Saba tümerle bu gece

Konusu 'Show Programlari' forumundadır ve atxixka81 tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

25 Mart 2009
    Konu Sahibi : atxixka81
  1. atxixka81

atxixka81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Saba Tümer Kimdir
    1970 Doğumlu tv sunucusu Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunudur. Birçok tv
    programına imza atmıştır. Ege tv Skytürk Ntv Show tv Star tv Habertürk gibi ulusal yayın
    yapan kanallarda birbirinden güzel programlar ve haber spikerligi yapmıştır
    Aldığı eğitimle yetinmemiş sunuculuk konusunda özel dersler almıştır. Kariyerinin sayfaları
    arasında Nstyle dergisinde yazarlığıda bulunmaktadır.
    Çalıştığı ünlü isimlerden bazıları; Reha Muhtar, Serdar Akinan, Okan Bayülgen, Pakize
    Suda, Cem Özer olarak sayılabilir.
    Haber sunuculuğu yaptığı dönemlerde de çok büyük ilgiyle izlenmiştir. Haberleri sunarken
    mecburen takındığı ciddi tavırları şimdiki programında tamamen rahat ben buyum dercesine
    zıt bir şekilde kendini göstermektedir.
    Bir kısım tarafında ha ha ha hi hi hi tarzı programları sunduğu söylensede kendisi son derece
    profesyonel ve güleryüzlüdür. Ben şahsen çok seviyorum kendisini
    Habertürk te sunduğu Saba Tümer ile Bu Gece programı seyirlik zevkli komik güncel ve çokta
    güzel programdır. Konuklarıyla beraber bize eğlenceli bir gece yarısı seyirliği sunmayı başarmıştır.
    Saba Tümer ile Bu Gece Dedikodu ve magazin içerikli bir programdır. 2004′ten sonra yayına başlamış
    olan program geniş bir izleyici kitlesine sahiptir. Özellikle bayanların günün modasını Saba Tümer’den
    takip ettikleri yarın ne giysem sorusuna geceden izledikleri programıyla karar verdikleri bilinir
    Çok gülsede çok seviyeli bir program yapmaktadır nerde nasıl hareket davranması gerektiğini çok iyi bilir
    Saba Tümer. Canlı yayınlanan programının sabaha kadar sürmesini isteyenlerin sayısıda az değildir.
    Saba Tümer seviliyor çünkü; izleyici, Pakize Suda ile yaptığı programda, sanki iki yakın dostun sohbetine ortak olmuş gibi hissetti. Program içersinde verilen hediyeleri, sohbet aralarında yapılan itirafları, şakaları, övgü ve tepkileri samimi buldu.

Saba Tümer seviliyor çünkü; izleyicinin sıkılıp kanal değiştireceği anlarda bile, konuğunun bahsettiği şeyi eğlenceli bir hale getirebiliyor.

İzleyici onun, içten kahkahasını, "lütfen programda ağlamayın, yoksa ben de ağlarım" demesini ve yayından çıkarken gerçekten de ağlamasını, bir programında ağırladığı konuğunun bahsettiği ve kendisinin de ilgi duyup sevdiği ve her fırsatta bambaşka konularda konuşmak üzere stüdyoya davet ettiği konuklarına "bu kuantum fiziğiyle alakalı değil mi?" diye sormasını, Binbir Gece temasının konu edildiği bir organizasyon görüntülenirken "peki orada kaç tane deve var?" diye sorup durmasını, eskiden postaların nasıl dağıtıldığını anlatan yetkili "bu posta çantaları da at ve eşşeklerle dağıtılıyordu" dediğinde "o çantalar at ve eşşek derisinden mi yapılıyordu?" diye sormasını samimi, saf ve doğal buluyor.

Yoksa bir sunucu, hemen hemen her konuğa "zamanımız doldu ama sizi mutlaka tekrar konuk etmek isytiyoruz" dediğinde izleyici "neden? konuk mu bitti?" diye düşünüverebilir, oysa söz konusu Saba Tümer olduğunda her konuya ve konuğa defalarca bile olsa hazır gibi hissediyor kendini. ("Gibi" dedim dikkat, çünkü Saba Tümer bu söylediğinde de ciddiymiş! Aynı konukları tekrar tekrar almaya başladı gerçekten de. Yapmayınız Saba Tümer, etmeyiniz Saba Tümer. Bari aradan hiç değilse bir kaç ay geçsin ne olur..)

Herneyse, sonuç olarak izleyici biliyor ki, Saba Tümer'in sunduğu programda mutlaka işine yarayabilecek bilgiler ve onun güleryüzüyle dolduracağı bir ekran olacak karşısında. Bu da işte Saba Tümer'in kendine has sırrı ve ışığı
    a.s.

