Saa mayonez maskesi?

Konusu 'Saç Bakımında Kullanılan Ürünler' forumundadır ve SUgibi tarafından 2 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

2 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : SUgibi
  1. SUgibi

SUgibi Guest

Saçımı sarıya boyadığım daha doğrusu açtırdığım için bayağı yıpranmıştı.Kuaförde biri bana mayonez sürmemi önerdi.Bende olur mu öyle şey dedim.:1shok:Olur tabiki dedi.içinde yumurta,yağ,sirke,yoğurt herşey var dene iyi gelir dedi.Ne bileyim aklıma yattı ama denesem mi acaba?...CADIARZUsizce denesem mi yada deneyen duyan var mı?....:uhm:

2. 2 Temmuz 2009
  3. ilkim03

ilkim03 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    duymuştum bende daha önce ama denemedim CADIARZU

4. 2 Temmuz 2009
  5. SUgibi

SUgibi Guest

Neyse denicem bunu işe yararsa yazarım:1closedeyes:

6. 5 Temmuz 2009
  7. yagmur_tanesi

yagmur_tanesi GÜL Kİ HAYAT SANA GÜLSÜN Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    cnm işe yararsa yaz olurmu bende dneicem bayagıdan beri aklıma takılan bir konu

8. 6 Temmuz 2009
  9. ilkim03

ilkim03 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet bekliyoruz sonuçları

10. 6 Temmuz 2009
  11. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    mayonez içeriginde :yag,yumurta, sirke var diye daha önceleri önerilirdi eee o zaman bu üçlünün kendilerini,dogalını sürün neden işlem görmüş olanını tercih edesiniz

12. 6 Temmuz 2009
  13. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Şahsen deneyecek olsam 1 şişe mayonez, 1 şişe de bit ilacı alırdım ya iyi temizleyemezsem saçımı ya bitlenirsem tedbiri elden bırakmamak lazım.-tatlicadiarzu-:kedi:

Acaba kuaförünün dediği mayonez maskesi alttaki gibi bişey olmasın alıntılıyorum bir bak bakalım.

Boyadan yıpranmış kuru saçlara, mayonez maskesi

1 yumurta
    2 çorba kaşığı bitkisel yağ
    1 çorba kaşığı sirke
    İyice karıştırarak çırpın. Bu karışımı baş derinizi ovarak iyice yedirin.
    Sonra saçlarınızı tarayarak bütün karışımın başınıza eşit olarak dağılmasını sağlayın.
    15 dakika etkileşim için bekleyin. Sonra saçlarınızı yıkayın.
    Bu maske baş derisine nem kazandırılmasına yardım eder, kuruyan saçların yağla beslenmesini sağlar.
    Ayrıca saçlarınız parlaklık yumuşaklık verir.

14. 8 Temmuz 2009
  15. SUgibi

SUgibi Guest

Sanırım direk mayonezi sür demişti herhalde.Ama birde bana serum verdi,banyodan sonra onu kullanıyorum saçlarım dolanmıyor hemde besliyor.Aslında senin maskeyle aynı şeyler.Saçlarımın mat değilde parlak olmasını istiyorum bunuda doğal yoldan yağ ve karışımları sağlıyıyor.Teşşekkür ederim bu maskeyi deneyeceğim.kaydirigubbakcemile5

16. 10 Temmuz 2009
  17. SUgibi

SUgibi Guest

Evetttt,mayonez maskesini denemiş durumdayım.E sonuç olarak; saçlarım daha daha yumuşak görünüyor.Tararken pek zorlanmadım, kopmadılarda.Benim saçlarım tararken çok kopuyorlardı.En azından bunu önledi.Demek ki faydası var.Arasıra deneyeceğim.opuyorumnanaktan

18. 19 Aralık 2009
  19. Smqe

Smqe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ben mayonez maskesini sürekli deniyorum, yani haftada bir falan yapıyorum arada zemuszemus
    ilk duyduğmda saçma gelmişti ama saçları yumuşacık yapıyor gerçekten haftada en az 1 kere saçlarımı düzleştiriyorum bu yüzden çok yıpranıyordu. hafta sonları bu maskeyi yapıyorum, artık yumuşak saçlarım :-)
    mayonezi 1 saat saçımda bekletip yıkıyorum, ama iyice yıkamak gerekiyor :KK70:
    koku falanda kalmıyor. durulama suyumada sirke katarım zaten her zaman .
    deneyin bence :)