Sabahattin Ali - Bütün Öyküleri

Konusu 'e-Kitap Roman, Öykü ve Anı' forumundadır ve Kuzey tarafından 28 Haziran 2007 başlatılmıştır.

  28 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Kuzey
 1. Kuzey

  Kuzey Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.039
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Bütün Öyküleri 1


  [​IMG]


  “İşte adaşım, sana seven bir Çingene’nin hikayesi.”
  Çiçeklerin açtığı mevsimde, senin kollarına yaslanan ve çiçekler kadar güzel kokan bir vücutla uzak su kenarlarında orutmak ve öpüşmek, yoruluncaya kadar öpüşmek hoş şeydir…
  Seni gördüğü zaman zalimce başını çeviren mağrur bir dilberin kapası önünde ve ay ışığı altında sabaha kadar dolaşmak, bunu candan arkadaşlara ağlayarak anlatmak, -söz aramızda- gene hoş şeydir.
  Fakat sevglii bir vücutta bulunmayan bir şeyi kendisinde taşımaya tahammül etmeyerek onu koparıp atabilmek, işte adaşım, yalnız bu sevmektir.”

  Sabahattin Ali
  YAPI KREDİ YAYINLARI
  Yayın Yılı: 2000
  304 sayfa  Okumak için tiklayin...
  Bütün Öyküleri 2


  [​IMG]


  “Gözüm sekiz arşın kalınlığındaki taş duvarları aşıyor. Güverte kenarında eteklerini uçurarak vincin işlemesini seyreden kızları, merdivenden kocaman yatak denkleri indirmeye çalışan hamalları görüyordu. Yerimden fırlamak, gardiyanları, jandarmaları şöyle elimin tersiyle iterek çıkıp yürümek, bir sandala atlayıp gemiye varmak ve kaptana: ‘Çek’ demek istiyordum. Gözümde tüten ne şehirler, ne de kırlar ve ormanlardı. Açık denizleri, etrafında duvar olmayan uçsuz bucaksız yerleri arıyordum. Ama ruhumuz böyle gökyüzünde uçup dururken birdenbire yere inip insan küçüklüğü ile karşılaşmak ne tuhaf oluyor.”

  Sabahattin Ali
  YAPI KREDİ YAYINLARI
  Yayın Yılı: 2000
  340 sayfa


  Okumak için tiklayin...