SAÇ BAKIMI ve YAĞLARIN KULLANIMI...

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve DingiltereKralicesi tarafından 1 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1 Kasım 2008
    Konu Sahibi : DingiltereKralicesi
  1. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Kızlar biliyorum bu konuda çok fazla başlık var, ama benim kafama takılan ve bir türlü cevaplardan tatmin olamadığım bir konu var. Bu konuda yardım ederseniz çok sevineceğim. Konu tekrarından dolayı başlık kapanabilir, özür diliyorum ama bu konuda net cevap alabilmek benim için çok önemli :uhm:

Saçlarımıza bakım yağları uyguluyoruz, kürler uyguluyoruz. Ama bu konuda bir çok tartışmaya rastladım. Uzatmayayım lafı, saç bakım yağlarını saç diplerine uygulamak dökülmeye neden olur mu? Saç bakım yağlarının kullanımı nasıl olmalıdır? Sadece saç uçlarına mı uygulanmalıdır, yoksa saç diplerine masaj yaparak mı uygulamak gereklidir :uhm: Bazı arkadaşlar saç diplerinde uygulamanın saç gözeneklerini tıkayacağını, dolayısıyla dökülmeye neden olacağını yazarken, bazıları ise aksini söylüyor. Açıkçası bu benim için çok önemli, fayda umarak kullandığım yağlardan zarar görmek istemem. Bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok mutlu olurum. Konu tekrarından dolayı özür diliyorum ama en net cevap alma yolunun bu olduğunu düşündüğüm için açtım.

Paylaşımlar için şimdiden teşekkürler :enbuyukkk: ​

2. 1 Kasım 2008
  3. aysh

aysh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım seni çok ii anlıyorum..benim de kafam karışıo zaman zaman..mesela çam terbentin şampuanamı konmalı yoksa dibemi sürülmeli,herkes farklı bişey söylüyo...

4. 1 Kasım 2008
  5. melo_16

melo_16 Guest

yağlı karışımlar ilk başlarda döküyo fakat düzenli kullanımda saçlarda dökülme olmuyo.en azından bende öyle olmuştu.bence en iyisi yağ karışımları saçlar daha sağlıklı ve parlak oluyor

6. 2 Kasım 2008
  7. Proserpine

Proserpine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Öncelikle herkezin saç ve cilt tipine göre değişiklik göstereceğini tekrar söylemek istiyorum.

Yağları saç diplerinize masaj yaparak uyguladınız, belli bir müddet beklettiniz. Nefes alan cilt emecektir zaten emeceği miktarı, daha fazlası elbet gözenek tıkar. Yani 1 saat ile 5 saat arasında bekletme arasında bir fark yok, ki çok beklettikçe elbet gözenekleri tıkar artık, fakat banyoda saçı çok iyi şampuanlayarak temizlemek gerekiyor. Yani banyoda da masaj yapmak gerekiyor, iyice şampuanlayıp iyice durulamak gerekiyor. Tabii ki şampuanın kalitesi de çok önemli.

Mesela fazla değil, bundan bir kaç önce ben de her banyodan önce yağlardan ve Otacı'nın bitkisel şampuanından kullanıyordum. Fakat farkettim ki birgün sonra saçlarımda yağlanma başladı. Başta saçınız nem kazandı gibi görünüyor ama aslında hiç temizlenmediğini anlıyorsunuz. E gözenekler de tıkanıyor ve saçlar dökülmeye başlıyor.

Başlarım doğal şampuanına dedim ve her zaman kullandığım Schwarzkopf bakım ürünlerine geri döndüm. Mis gibi de temizleniyor saçım.

Aslında bu forumda her okuduğumuzu yaparak bir yandan da riskli bir iş yapıyoruz bir bakıma.

8. 9 Kasım 2008
  9. DingiltereKralicesi

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Teşekkürler paylaşım için kızlar Şeniz

10. 9 Kasım 2008
  11. maviscik

maviscik Sabir;herkesden biraz dah Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    BU konuda bencede deneme yanilma yontemi cok ise yariyorCADIARZUCADIARZU
    saclarimin rengini daha actigim icin; yipranip kuru olan saclarim daha da kurumustu :çok üzgünüm:
    bu sene terebentin alip badem yagi ile sampuanimi karistirdim ;devamli kullandigim sampuanimida degistirirdigim zaman su andaki sampuanimla beraber cok fark oldu saclarimda.Simdi yumusacak sert olan kurulugu kesinlikle gitti.
    Daha onceden sampuanimi yumusacili bir sampuan kullanirken ve ardindan ayrica yumusatici kullanirdim sonucta avuc avuc dokulurdu ve yine sacimda simdiki yumusaklik yoktu .
    cok faydasini gordum
    ama tabiki her sacada deneme yontemi ile anlayabiliriz :teytey::teytey:
    ayrica elma sirkesini durulama suyuna koyuyorum

12. 23 Kasım 2008
  13. DingiltereKralicesi

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ..................................................

Son düzenleme: 28 Kasım 2008