Sabah Sporu kahvaltıdan önce mi, sonra mı yapılmalı?

Konusu 'Soru-Cevap Bölümü' forumundadır ve olu_gelin tarafından 19 Ocak 2009 başlatılmıştır.

19 Ocak 2009
    Konu Sahibi : olu_gelin
  1. olu_gelin

olu_gelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sabah sporu kahvaltıdan önce mi sonra mı yapılmalı? hangi yöntem daha etkilidir?
    sevgiler.

2. 19 Ocak 2009
  3. antrenxoxr

antrenxoxr Profesyonel Sporcu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Kahvaltıdan önce tavsiye edilir.
    Ama bazı bünyeler aç karnına spora dayanamayabilir.
    Eğer kahvaltı sonrası yapılacaksa da kahvaltıdan 2 saat sonra spor yapılmalı

4. 19 Ocak 2009
  5. tatlxixrxuxya

tatlxixrxuxya NEFESİMSİN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende kahvaltıdan önce diye biliyorum.. yağlar daha kolay yakılıyormuş....

6. 19 Ocak 2009
  7. olu_gelin

olu_gelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hıomm:S peki teşekkürler.

8. 19 Ocak 2009
  9. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben kahvaltıdan sonra diye biliyorum hatta ebru şallı bile özellikle üstüne basa basa sabahları yaptığı plates programında kahvaltısız yapmayın diyor.

10. 19 Ocak 2009
  11. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Kesinlikle kahvaltılı... İnsanın tansiyonu düşüyor :)))

12. 19 Ocak 2009
  13. antrenxoxr

antrenxoxr Profesyonel Sporcu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Merhabalar Ebru Şallı'nın sporla ilgili eğitimi ne kadardır acaba?
    Lütfen yanlış anlamayın yıllardır profesyonel sporcuyum herşeyi yaşayarak işin ustalarından öğrendim..
    Yetmedi Spor akademisine girip anatomiden-kinesyolojisine,beslenmesinden-ilk yardımına,fizyolojisinden-psikolojisine,pedagojisinden-antrenman bilimine kadar tüm branşalarda dahil eğitimini aldım..

Spor bilimci bir hocamın adını kullansanız boynum kıldan ince ama iş Ebru Şallı olunca bırakında söz hakkımı kullanayım..

Yukarıda da yazdım kişiden kişiye değişen bir durum bu.

Biz koşularımızı aç karna ağırlık antrenmanlarımızı tok karna(en az 2 saat sonra) yaparız.

Kimisi aç karna mide bulantısı-tansiyon-titreme gibi sorunlar yaşar kimi ise aç karna spor yaptığında kendisini daha aktif,daha formda hisseder.

Basit egzersizler çok rahat şekilde kahvaltı öncesi yapılabilir..

Umarım beni yanlış anlamazsınız.
    Sadece konu Ebru Şallı ve benzerleri olunca hem spor bilimci hocalarıma hem bana haksızlık oluyor diye düşünüyorum.

Sevgilera.s.

emelce89 bunu beğendi.
  14. 11 Mayıs 2009
  15. audreytatou

audreytatou Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    walla dilinize sağlık delikafadulden ebru şallı denen kişilk programlara çıkıp çen çen saçma sapan şeyler söylüyor ya deli ediyor beni :1shok: o kişilik çok normal olsa 34 beden olan sağlıksız vücuduyla sağlık bilgisi vermez di bence :jeyyar:

16. 14 Mart 2010
  17. hoscakal.cocuklugum

hoscakal.cocuklugum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ArkadaşLar ne kadar faydaLı oLur biLmiyorum ama ben kampa gitmiştim burada belli bir düzen vardı sabah uyanır uyanmaz dağ yüryüşüne çıkıyorduk yarım saat belki biraz dha fazla tempolu şekilde yürüyüş yapıyorduk sonra geri dönüp kahvaltımızı az az ve bol miktarda yapıyorduk gün boyunca aktiftik.. kahvaltıdan sonra tiyatro derslerimiz öğle yemeğinden sonra voleybol tenis gib spor 1 saat sonrasa dans giriyordu yarım saat. Akşamsa 6 gib yiyorduk ve sonra bişey yemek kesinlikle yasaktı ve ben burada 2 hafta kaldım eve döndüğümde 10 kilo zayıflamıştım ve aradan neredeyse 5 sene geçti hala kilo almadım ve aşırı kilo kaybından çıkan rahatsızlıkları duymuştm tam tersi günlük hayatımda daha çok aktif oldum.. umarım bir faydası dokunur.. Ayrıca sabahları sanırım en geç 10a kadar kahvaltı edilirse bunlarr enerjiye dönüşüyorlar o saat geçerse yağa dönüşme oranı çok yüksek. Sabah eğer bünyeniz kaldırabiliyorsa kahvaltıdan önce yapmanız daha faydalı ama eğer yok güçsüz düşüyorum diyorsanız kahvaltıdan sonra yapın çok fazla birşey farketmicektir.. Bu arada sakın aklınzdan çıkarmayın asla soğuk su içmeyin ılık su için spor hocamız bize bunu çok söylüyordu vücuttaki yağ yakımını donduruyormuş sakın ama sakın soğuk su içmeyiin..!

18. 1 Nisan 2010
  19. fairym

fairym Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ya kahvaltıdan 3 saat sonra ya da kahvaltıdan kesinlikle önce yapılmalıymış.Çünkü vücut sabah kalkınca karbonhidrat falan bulamayınca direk yağları yakmaya başlıyomuş..bir yerde okudum(şu göbeğim yüzünden mastır yapıcam bu konuda sanırım)