2. 25 Mart 2009
  3. atxixka81

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    'KULLANMIYORUM, BIRAKTIM'

Saba Tümer’e konuk olan Nalan bu sözleri ne için söyledi?

Yeni albümü Demode ile beğeni toplayan güzel şarkıcı bir seyircinin “6 kere numara değiştirmişsiniz bir de ‘aramadın’ diye şarkı yapmışsınız” sözleri üzerine şu açıklamayı yaptı: “Ben zaten cep telefonu kullanmayı bıraktım. 2 yıldır kullanmıyorum. Artık unutkanlık yapmaya başlamıştı. Bir de çok bilinçlendim telefon konusunda ve karar verip bıraktım. Bir bağımlılık gibi resmen cep telefonu. Bırakırken bir bağımlılıktan kurtulur gibiydim ve tam bir yılda kurtuldum o alışkanlığımdan.”

4. 25 Mart 2009
  5. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ben de çoğu zaman severek izliyorum programını.....teşekkürler paylaşım için....

6. 25 Mart 2009
  7. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    yanlız çok acayip gülüyo
    bazen sinir oluyorum

8. 25 Mart 2009
  9. ZARACI

ZARACI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    programı bende takip etmeye çalışıyorum.sohbetleri içtenliği beni ekrana bağlıyor.

10. 25 Mart 2009
  11. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148

aynen ,bazen çok gülünmeyecek bir konuya bir başlıyor gülmeye ben de ne zaman susacak abarttı diye düşünürken buluyorum kendimi..

12. 26 Mart 2009
  13. atxixka81

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende bazen abartılı buluyorum ama samimi sohbetler oluyor genelde akşam izleyemedim biraz izlyebildim recep ivedikte babannesini oynayan bayan vardı değişik konuklar ağırlıyor çok hoşuma gidiyor

14. 26 Mart 2009
  15. atxixka81

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Anket

Dizilerin En Güzeli Kim ?

Aslı Tandoğan - Dudaktan Kalbe
    Ayça Varlıer - Son Bahar
    Ayçin ınci - Benim Annem Bir Melek
    Aysun Kayacı - Gece Gündüz
    Beren Saat - Aşk-ı Memnu
    Bergüzar Korel - Binbir Gece
    Berrak Tüzünataç - Elveda Rumeli
    Ceyda Düvenci - Binbir Gece
    Demet Evgar - 1 Kadın 1 Erkek
    Deniz Çakır - Yaprak Dökümü
    Dolunay Soysert - Benim Annem Bir Melek
    Ekin Türkmen - Küçük Kadınlar
    Fahriye Evcen - Yaprak Dökümü
    Funda Eryiğit - Canım Ailem
    Gamze Özçelik - Arka Sokaklar
    Hatice Şendil - Kurtlar Vadisi
    Ipek Erdem - Elveda Rumeli
    Ipek Özkök - Gece gündüz
    Melisa Sözen - Bir Bulut Olsam
    Meltem Cumbul - Aşk Yakar
    Merve Sevi - Doktorlar
    Nez - Sıkı Dostlar
    Ozgü Namal - Benim Annem Bir Melek
    Ozge Özberk - Yol Arkadaşım
    Ozge Özpirinçci - Melekler Korusun
    Pelin Karahan - Kavak Yelleri
    Pelin Sönmez - Akasya Durağı
    Rojda Demirer - Melekler Korusun
    Seda Akman - Annem
    Selen Seyven - Doludizgin Yollar
    Selin Demiratar - Adanalı
    Senay Gürler - Avrupa Yakası
    Serenay Sarıkaya - Adanalı
    Sinem Kobal - Selena
    Tuba Büyüküstün - Asi
    Vildan Atasever - Gece Sesleri

16. 26 Mart 2009
  17. atxixka81

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Saba Tümer, özel hayatında neşeli bir insan olduğunu söylüyor. Ekrandaki neşeli tavırları ise sanal ortamlarda (sözlük - forum karışımı oluşumlarda ya da tv forumlarında ve köşe yazılarında ) bazen övülüyor bazende "aşırı samimi" ya da tam tersi "aşırı soğuk" bulunarak eleştirilebiliyor. Bunların dışında kendi evini ve uykuyu çok seviyor. Ailesine düşkünlüğü ile biliniyor. Öğrencilik hayatında muhasebe, istatistik, hukuk derslerini sevmediğini her fırsatta belli ediyor

18. 26 Mart 2009
  19. atxixka81

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Saba Tümer soğukta bulsam bazen çok samimi geliyor bazen konuklarını beğenerek izliyorum ne bileyim güzel bir program yinede hoşuma gidiyor