Sabah bulantıları ne zaman geçer ?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Dexterella tarafından 3 Nisan 2010 başlatılmıştır.

3 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Dexterella
  1. Dexterella

Dexterella Minik Böceğim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Selam bayanlar, hamileliğimin başında şiddetli mide bulantılarım ve kusmalarım oluyodu. Şimdi 20 haftalık oldum, ama şu sabah bulantıları bi türlü geçmiyo. Safra kusuyorum her sabah kalkar kalkmaz. Bir gün aksadığını görmedim şu bulantının.Çok kötü bişey ya, benim gibi her sabah mide bulantısı devam eden var mı ilerki aylarda.20. haftaya kadar geçmedi, 40. haftaya kadar devam eder mi bu bulantı. Aslında doktor bi ilaç yazdı ama içinde hamilelerde gerekli çalışmaların yapılmadığı yazıyo. İlk 3 ay zaten içilmiyomuş o ilaç. O yüzden bende hiç kullanmadım ilacı. bilmiyorumkismile

2. 3 Nisan 2010
  3. haziranx

haziranx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    benim de ilk haftalar çok aşırı bulantım oluyodu. hiçbirşey yiyemiyorum ama 12. haftadan sonra azaldı ve geçti. şimdi 24. haftamdayım bulantıdan eser yok çok şükür. ama bünyeden bünyeye fark ediyor galiba. kiminin hiç bulanmıyor kiminin 9 ay boyunca devam ediyor.

4. 3 Nisan 2010
  5. Dexterella

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Benimde 12. haftadan sonra azaldı, bir tek sabahları kaldı. O da bitse başka derdim kalmıycak. opuyorumnanaktan

6. 3 Nisan 2010
  7. NisaNurum

NisaNurum Canım Kızım Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ahh ahh bilmezmiyim hiç o kusmaları bende çok yaşadım 4 ayıma kadar 2 ay sabah akşam kustum 2 ayda sadece sabahları karnım açken bile bulandı ama dr um bana ilaç verdi o azalttı diyebilirim çünkü çok rahatsız edici bi durum vede çok zor ama seninkide geçer yavaş yavaş

8. 4 Nisan 2010
  9. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Aynen canım bende şuan 17 haftalık hamileyim ilk günden beri kusuyorum hala devam ediyor hele sabahları sarı beyaz su çıkıyor nefret getirdim iyice doğru dürüst yemek yiyemiyorum bebeğimi besliyemiyorum süt kesinlikle yoğur aynı

allah sabır versin bize ama ben sabahları yüzümü yıkayıp hemen kaçıyorum yoksa çıkartıyorum 2 gündür bu formülü deniyorum çıkartmıyorum
    bidene tavsiye ederim levobadan kaçmayı birazda alışkanlık diyorum ben

10. 4 Nisan 2010
  11. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    aaaaaaaa bana bide 8haftalık felanken zofer diye ilaç verdi anında kesti çok faydalıydı 2 kutudn sonra kestim annemlere memelekete gittim rahatladım hava değişikiği iyi geliyor canımimkanın varsa değişiklik yap derim canım

12. 4 Nisan 2010
  13. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.239
    Ödül Puanları:
    238
    yaa offfff....sırf şu bulantıdan korktuğumçin erteliyorum bebek denemelerimizi,normalde bile bulanır benim midem sürekli,napıcam bilmiyorum.bi taraftan sabırsızlanıyorum da:)))Rabbim yardım etsin hepimize

14. 4 Nisan 2010
  15. bluspirito

bluspirito Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    senınle 2010 ağustos annesiyız oradanda tanıyoruz bırbırımızı benımde 4,ayın sonunda azaldı ilk zamanlarda cok kotuydum deterjanlar parfum ev esim ve kendim olmak üzere cok kotu kokuyordu bana evın içinde hep camlar acık oturdum kısın ve sureklı hastalıklılar gıbı yatıyordum

bulantılardan yemek yapamaz olmustum banada hap verdi doktorum cok ısrar ettım versın diye ama o daha beter yaptı

şimdi bile arada bır kusuyorum hergun olmasada tuhaf seylere tıksınıyorum mesela cıkartıyorum ama bebiişimi görünce ne kuma kalıyo ne bişiiiiii

16. 5 Nisan 2010
  17. Dexterella

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Bana da zofer diye bi ilaç verdi, ama ben içini okudum , hamilelerle ilgili gelişmiş bir çalışma yapılmamıştır yazıyodu. Ayrıca ilk 3 ay zararlı diye biliyorum. Hatta doktor haftada 3 ten fazla içme bu ilacı demişti.

Evet canım , ağustos annelerinden biliyorum seni.Sabah kalkınca hemen bulanıyo midem. Kahvaltı hazırlamaya gittiğim an başlıyo. Kalkar kalkmaz kahvaltı edersem olmuyo ama o hazırlama süresinde başlıyo işte.Eee evde benden başka hazırlıycak kimsede yok. bilmiyorumkismile

18. 9 Nisan 2010
  19. efsanur

efsanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende 21+1 im ama hala her sabah kusuyorum :KK43::KK43: