu aldım ve gittim.önce bir baktı.Kendisinin tedavi edip edemeyeceği bir konumu onu inceledi.Ve bana sizi tedavi edebilirim dedi.Bir ilacı var.Önce bunu sürüp 5 dakika kadar bekliyor.Saç dibiniz bembeyaz olursa kendisinin tedavi edebileceği ortaya çıkıyor.Şükür ki bende saç dibi bembeyaz oldu.daha sonra aynı ilacı saç dibime bastırarak yaydı.Yaklaşık 2-3 saat bir yanma oluyor.sonra geçiyor.Ve o alan önce renk değiştirip kabuk tutuyor.Bu kabuk 2-3 hafta içinde düşüyor.Kabuk üzerindeki yeni çıkan saçlarda bu kabukla düşüp gidiyor.Bunu görünce sakın üzülmeyin:) yenisi mutlaka geliyor.önemli olan saç köklerinizin ölmediğini görmeniz.

Ve lütfen bu tedavi sırasında başka yerlere de atarsa üzülmeyin.Bu olabilecek doğal bir sonuç.Bulaşıcı çünkü.Ama tedaviye aynı şekilde devam edildiğinde yeni saçlarınızla karşılaşıyorsunuz.Şimdi bu beyin telefonunu ve adını yazacağım.İnşallah benim şifa bulduğum gibi sizlerde şifa bulursunuz.

Zülfü ya da ismail Tepedelen (2 kardeş bu beyler)

Zülfü Cep:0532 773 70 34
    İsmail Cep:0532 637 91 35

İş yeri tel: 0232-459 13 27 (İzmir)

12. 11 Temmuz 2009
  13. ezzoo

ezzoo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yanlız bi sorun war!!neden beyaz gri çıkıyor ki saçlarınız.benm babam da 2 defa oldu.annem her akşam o bölgeye sarımsakla sürte sürte yara yaptı we yaranın kabuğunun altından yeni saçları çıktı geyette kendi rengindeydi..bence bu beyin ilacının içinde saç beyazlatan bişey war..kendide çözememiş..eğer isteyen olursa annemden ince ayrıntılarını öğrenebilirim..

hı birde üniversiteden bi arkadaşımın sakalımda çıkmıştı..doktora gitti epey yayıldı 1 yıl içinde..bence en ii çözüm sarımsak..o da yazın yapıcam üniversitede olmuyor demişti..

14. 15 Temmuz 2009
  15. izmirlimehtap

izmirlimehtap Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ezzoo başlangıçta saçlar beyaz ya da gri olarak çıkıyor.ama bu saçlar o sırada en fazla 3-4 mm uzunluğa varana dek yani saçlar henüz güçsüzken bu renk oluyor.daha sonra saçın sarı ise sarı kızıl ise kızıl kahve ise kahve siyah ise siyah olarak uzuyor.yani saçlarının arasında tutam tutam beyaz ve gri saç olmuyor:))))sanırım yanlış anladın cümlemi

16. 15 Temmuz 2009
  17. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    bende sarımsağın iyi geldiğini duymuştum

18. 15 Temmuz 2009
  19. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    nedense şu sarımsak bir eşime iyi gelmedi..eşim 7 yıldır çekiyor.iğne kullanıyor şu an.birde tıp fakültelerinde lazer tedavisine de gitmişti..stresten sanırım hep çıkıyor ve dökülüyor