saç bakımı ( benim tavsiyem)

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve hoscakal.cocuklugum tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

26 Şubat 2010
    Konu Sahibi : hoscakal.cocuklugum
  1. hoscakal.cocuklugum

hoscakal.cocuklugum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar benim saçlarım birçok işlemden geçer özelliklede çok boyarım çabucak renklerden sıkılabilirim... hergün mutlaka saçlarıma şekiller veririm e saç spreyi falan derken normelde yıpranır saçlar. ama ben saçlarıma o kadar çok düşkün değilimdir bakım kürleri falanda fazla yapmam ama belli kullandığım şeyler var mesela arkadaşlarımda saçlarımı çok beğenirler hep yumuşacık ve ışıl ışıldırlar :)
    3 tane yağım vardır kızlar 1de avondan kremim var bunlar:
    - Nergiz Yağı
    - Kekik Yağı
    - Hindistancevizi Yağı

kullanımın ise şöyle :
    banyodan çıktığımda saçlarımı 5-10 dk havluda tutarım fazla suyunu alsın die havluyu çıkarttığımda avondaki kremimi avucuma sıkıp kökten uca güzelce avucumun içinle öyle indiririm saçlarım zaten tararken hemen açılır sonra kahküllerime hemen 1 damlacık kekik yağını elime damlatıp sürerim . nergiz yağını saç uçlarıma (2 damla) ve hindistan cevizimide elime damlatıp (2 damla) saçlarımın her yanına sürerim bir güzel yediririm o ıslak saçıma daha sonra ise kuruturum...

kızlar inanın bir kırığım bile saçımda yoktur hertür işlemden geçirdim saçımı hala yumuşacık ve bakımlıdırlar.. saçlarımı aklınıza gelebilcek her modelde her renkte yapmışdır siyahtan bebek sarısına dahi döndğüm oldu bazen haftada 2-3 renk yaptığım bile :KK70:

kızlar uzun yazdım ama umarım işinize yarar birkaç arkadaşıma daha sölemiştim onlarda çok memnunlar çünkü :)

Son düzenleme: 26 Şubat 2010
  2. 26 Şubat 2010
  3. cileklipuding

cileklipuding Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    hindistan cevizi yağını denedim. nergiz yağını denemedim, uçucu bir yağ mı? kokulu mu? nasıl kokuyor? benim saçlarıma sabit yağlar daha iyi geliyor. kekik yağını annem almıştı acaip kötü kokuyordu :sinifsinif:, kullanamadım. sen hangi marka kullanıyorsun? markadan markaya değişebiliyor yağlar

4. 26 Şubat 2010
  5. hoscakal.cocuklugum

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben nivali kullanıyorum ama kekik kokusu yoğun olarak kötü kokabilir ama bir damla olunca neredeyse kokusu hiçç duyulmuyor ve çok tatlı bi koku bırakıo nergizde çiçek zaten oda hafif kokuyor yani aslında saça o kadar gzl bir kokular verioki parfüm misali :KK70:

6. 26 Şubat 2010
  7. hindibaa

hindibaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm kekik yağı normalde yakıcı bi yağdır.yani kekik bakır imbikte damıtıldığında bakırı bile eritir.tek başına kullanılması sakıncalı ama senin saçlar maşaallah yani :)) istersen kekiğide badem yağıyla falan karıştır

8. 26 Şubat 2010
  9. hoscakal.cocuklugum

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    alla alla canım kekik normelde yakıyor diyorsunuz ama benim alın bölgem yağlıdır kahküllerimde o yüzden çabuk yağlanır ama bu yağ sayesinde gecikti ve fayda sağladı CADIARZU

10. 26 Şubat 2010
  11. hindibaa

hindibaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm saçların yağlı olduğu için dengelemiş işte.ben yapsam mahvolur :)) yakıyo derken kurutuyo yani..

12. 27 Şubat 2010
  13. Aybk

Aybk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim yağlarla ilgili vardığım bir kanı var.Hangi yağ olursa olsun saçı esnetip yumuşatıyor ve buda saçın yıpranmasını ve kurumasını engelliyor.Bende badem yağı kullanmaya bağladığımdan beri bunu hissediyorum saçımda.
    O yüzden o yağ bu yağ fark etmiyor diye düşünüyorum.
    Tarifiniz için teşekkürler.

14. 27 Şubat 2010
  15. hindibaa

hindibaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yağlar ikiye ayrılır sabit ve uçucu diye.uçucu yağlar yakıcıdır sabit bi yağ ile seyreltilmesi gerekir.badem yağı sabit yağ olduğu için yıpratmaz.ama örneğin çam terebentin yağı uçudur ve badem yağı gibi sabit bi yağ ile seyreltilmesi gerekir.tek başına sürün kafa derinize bi kaç sürmeden sonra deri soyulmaya başlar...

16. 27 Şubat 2010
  17. mbildi

mbildi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    banyodan sonra saçını yağlayıp kuruttuyorsun o şekilde saçın yağlı durmuyormu acaba

18. 28 Şubat 2010
  19. hoscakal.cocuklugum

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hyr canım zaten çok az miktarlarda sürdüğüm için yağlanma olmuyor ayrıca saç banyodan çıktığında daha nazik olduğundan dolayı yağ saça hemen işleyiip daha çabuk faydasını gösterebiliyor boshayallersmile